Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ostrzałki do Łańcuchów

( ilość produktów: 3 )

Ostrzałki do łańcuchów - często zadawane pytania

Jak działa ostrzałka do łańcuchów?

Ostrzałka do łańcuchów jest urządzeniem pozwalającym na szlifowanie zębów tnących w pilarkach. Sprawdza się przy usuwaniu przyklejonych resztek drewna, a także usuwania nierówności i wżerów na ostrzach. Urządzenia mają zróżnicowaną konstrukcję, jednak podobny sposób działania. Możesz nimi ustabilizować łańcuch w konkretnym ułożeniu, a następnie szlifować wszystkie zęby pod jednakowym kątem. Dobra ostrzałka do łańcuchów zapewni skuteczną pracę przez wiele sezonów. Warto wybierać produkty takich firm jak:

  • Aptel
  • NiteoTools
  • Oregon
  • PRO

Ręczna czy elektryczna ostrzałka do łańcuchów?

Wybór odpowiedniego rodzaju ostrzałki zależy od dostępnych funduszy i częstotliwości prowadzenia prac. Elektryczna ostrzałka do łańcuchów jest urządzeniem droższym i wymaga podłączenia do sieci. Jednak sprawdza się przy częstym ostrzeniu, a prace prowadzi bardzo szybko i precyzyjnie. Z kolei ręczna ostrzałka do łańcuchów ma bardzo kompaktową konstrukcję i nie zajmuje wiele miejsca. Jej użytkowanie wymaga sporo energii oraz jest czasochłonne. Dlatego sprawdza się głównie przy okazjonalnym ostrzeniu.

Co ile ostrzyć łańcuch w pile?

Łańcuch w pile ostrz regularnie i jak najszybciej po tym, jak zauważysz ograniczoną skuteczność narzędzia. Więcej wiórów oraz dłuższy czas cięcia to najważniejsze sygnały. Tylko ostry łańcuch zapewnia bezpieczną pracę i umożliwia prowadzenie jej bez większego wysiłku. Łańcuch najlepiej jest ostrzyć po zakończeniu sezonu związanego z przycinaniem drzew i krzewów. Z kolei przy pilarkach stosowanych w budownictwie warto zaostrzyć łańcuch przed rozpoczęciem kolejnego etapu pracy. W ten sposób natychmiast można ocenić skuteczność ostrzenia.

Jak prawidłowo ustawić ostrzałkę do łańcuchów?

Prawidłowe ustawienie ostrzałki jest możliwe tylko po zastosowaniu się do wskazań producenta łańcucha. W większości urządzeń pilnik musi być ustawiony pod kątem prostym do prowadnicy. Jednocześnie pomiędzy pilnikiem i biegiem łańcucha musisz utrzymać kąt 45°. Dla pewności zwróć uwagę na znaczniki serwisowe umieszczona na ogniwach. To one wyznaczają dokładny kąt ostrzenia zębów w łańcuchu.

Dowiedz się więcej

Ostrzałki do łańcuchów pił łańcuchowych spalinowych i elektrycznych

Ostrzałka do łańcucha piły jest niezbędna do efektywnej eksploatacji urządzenia. Rozmieszczone na łańcuchu ogniwa tnące ulegają naturalnemu stępieniu. W kontakcie z materiałem, a także z przeszkodami (np. gwoździami ukrytymi w drewnie), krawędź boczna i wierzchołek elementu tnącego wyoblają się lub nawet wyszczerbiają. W efekcie piła trudniej zagłębia się w cięte drewno i wymaga mocniejszego dociskania. W skrajnych przypadkach może dojść do ślizgania się łańcucha i nadmiernego rozgrzewania w wyniku tarcia o materiał. Bardzo drobny wiór oraz przypalanie ciętego drewna to jednoznaczne sygnały, że łańcuch trzeba niezwłocznie naostrzyć. Jeżeli tego nie zrobisz, następstwem będzie nie tylko spadek wydajności pracy, lecz wzrośnie ryzyko wystąpienia poważnej awarii.

Te same ostrzałki do łańcuchów możesz stosować w przypadku pił spalinowych oraz elektrycznych (sieciowych i akumulatorowych). Służą one nie tylko do opracowywania krawędzi tnących, lecz także do wyrównywania wysokości zębów. Jest to konieczne, aby uniknąć szarpania i zwiększyć efektywność piłowania. Do wyboru masz dwie grupy ostrzałek: ręczne i elektryczne.

