Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Jak używać piły łańcuchowej ?
Ceny energii idą w zawrotnym tempie, ogrzewanie drewnem wydaje się być jedną z najtańszych alternatyw. Dalsze oszczędności można osiągnąć samodzielnie przygotowując drewno do ogrzewania. Dlatego coraz więcej osób sięga po piłę łańcuchową, dzięki której cięcie drewna będzie znacznie szybsze i łatwiejsze.
Czytaj więcej
Jak nie złamać kości zimą

Czy Ty też czasami myślisz, że zimowa pogoda wyśmiewała nas w ostatnich latach? Jednego dnia jest zimno jak na Syberii, a drugiego jest krótka. Rano zastanawiasz się, w co się ubrać, żeby po południu nie wyglądać głupio, bo w ciągu dnia temperatura powinna się zmienić o 15°C.

Marznący deszcz potrafi w ciągu kilku minut zamienić suchą ścieżkę w doskonałe i jednocześnie bardzo niebezpieczne lodowisko, na którym można bezpiecznie poruszać się, być może tylko na łyżwach lub ze sprzętem wspinaczkowym. Czy jest to możliwe na inne sposoby?

Czytaj więcej
Styczeń w ogrodzie
Niedługo mamy tu nowy rok, az nim nadchodzi styczeń. Początek nowego roku tradycyjnie kojarzy się z żywymi obchodami, których nie można obejść się bez grzechotek. Hałas, który powodują, może być prawdziwym cierpieniem dla wrażliwych psich uszu. Noworoczne psie świętowanie zdecydowanie nie powinno odbywać się na zewnątrz. Twojemu psiemu przyjacielowi, który dobrze pilnuje Twojego domu przez cały rok, dlatego wyjątkowo w sylwestra zorganizuj sobie tymczasowe noclegi gdzieś w domu lub w garażu, gdzie odgłos petard i grzechotek nie dochodzi aż tak bardzo.
Czytaj więcej
Europa przygotowuje się na zimowe przerwy w dostawie prądu

Obecny stan rynku energii elektrycznej ma już wpływ na wszystkich. Ceny prądu rosną, więc będziemy musieli sięgnąć znacznie głębiej do naszych kieszeni. A w ramach pokazów Europy może być jeszcze gorzej.

Chociaż prawdopodobnie nie trzeba od razu malować diabła na ścianie, zawsze lepiej być przygotowanym na najgorsze. Na przykład Austrii w połowie listopada przeprowadzili ćwiczenie „Energia 21”, które testowało różne scenariusze postępowania w przypadku braku prądu . W Niemczech wydano wytyczne dotyczące przestojów, w których zaleca się w szczególności wstępne zaopatrzenie w wodę pitną, żywność i ciepłe koce .

Chociaż sytuacja energetyczna w Czechach jest nadal stabilna, nadal dobrze jest być przygotowanym. O ile za granicą spodziewane są przestoje głównie ze względu na ich brak w związku z brawurowym wyłączaniem nieekologicznych elektrowni przed ich wymianą, to nadal spotykamy się z przestojami wyłącznie z powodu planowanych krótkotrwałych przestojów związanych z konserwacją lub w przypadku oblodzenia. , gdy oblodzenie lub spadające drzewa zerwą linie energetyczne.

Czytaj więcej
Uwaga! Czy przygotowałeś swój sprzęt ogrodniczy do zimy ?

Nawet jeśli przez cały sezon dobrze dbałeś o kosiarkę, piłę i inny sprzęt ogrodniczy, jeśli nie przygotowałeś jej odpowiednio do zimy, a przede wszystkim nie spuściłeś paliwa ze zbiornika, możesz mieć niemiłą niespodziankę na wiosnę.

O tym, jak biokomponenty dodawane do nowoczesnych paliw uszkadzają silniki, pisaliśmy już kilkakrotnie. Niemniej jednak powracamy do tego zagadnienia, aby przypomnieć, dlaczego tak ważne jest spuszczenie paliwa ze sprzętu ogrodowego przed dłuższym przestojem.

Bioalkohol zawarty w benzynie ma właściwość wiązania wilgoci. Tworzy to osad, który osadza się w baku, gaźniku i zatyka ścieżki paliwowe . Późniejsze przejście gaźnika jest często problematyczne, a w wielu przypadkach wręcz niemożliwe. Często nie pozostaje nic innego, jak wymienić gaźnik na nowy, który może być droższy.

Czytaj więcej
Jak Dbać o Akumulator i Baterie Zimą

Niezależnie od tego, czy akumulatory w technologii służą do jej napędzania, czy tylko do uruchamiania silnika, szczególnie zimą nie wolno nam ich zaniedbywać, bo na wiosnę możemy mieć niemiłe niespodzianki.

Nie tylko w technice ogrodniczej coraz częściej stosuje się różnego rodzaju baterie. Można je również spotkać w e-rowerach, służą też do zasilania skuterów elektrycznych czy quadów. Baterie zasilają niektóre kosiarki elektryczne, piły i inne narzędzia. Są to często mniej lub bardziej sezonowe maszyny, które sprzątasz w garażu lub rzucasz na zimę i „wyciągasz” je na wiosnę. Jeśli jednak zapomnisz odpowiednio zadbać o baterię, jest więcej niż prawdopodobne, że "umrze" w czasie zimy.

Czytaj więcej
Ceny energii rosną - Jak oszczędzać prąd ? wiemy jak zaoszczędzić prąd …
Zapewne wszyscy zauważyli, że w najbliższych miesiącach wszyscy będziemy musieli ponownie sięgnąć do kieszeni, płacąc za energię. Dostawcy nie ukrywają, że w przypadku prądu wzrost cen wyniesie kilkadziesiąt procent, w przypadku gazu nawet setki procent. Już teraz widać wzrost cen paliw. I choć niektórzy eksperci przewidują, że z czasem te ceny ponownie spadną, niemądrze byłoby sądzić, że zbliżą się nawet do swoich pierwotnych wartości.
Czytaj więcej
KOPARKI ŁAŃCUCHOWE - Jaką Wybrać ?

Koparki Łańcuchowe CEDRUS KP01 oraz WEIBANG WBTR126H

Oferujemy profesjonalne koparki łańcuchowe marki CEDRUS oraz WEIBANG , gotowe do prowadzenia prac na terenie ogrodów, placów budowy czy wokół posesji. Służą przede wszystkim do wykonywania wykopów pod instalacje elektryczne oraz systemy nawadniania. Oba modele widoczne w naszej ofercie posiadają modne silniki benzynowe pozwalające na prowadzenie wykopów w sposób szybki i jednocześnie wydajny.

Czytaj więcej
Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 1228 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-20
Szybka sprawna obsługa i dostawa na czas, sama glebogryzarka taka jaka była w zamówieniu, bez zarzutu.
2024-05-14
Bardzo dobry kontakt na każdym etapie realizacji zamówienia. Szybka wysyłka. pozdrawiam.

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
pixel