Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Olej hydrauliczny do narzędzi ogrodniczych

( ilość produktów: 2 )

Oleje hydrauliczne – do czego właściwie służą? 

Wielu kierowców nieraz spotkało się z nazwą oleje hydrauliczne, jednak niewielu z nich wie tak naprawdę, czym one są i jakie jest ich zastosowanie. Przeznaczeniem olejów hydraulicznych, jak sama ich nazwa wskazuje, są układy hydrauliczne, a ponadto układy tłumiące. Tego typu urządzenia są stosowane w bardzo wielu pojazdach, maszynach oraz urządzeniach. 

Olej do układów hydraulicznych cechuje nieściśliwość. Co to jednak dokładnie oznacza? Ta cecha oleju umożliwia sprężenie go do bardzo wysokiego ciśnienia oraz uzyskanie dużej siły w stosunkowo małym napędzie.  

Podczas procesu, który zachodzi dzięki nieściśliwości oleju hydraulicznego, różnego rodzaju elementy metalowe są nim pokrywane. Ma to bardzo duże znaczenie, ponieważ dzięki temu w znaczny sposób ograniczone jest ich zużycie.  

Niestety oleje hydrauliczne mają jedną wadę: podczas pracy urządzeń nim pokrytych dochodzi do ich mocnego zabrudzenia. Dlatego najczęściej podczas projektowania pojazdów lub maszyn, urządzenia wymagające stosowania oleju hydraulicznego są odsunięte lub zabezpieczone od reszty podzespołów.  

Oferta olejów hydraulicznych jest bardzo szeroka. Ma to związek z różnymi parametrami, które cechują te produkty. Należą do nich najczęściej temperatura oraz ciśnienie, w których oleje najlepiej pracują. W zależności od potrzeb danego urządzenia należy sięgać po odpowiedni, dostosowany do niego olej hydrauliczny.  

Najczęściej wykorzystywane są oleje mineralne. Jednakże coraz częściej swoje zastosowanie w maszynach i pojazdach znajdują oleje syntetyczne. Jedną z głównych różnic pomiędzy tymi dwoma cieczami jest tzw. baza olejowa. Jest to nic innego jak główny, podstawowy składnik, z którego produkowany jest olej.  

Syntetyczne oleje hydrauliczne nie gęstnieją pod wpływem spadku temperatury. Jest to bardzo istotne np. w przypadku samochodów zimą. Cechuje je niska lepkość, dzięki czemu ich rozprowadzanie jest bardzo łatwe. Obecnie na rynku oleje syntetyczne uważane są za oleje najwyższej jakości. 

Czy oleje mineralne są gorsze od syntetycznych? Oczywiście, że nie. Wszystko zależy jedynie od własnych oczekiwań i predyspozycji. Co prawda olej mineralny trudniej rozprowadza się po różnych częściach silnika, jednak cena tej cieczy jest zdecydowanie niższa. Warto zdecydować się więc na olej mineralny w przypadku pojazdów o dużym przebiegu.  

Oleje hydrauliczne znajdziesz w Ewimax.pl ! 

Wybierając konkretny produkt, często nie wiesz, na jakie dane zwracać uwagę. Oferta olejów hydraulicznych Ewimax.pl jest bardzo szeroka, dlatego z pewnością znajdziesz produkt, który spełni Twoje oczekiwania.  

Wśród dostępnych olejów hydraulicznych są u nas artykuły takich producentów jak: Shell, Mobil, Orlen, Castrol, Skoda, Volvo czy Total. Przy każdym produkcie dostępnym dla Ciebie w Inter Cars znajdziesz informacje o klasie lepkości oleju. To właśnie ta wartość wskazuje na to, czy dany olej hydrauliczny jest mineralny, czy syntetyczny. Im wyższa klasa lepkości SAE, tym bardziej oznacza to, że dany olej jest mineralny. Natomiast niskie wskaźniki klasy lepkości oznaczają, że dany produkt jest syntetyczny. 

Oleje hydrauliczne w Ewimax są dostępne w różnych opakowaniach, ze względu na ich pojemność. W przypadku samochodów osobowych lub niewielkich maszyn z pewnością wystarczające będzie standardowe opakowanie, które zawiera jeden lub pięć litrów cieczy. Jednakże w przypadku samochodów dostawczych lub maszyn sporych rozmiarów, konieczny okaże się wybór większego opakowania. W ofercie mamy oleje hydrauliczne o pojemności 20 litrów. Tak duże opakowanie wystarczy na dłuższy czas. 

Oleje hydrauliczne – jak wybrać najlepszy? 

Podczas wyboru odpowiedniego produktu zapoznaj się z klasą lepkości oleju oraz warunkami pracy, w których dany olej sobie najlepiej poradzi. Sama lepkość oleju powinna odnosić się do aktualnie panującej pory roku. Jeżeli panują teraz warunki zimowe – bardzo dobrze sprawdzi się olej o klasie 48. Natomiast w przypadku okresów letnich i charakteryzujących się wysokimi temperaturami, zdecydowanie lepszy będzie olej klasy 32.  