Ręczna ostrzałka do łańcucha piły do zastosowań terenowych

Najprostsze ręczne ostrzałki do pił łańcuchowych to odpowiednio wyprofilowane okrągłe pilniki. Często oferowane są w parze z pilnikami płaskimi, przeznaczonymi do opracowywania ograniczników głębokości. Taki zestaw doskonale sprawdza się w terenie, np. na wyrębie lasu. Narzędzia zmieścisz w olstrze przypiętym do pasa, aby zawsze były pod ręką.

Jeżeli nie masz doświadczenia w ostrzeniu łańcuchów, dużą trudność może Ci sprawić prowadzenie pilnika pod właściwym kątem. W następstwie błędów dochodzi do niejednolitego wyprofilowania krawędzi tnących. Zęby z różną skutecznością zagłębiają się w materiał, co objawia się szarpaniem łańcucha. Praca jest trudniejsza, a mechanizmy pilarki ulegają szybszemu zużyciu.

Innym typowym błędem jest niewłaściwa głębokość prowadzenia pilnika. Przy bardzo niskich przebiegach (charakterystycznych także dla pilników o zbyt małej średnicy) uzyskasz ostry kąt ustawienia krawędzi tnącej zęba. Łańcuch będzie pracował zbyt agresywnie, co może prowadzić do blokowania się piły w materiale. Rzadszym błędem jest zastosowanie zbyt szerokich pilników lub za wysokie prowadzenie pilnika przy ostrzeniu. W obu przypadkach powiększony nadmiernie kąt ustawienia krawędzi tnących obniża efektywność piłowania.

Aby uniknąć tych błędów, użyj prowadnic. Pozwalają one utrzymać właściwy kąt natarcia i odpowiednie zagłębienie pilnika. Pamiętaj, żeby prowadzić narzędzie tylko w jedną stronę (od siebie): ruch posuwisto-zwrotny niszczy pilnik i krawędzie tnące.

Elektryczna ostrzałka do łańcuchów zapewnia precyzję pracy

Elektryczna ostrzałka do łańcuchów pozwala uniknąć błędów ostrzenia, które są charakterystyczne dla pracy z użyciem pilników ręcznych. Konstrukcja ostrzałki gwarantuje zachowanie niezmiennego kąta ostrzenia. Jego wartość jest najczęściej podana w specyfikacji, a często także na zębach tnących łańcucha.

Elektryczna ostrzałka do łańcuchów gwarantuje, że za każdym razem uzyskasz optymalną geometrię krawędzi tnących. Zestaw końcówek umożliwia zastosowanie narzędzia do różnych typów łańcuchów. Wadą ostrzałek elektrycznych jest mała mobilność. To narzędzia warsztatowe, które doskonale sprawdzają się przy obsłudze większej liczby pilarek: pozwalają w krótkim czasie naostrzyć kilka czy kilkanaście łańcuchów. Jednak nie nadają się do pracy w terenie. Połączeniem małych gabarytów i mobilności ostrzałek ręcznych z precyzją urządzeń elektrycznych są ostrzałki zasilane z akumulatorów.

Nawet najmocniejsze modele pił spalinowych czy pilarek elektrycznych stają się bezradne w konfrontacji z grubym, twardym drewnem, gdy oddelegowany do bezpośredniego starcia łańcuch jest już stępiony po wielu godzinach wytężonej pracy. Silnik pracuje na najwyższych obrotach, łańcuch wiruje z szaleńczą prędkością, ale zamiast rosnącej szczeliny czuć tylko swąd przypalanego drewna… Oznacza to czas najwyższy na sięgnięcie po ostrzałkę, która błyskawicznie przywróci łańcuch do stanu świetności. Napędzane wysokoobrotowym silnikiem elektrycznym urządzenie montowane jest do stołu, dzięki czemu zachowuje stabilność i jest w pełni bezpieczne, co jest zasługą również osłony na tarczę. Regulowana pozycja podnoszonego imadła razem z obracaną prowadnicą łańcucha pozwalają szybko i precyzyjnie naostrzyć każdy stępiony już ząbek bez obawy o jego uszkodzenie, o co troszczy się ogranicznik głębokości szlifu. W zależności od modelu ostrzałki wyposażone są w silniki indukcyjne lub komutatorowe oraz tarcze o średnicy 100 i 145 mm.

