Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kosy i wykaszarki do ogrodu

( ilość produktów: 78 )

Do podstawowych narzędzi ogrodniczych należą kosy, kosiarki, wykaszarkipodkaszarki. To podstawowe narzędzia dzięki którym nasz ogród stanie się piękniejszy i lepiej zadbany. Kosy, wykaszarki i podkaszarki to narzędzia przenośne, napędzane silnikiem spalinowym (rzadziej elektrycznym), które służą do przecinania wszelkiego rodzaju roślin, które znajdują się w miejscach trudno dostępnych. Głównymi producentami kos są takie firmy jak HECHT Bosch,OLEO MAC Black and Decker,DeWalt oraz NAC. Kosy wyposażone są zazwyczaj w wymienne głowice, dzięki którym możemy kosić miękką trawę (żyłką) lub dokonywać cięcia grubych roślin (tarcze tnące).

Wykaszarki nadają się do precyzyjnego cięcia resztek trawy w miejscach, w których zwykła kosiarka ma utrudniony dostęp, np. wzdłuż ścian, wokół drzew itp. Ich główną zaletą jest mała waga i możliwość łatwej obsługi. Wykaszarki elektryczne wymagają minimalnej konserwacji, dzięki czemu są tanie w utrzymaniu.

W przypadku dostępu do energii elektrycznej korzystnie jest zakupić wykaszarkę elektryczną. Jednakże, jeśli obszar tnący jest duży i nie ma dostępu do energii elektrycznej korzystnie będzie zakupić wykaszarkę spalinową. 

W szerokim asortymencie posiadamy również wykaszarki akumulatorowe. Jest to idealne rozwiązanie gdy nie posiadamy dostępu do instalacji elektrycznej.

Kosy spalinowe, są to dziś bardzo pożądane maszyny, które mogą wykonywać wiele zadań w ogrodzie. Nadają się do koszenia prostych klasycznych trawników, ale również do koszenia obszarów o trudnym stopniu dostępności w ciężkim terenie i wysokiej roślinności, oraz pozwalają na usunięcie mniejszych samosiewnych drzew. Przeszkodą nie są również strome zbocza, rowy i ciężko dostępne miejsca wokół drzew. Kolejną zaletą kosy oprócz szerokich możliwości stosowania jest niska waga oraz możliwości zamontowania noża ze stali zamiast głowicy żyłkowej. Wszystkie nasze noże wykonane są z wysokiej jakości materiałów.

Zaufane Opinie IdoSell
4.47 / 5.00 1137 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-06-03
Bardzo dobra obsługa posprzedażna, dobre doświadczenie. Very good after-sales service, good experience.
2023-05-20
Realizacja zamówienia zgodnie z oczekiwaniami.

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
pixel