W Polsce największą popularnością wśród olejów hydraulicznych cieszą się oleje HL, a także HLP oraz HV. Oleje oznaczone skrótem HL są najczęściej wykorzystywane w zamkniętych pomieszczeniach. Stała temperatura miejsca pracy pozwala na prawidłowe działanie oleju hydraulicznego. 

W przypadku miejsc znajdujących się na zewnątrz średnia klasa lepkości wynosi około 46. Produkty takie charakteryzują się bardzo łatwym dostosowaniem do nowych warunków. Nawet w przypadku zmiennych pór roku lub temperatury, dla warunków klimatycznych w Polsce, warto wybrać olej hydrauliczny o niskiej klasie lepkości.  

Zapoznaj się z całą ofertą Ewimax i wybierz produkty, które najlepiej spełnią Twoje oczekiwania. Przyjrzyj się dokładniej klasie lepkości oznaczonej na opakowaniu. Jeżeli poszukujesz produktów o dużej lepkości, wybierz te mineralne. W przeciwnym razie zdecyduj się na syntetyczne oleje hydrauliczne

Oleje hydrauliczne do maszyn rolniczych

Oleje hydrauliczne do maszyn rolniczych o zróżnicowanych parametrach. Proponujemy produkty o różnych klasach lepkości, dedykowane do zastosowań standardowych, jak i produkty przeznaczone do zadań specjalnych – pracy przy wysokim ciśnieniu, dużych naciskach, zwiększonym tarciu, dużych wahaniach temperatur. Dostępne w ofercie produkty posiadają w składzie aktywne czynniki, które wydłużają żywotność zabezpieczanych elementów oraz chronią skutecznie przed ścieraniem oraz korozją.

Oleje hydrauliczne do amortyzatorów, do wspomagania kierownicy i do traktora

Wydajne oleje hydrauliczne do maszyn rolniczych. Są to rodzaje środków smarnych, stosowanych w układach zamieniających energię cieczy w energię mechaniczną. Wraz ze wzrostem popularności systemów hydraulicznych w rolnictwie, wzrasta również zapotrzebowanie na podzespoły i akcesoria z nimi związane. A układy tego typu stosuje się coraz częściej. Na przykład oleje do wspomagania kierownicyoleje do amortyzatorów oraz do agregatów. Zwiększona lepkość powoduje, że świetnie nadają się one do elementów ciernych. Dlatego też na rynku spotkać można również hybrydy hydrauliczno-przekładniowe. Ze względu na poziom ciśnienia, wyróżniamy wiele klas olejów hydraulicznych. Do najpopularniejszych należą oleje HL, HLP i HV.  Jeśli chodzi o sprzęt agrotechniczny i gospodarczy, to najczęściej spotykanym smarowidłem tego typu jest to, używane do do zawieszenia hydraulicznego.  W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się także wersje biodegradowalne. Na naszych stronach znajdą Państwo praktycznie każdy olej stosowany w tego typu układach. Serdecznie zapraszamy do przeglądania naszej oferty. Oferujemy szeroki wybór, błyskawiczną wysyłkę i profesjonalną obsługę. 

Nowoczesne oleje hydrauliczne nie tylko do ciągników i maszyn rolniczych

Oleje hydrauliczne na stronach sklepu Ewimax to również szerokie spektrum funkcjonalności. Wykorzystywanie energii cieczy ma obecnie wiele zastosowań, a te agrotechniczne są jedynie ich ułamkiem. Dlatego też zgromadzone w naszym serwisie produkty nadadzą się i mogą być wykorzystywane także w innych urządzeniach. Mogą to być na przykład oleje hydrauliczne do wind załadowczych, do agregatów czy oleje do układów hamulcowych. Spotkać można także wersje do mechanizmów wspomagających układ kierowniczy w pojazdach samochodowych, do mechanicznych skrzyń biegów lub nawet do układów hydrokinetycznych. Tego typu używa się również bardzo często do konserwacji struktur tłumiących, takich jak właśnie amortyzatory. Bardzo często hydraulika wspomaga także nowoczesne układy hamulcowe. Ponadto popularnym rodzajem do mniej wymagających systemów jest zwykły olej uniwersalny. Nadaje się on świetnie do układów hydro nie aż tak zaawansowanych jak te przemysłowe. To świetny produkt do gospodarczych zastosowań. W jego skład wchodzą dodatki podwyższające własności lepkościowo temperaturowe, smarne, przeciw pienne, przeciwkorozyjne i przeciwutleniające. Jest on także dostępny w naszym serwisie handlowym. 