Ostrzałki do łańcuchów – narzędzie niezbędne w Twoim warsztacie

W tej kategorii asortymentu w sklepie Ewimax znajdziesz produkty, które ułatwią Ci pracę w warsztacie i garażu. Oferujemy ostrzałki do łańcuchów pił łańcuchowych, pilarek i łuparek – dzięki nim cięcie drewna, materiałów drewnopodobnych i tworzyw sztucznych będzie dużo prostsze i szybsze. Warto wybierać ostrzałki elektryczne, które zostały wyposażone w regulowaną skalę ostrzenia oraz w napinacze zapewniające precyzyjne cięcie.

Niektóre produkty mają także ograniczniki głębokości szlifu, które ułatwiają uzyskanie oczekiwanego efektu i wyeliminowanie nieprawidłowych nacięć. Ostrzałki do łańcuchów elektryczne z osłoną sprawiają, że ostrzenie narzędzi jest bezpieczniejsze. Komfort pracy zapewniają też przechylne imadła, które umożliwiają ostrzenie łańcucha w dowolnej pozycji jego ułożenia. Bogata gama produktów obejmuje tarcze do ostrzenia łańcuchów o różnej średnicy do wyboru. Wykonane z elektrokorundu i kamienia szlifierskiego są trwałe i odporne na łamanie. Maszynka do ostrzenia łańcucha to sprzęt, który przez długi czas będzie Ci dobrze służył.

Oprócz urządzeń elektrycznych oferujemy także narzędzia ręczne: pilniki i prowadniki z pilnikami, które umożliwiają szybką naprawę łańcuchów i stępionych elementów tnących. Z produktami tej kategorii ostrzenie łańcucha piły nie będzie przysparzało Ci żadnych problemów. Ponadto zebraliśmy garść informacji, które pomogą Ci dopasować konkretne narzędzie do częstotliwości wykonywania prac ogrodowych oraz rodzaju łańcucha. Znajdziesz także konkretne informacje, na które warto zwrócić uwagę przy sprawdzaniu poszczególnego modelu.

W naszej kategorii znajdują się także praktyczne zestawy, w których są ostrzałki do łańcuchów w pilarkach spalinowych i elektrycznych, specjalną szynę oraz innego typu narzędzia przydatne do szybkiej konserwacji Twojego sprzętu. Wszystkie produkty zamknięte są w praktycznym etui, które możesz przechowywać w pomieszczeniu gospodarczym, piwnicy czy też garażu.

Uzupełnieniem naszej oferty są tarcze szlifierskie, prowadniki z pilnikiem oraz specjalne uchwyty ułatwiające pracę.

Do czego posłuży ostrzałka do pił i jak z niej korzystać?

Ostrzałka do łańcuchów to urządzenie przydatne, gdy część tnąca jest już wyeksploatowana, ale nie widać na niej znaczących zniszczeń, które by ją zaklasyfikowały do wyrzucenia.  W ten sposób przed kolejnym użyciem możesz przywrócić łańcuch do sprawności i korzystać z niego w dalszym ciągu. Urządzenie elektryczne dociera do każdego nawet najmniejszego elementu. Jak to wygląda? Górna część obraca się i ostrzy łańcuch pod wybranym kątem, na konkretnej długości i głębokości.

Odpowiednio przygotowany łańcuch warunkuje również Twoje bezpieczeństwo i efektywność.  Zacznij działać, gdy tylko zauważysz, że piła wyraźnie się zacina i spada jej moc. Przeoczenie tego momentu i dalsze eksploatowanie urządzenia może doprowadzić do przegrzania. Ponadto łańcuch nie jest użyteczny, gdy zaczyna wyrzucać trociny. Będzie to również powodowało zniszczenie powierzchni drewna. Zacznij ostrzyć łańcuch również wtedy, gdy zauważysz, że podczas cięcia wydobywa się gorący pył.

Maszynka do ostrzenia łańcucha to przydatne narzędzie, które znajdzie swoje zastosowanie w warsztatach, zakładach oraz garażach. Przed sezonem grzewczym szybko przygotujesz drewno opałowe, a przed latem zdobędziesz funkcjonalny sprzęt do wykonania prac ogrodowych. Maszynka do ostrzenia łańcucha jest prosta w obsłudze, jednak warto zapoznać się z zaleceniami producenta. Konkretniej chodzi tu o to, pod jakim kątem warto naostrzyć łańcuch. Ciekawym rozwiązaniem jest też automatyczna ostrzałka do łańcuchów, którą trzeba odpowiednio przytwierdzić do stołu warsztatowego. Pamiętaj też o tym, aby wyczyścić dokładnie osprzęt. Automatyczna ostrzałka do łańcuchów może mieć też regulację parametrów, na co warto zwrócić uwagę. 

