Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Oleje do smarowania prowadnic i łańcuchów

( ilość produktów: 3 )

Oleje do prowadnic i łańcuchów

Oleje do prowadnic i łańcuchów to ciecze smarne znajdujące szerokie zastosowanie między innymi w przemyśle wykorzystującym prowadnice ślizgowe, obrabiarki czy mechanizmy podawcze oraz wspomagające maszyny ogrodowe lub rolniczo-budowlane, takie jak na przykład pilarki. W tej kategorii znajdziesz najwyższej jakości oleje znacznie zwiększające możliwości eksploatacyjne urządzeń i wydłużające czas pracy układów tnących i narzędzi. Odpowiednio dobrany olej do prowadnic i łańcuchów to gwarancja lepszego wykorzystania sprzętów nawet w trudniejszych warunkach. Oleje do prowadnic łańcucha ograniczają zużywanie się poszczególnych części w konstrukcji maszyny, dzięki czemu prowadnice, łożyska czy układy hydrauliczne są o wiele lepiej chronione i przy odpowiednim zabezpieczeniu nie będą się szybko zużywać. Wybierz olej do prowadnic prosto od solidnych i sprawdzonych producentów takich jak ORLEN, MATRAX, SHELL czy MOBIL. Zyskujesz wówczas pewność, że produkt się sprawdzi i spełni swoje zadanie. Zapewniamy najwyższą jakość i bezpieczną wysyłkę produktu.

Oleje do smarowania łańcucha pilarki

Stosując wysokogatunkowy olej do prowadnicy pilarki oprócz wymienionych już zalet, zapewniasz powierzchniom metalowym urządzenia ochronę przeciwko korozji. Ponadto oleje do prowadnic i łańcuchów dostępne w ofercie sklepu egrando.pl wykazują odpowiednie właściwości pozytywnie wpływające na charakterystykę tarciową poszczególnych elementów sprzętów i maszyn. Przykładowo ścieranie się powierzchni części pilarki jest odpowiednio ograniczone, dzięki czemu może być ona długo eksploatowana i cały czas pozostanie w gotowości do pracy. Oleje do prowadnic likwidują zjawisko „stick-slip”, czyli szarpanie elementów, które nadmiernie ślizgają się o siebie. Może prowadzić ono do uszkodzeń i ograniczenia możliwości korzystania ze sprzętu, więc odpowiednio dobrany olej to klucz do prawidłowej pracy prowadnic i łańcuchów.

Wysokogatunkowe oleje do smarowania łańcuchów i prowadnic

Wybierając proponowane przez nas oleje, stawiasz na zaawansowaną i sprawdzoną technologię, umożliwiającą pracę w różnych warunkach i korzystnie wpływającą na wydajność pracy maszyny. Urządzenia pracujące miarowo i jednostajnie mogą być dłużej używane, a przy tym korzystanie z nich staje się wygodne. Oleje do prowadnic i łańcuchów w sklepie egrando.pl znajdziesz w oryginalnych opakowaniach producenta z plombami. Co więcej, oferujemy produkty w różnych pojemnościach, więc dostosujesz je do swoich potrzeb. Zastosowane technologie redukują wysokie zużycie oleju poprzez jego doskonałe właściwości adhezyjne. W doskonale wyposażonym w oleje do prowadnic i łańcuchów sklepie egrando.pl kupisz oleje nadające się zarówno do prowadnic poziomych, jak i pionowych. Wszystko w jednym miejscu, komfortowo i z profesjonalnym doradztwem. Z chęcią podzielimy się naszym doświadczeniem, żeby nasi klienci mieli pewność, że wybiorą odpowiedni olej do wybranego urządzenia. Dzięki temu znajdziesz produkt wydłużający żywotność maszyn i sprzętów i zapewnisz im bezawaryjne działanie!

JAKIE OLEJE STOSOWAĆ DO PIŁY?

Olej do smarowania łańcucha pilarki

Jednym z podstawowych obowiązków każdego właściciela pilarki spalinowej jest stosowanie do niej odpowiednich olejów. Warto zadbać o wysoką jakość płynów eksploatacyjnych, by móc cieszyć się niezawodną pracą piły przez wiele sezonów. Jaki olej najlepiej stosować do łańcucha, a który okaże się najlepszy do mieszanki paliwowej? Sprawdź nasze praktyczne porady!

KTÓRE PODZESPOŁY WYMAGAJĄ SMAROWANIA?

W przypadku piły łańcuchowej napędzanej silnikiem spalinowym konieczne jest smarowanie wszystkich ruchomych części. Z tego powodu, oleje do tego rodzaju maszyn występują w dwóch wersjach:

  1. do mieszanki paliwowej lub silnika,
  2. do prowadnicy łańcucha.

Użytkownicy pilarek powinni pamiętać o obowiązku ich regularnego smarowania, uzupełniając oraz zmieniając olej w odpowiednich odstępach czasowych. Zaniedbywanie tych czynności może grozić m.in. uszkodzeniem poszczególnych elementów, a nawet całkowitym zatarciem silnika.

Olej do łańcucha – zadania i specyfikacja

Poddawany wysokim przeciążeniom łańcuch piły spalinowej narażony jest na wiele różnego typu usterek, począwszy od uszkodzeń mechanicznych, poprzez korozję, aż po naturalne zużycie. Przed wszystkimi tymi zjawiskami chroni go odpowiednie smarowanie z wykorzystaniem wysokiej klasy olejów do łańcucha. Zawarte w nim dodatki nie tylko zabezpieczają elementy ruchome przed skutkami tarcia, ale jednocześnie zwiększają przyczepność oleju, przez co lepiej chroni on zarówno same ogniwa, jak i powierzchnie prowadnicy.

Wybierając olej do łańcuchów, opłaca się postawić na płyn, który zapewni optymalne parametry smarowania również w niekorzystnych warunkach, takich jak np. bardzo wysoka temperatura pracy. Warto przed zakupem sprawdzić, czy wybrany produkt posiada w swoim składzie również dodatki przeciw zużyciowe, które wydłużają żywotność łańcucha, chroniąc jego elementy przed nadmiernym wyeksploatowaniem. Przełoży się to na mniejsze zużycie, obniżając koszty eksploatacji oraz serwisu sprzętu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.47 / 5.00 1137 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-28
Szybka i sprawna obsługa.
2023-05-25
zamówienie zrealizowano szybko, bezproblemowo i dokładnie.

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
pixel