OLEJE HYDRAULICZNE

W sprzedaży posiadamy olej hydrauliczny HV46 przeznaczony do maszyn i urządzeń hydraulicznych. Olej HV charakteryzuje się lepszymi właściwościami od zwykłego oleju i może z powodzeniem zastąpić olej HL46. Olej HV można stosować m.in w maszynach rolniczych, zakuwarkach i innych urządzeniach hydraulicznych. W sprzedaży olej w pojemnikach 5L, 20L oraz beczkach. 

Sprawdzony olej ORLEN 

Oferujemy wyłącznie sprawdzony olej ORLEN. Nie stosujemy tanich zamienników opartych na przepracowanym oleju. Nasi odbiorcy wymagają aby olej do maszyn i urządzeń był najwyższej jakości - olej przeznaczony do urządzeń opartych na układach hydraulicznych w którym to olej jest medium. Olej używany we wszelkiego typu zakuwarach, łuparkach, układach hydraulicznych ciągników i innych maszyn. 

W naszej ofercie znajdą Państwo : 

  • olej HL46
  • olej HV46

Olej hydrauliczny na dolewkę 

Olej hydrauliczny jest niezbędny jeżeli przewód hydrauliczny zostanie w jakikolwiek sposób uszkodzony. Układ hydrauliczny w którym nie będzie wystarczającej ilości oleju może ulec uszkodzeniu lub zniszczeniu. Za każdym razem, gdy przewód hydrauliczny pęknie sprawdź i uzupełnij niedobór oleju.  

Oferta olejów hydraulicznych 

W wieloletniej działalności naszej firmy dowiedzieliśmy się jak ważne dla posiadaczy sprzętu i maszyn wyposażonych w systemy hydrauliczne są odpowiednie oleje. Szeroki asortyment płynów eksploatacyjnych do maszyn rolniczych i budowlanych uzupełniają wysokogatunkowe oleje hydrauliczne dostępne w wielu klasach lepkości i pojemności. Jak wiadomo, oleje hydrauliczne będące olejami obiegowymi znajdują swoje zastosowanie w układach hydraulicznych i tłumiących. Są często wykorzystywane jako oleje hydrauliczne do układu kierowniczego i do innych układów pneumatycznych, Z racji na swoją nieściśliwość można je sprężać generując wysokie wartości ciśnienia i siłę. Na zmniejszenie zużywania się elementów układów hydraulicznych wpływ ma fakt, że oleje hydrauliczne jednocześnie smarują elementy robocze.  W ofercie mamy wyłącznie oryginalne produkty pochodzące od sprawdzonych dostawców i cenionych producentów. W sklepie internetowym można zamówić olej typu HV 46, HL 46, HVI 46, HC Plus, ZS 46 i wiele innych. Dysponujemy artykułami zarówno w detalicznych opakowaniach jedno- i kilkulitrowych, jak i w beczkach o pojemności 205 i 210 litrów. Sprzedawane oleje mogą pracować w wielu różnych zakresach temperaturowych. Spośród najważniejszych zalet naszych olei należy wymienić w szczególności niską skłonność do pienienia, dobre zdolności wydzielania powietrza, wysoką odporność na starzenie, doskonały poziom lepkości oraz ochrony przed korozją i zużyciem ściernym. Hydrauliczny płyn HV 46 i pozostałe modele są zgodne z krajowymi i europejskimi normami jakości i bezpieczeństwa PN-EN, PN-ISO i DIN. Poznaj jakość i moc oferty Ewimax !

Olej hydrauliczny HYDROLIN w sklepie internetowym Ewimax.pl

HYDROLIN HVI 46 jest olejem hydraulicznym i smarowym (maszynowym) charakteryzującym się wysokim wskaźnikiem lepkości, który zawiera specjalne dodatki uszlachetniające podnoszące odporność na starzenie i korozję. HYDROLIN HVI 46 jest olejem typu HVLP zgodnym z normą DIN 51 524 cz.3 opracowanym na bazie wysokiej jakości olejów mineralnych. Posiada zdolność separacji wody oraz zawiera cynk. HYDROLIN HVI 46 to olej hydrauliczny i smarowny, który separuje wodę. Jest on przeznaczony do układów obiegowych i smarowania łożysk, wymagających wysokiej jakości oleju hydraulicznego klasy HVLP zgodnego z normą DIN 51524 cz.3 oraz szerokim zakresem temperatur stosowania. Korzyści płynące ze stosowania oleju HYDROLIN HVI 46 to: Niska skłonność do pienienia, dobre zdolności wydzielania powietrza, wysoka odporność na starzenie, dobre zabezpieczenie przed korozją, doskonała zależność temperaturowo – lepkościowa, doskonała ochrona przed zużyciem ściernym, wysoki wskaźnik lepkości, szeroki zakres temperatur stosowania

Zaufane Opinie IdoSell
4.47 / 5.00 1137 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-19
Ok
2023-05-17
Szybka sprawna obsługa i dostawa .

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
pixel