Mając ostrzałkę ręczną lub elektryczną w swoim warsztacie, w każdej chwili dokonasz szybkiej renowacji i przystąpisz do dalszego działania. Ma to znaczenie, zwłaszcza gdy w każdym sezonie korzystasz z piły i często poddajesz ostrzeniu łańcuch. Zarówno ostrzałka do łańcucha elektryczna, jak i ręczna wersja pilnika jest łatwa w użyciu i będzie Ci służyła przez lata.

Wybieramy najlepsze ostrzałki do łańcuchów

Wbrew pozorom wybór odpowiedniego narzędzie do ostrzenia nie jest aż tak oczywisty. Od dobrego zakupy zależy wygoda Twojej pracy, powodzenie, ale także bezpieczeństwo. Ostrzałka do pił wyróżnia się różnymi parametrami i to nimi się za chwilę zajmiemy. Jeżeli chcesz postawić na zwykły ręczny produkt, przyda Ci się wygodny w użyciu pilnik. Ostre uzębienie naostrzy łańcuch dowolną ilość razy. Ostrzałka charakteryzuje się także konkretną średnicą, która ma duży wpływ na efektywność jej pracy. 

Najpopularniejsze są ostrzałki o średnicy 4,5 mm i 4 mm. Są to dwie optymalne wielkości, które poradzą sobie z powierzchnią tnącą piły. Większa ostrzałka pokryje cały element, dzięki czemu cała powłoka będzie naprawiona w jednolity sposób. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której jakaś strona łańcucha byłaby mniej ostra. 

Na inne parametry należy zwrócić uwagę, gdy wybierasz produkt elektryczny. Ostrzałka do łańcucha elektryczna należy do najpopularniejszych wyborów do domowego użytku. Jest bardzo dokładna i efektywna. Jej obsługa również nikomu nie sprawi większych problemów. W końcu to urządzenie wykonuje większość pracy, dzięki czemu Ty nie musisz wkładać w proces ostrzenia swojej siły.

Na co zwrócić uwagę? Już podpowiadamy. Przede wszystkim ważne jest zastosowanie danego modelu, które znajdziesz w specyfikacji urządzenia. Większość jest uniwersalna i daje naprawdę duże możliwości ostrzenia łańcuchów o różnej szerokości rowka. Sprawdź także, czy przy pomocy obrotu imadła możesz wyznaczyć dogodny kąt ostrzenia w dowolnym kierunku. Pamiętaj, że im jest większy, tym Twoja praca będzie efektywniejsza.

Oprócz tego liczy się średnica tarczy, chociaż większość mieści się popularnych wymiarach 145×22.3×4.7mm. Warto wiedzieć, że ten typ doskonale sprawdzi się w parze z każdym typem łańcucha. Aspektem, który zadba o jakość pracy, będzie mechanizm zabezpieczający. Te urządzenia, które dostały certyfikat CE, mają wbudowany ogranicznik, który kontroluje głębokości szlifu. Powinieneś zwrócić uwagę także na obroty silnika, moc oraz napięcie.

Prosta ostrzałka do piły w postaci pilnika powinna charakteryzować się wydajnością, ostrymi zębami oraz odpornością na zapychanie wiórami. Weź pod uwagę produkt, który wykonany jest z wysokiej klasy stali. Wtedy ostrzałka do piły będzie służyć Ci przez długi czas. 

W naszej ofercie znajdziesz również specjalne prowadniki, które ułatwiają przyłożenie łańcucha do ogniw pod właściwym kątem. Na powierzchni są zaznaczone specjalne rysy, które Ci to ułatwiają. Ponadto praktyczny jest także uchwyt np. z drewna, który również wpływa na komfort pracy. Sprawdź wszystkie modele tego urządzenia w sklepie Ewimax i wybierz idealny produkt dostosowany do Twoich potrzeb, umiejętności i posiadanego sprzętu.

Obecnie coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że elektryczna, akumulatorowa lub spalinowa pilarka łańcuchowa to swoiste „must have” w przydomowym ogrodzie. Jest to urządzenie niezbędne do pielęgnowania żywopłotów, a także przycinania gałęzi drzew owocowych i ozdobnych oraz krzewów. Trzeba jednak pamiętać o tym, że na skutek eksploatacji łańcuch pilarki ulega naturalnemu zużyciu. To właśnie dlatego w garażu lub ogrodowej altanie powinna znajdować się wysokiej jakości ostrzałka do łańcuchów. Najlepsze ostrzałki do łańcuchów znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego Krysiak – zapraszamy!

Ostrzałka do łańcuchów – elektryczna czy ręczna?

Ostrzałka do łańcucha piły łańcuchowej to – najogólniej mówiąc – urządzenie służące do ostrzenia łańcuchów pilarek elektrycznych, akumulatorowych i spalinowych, które na skutek użytkowania ulegają stępieniu lub rozluźnieniu. Systematyczne ostrzenie łańcucha z jednej strony usprawnia pracę (ostry łańcuch łatwiej radzi sobie z twardym drewnem), a z drugiej – wydłuża żywotność posiadanego sprzętu i zapobiega konieczności kupowania nowego modelu (co również jest ważne, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że wysokiej jakości piła łańcuchowa nierzadko kosztuje sporo).

Zasadniczo ostrzałki do pił łańcuchowych możemy podzielić na dwa podstawowe rodzaje: modele ręczne i elektryczne. Te pierwsze są przede wszystkim tanie, lekkie i kompaktowe, jednak to ostrzałka elektryczna do łańcuchów zapewnia większą wydajność i efektywność. Ostrzałka elektryczna zapewnia też dokładność i odpowiednie kąty ostrzenia niemożliwe do uzyskania w ostrzałce ręcznej. Urządzenia z tej kategorii są też wygodniejsze w obsłudze, ponieważ silnik elektryczny wykonuje całą pracę za nas.

Obecnie maszynki elektryczne są wykorzystywane zarówno przez ogrodników-hobbystów, jak i profesjonalistów – dlatego to właśnie je znajdziesz w naszym sklepie Krysiak.

Elektryczna ostrzałka do łańcuchów – zalety

Skoro powiedzieliśmy już, że modele elektryczne są lepszym wyborem niż ręczne, zatrzymajmy się  przy nich dłużej. Jakie konkretne zalety ma ostrzałka do łańcucha na prąd?

  • Ostrzałka do łańcuchów elektryczna to wygodniejsza praca – jak wspomnieliśmy wyżej, ostrzałki ręczne bazują na pracy ludzkich mięśni, co oznacza, że końcowy efekt zależy w dużej mierze od siły fizycznej użytkownika. Elektryczna maszynka do ostrzenia łańcucha wszystko robi za niego, co sprawia, że praca jest znacznie bardziej komfortowa;
  • Ostrzenie łańcucha jest niezawodne – korzystając z ostrzałki elektrycznej, eliminujesz czynniki losowe i indywidualne (jak np. siła fizyczna użytkownika). Dobra elektryczna ostrzałka do łańcuchów zawsze pracuje z tą samą wydajnością i efektywnością. Urządzenie jest po prostu niezawodne;
  • Na rynku dostępne są różne modele elektryczne – oznacza to, że z łatwością znajdziesz model, który odpowiada Twoim potrzebom i wymaganiom. Jeżeli korzystasz z prostej pilarki elektrycznej, wybierz tanią, podstawową ostrzałkę za niespełna 150 zł. Używasz zaawansowanego sprzętu spalinowego? Droższa ostrzałka za kilkaset złotych sprawdzi się znakomicie!

Ostrzałka do piły łańcuchowej – jak wybrać najlepszą?

Chociaż pozornie może się wydawać, że kupno ostrzałki do łańcucha jest zadaniem prostym, w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Obecnie na rynku jest wiele modeli, które różnią się między sobą poszczególnymi parametrami. Kupując maszynkę do ostrzenia łańcucha, zwracaj uwagę przede wszystkim na aspekty, które wymieniliśmy poniżej.

Ostrzałka do piły – moc

Jednym z najważniejszych elementów, świadczących o wydajności i dokładności pracy całego urządzenia, jest moc silnika ostrzałki. Generalnie mówiąc, im większa jest moc silnika, tym łatwiej z jego pomocą można naostrzyć łańcuch, nawet często eksploatowany. Przyjmuje się, że uniwersalną wartością jest moc na poziomie 150-230 W – urządzenie z silnikiem o takiej mocy będzie odpowiednie dla większości osób. Jeżeli posiadasz piłę spalinową, której często używasz do profesjonalnych, wymagających prac, lepsza może być profesjonalna ostrzałka do łańcuchów o mocy ponad 300 W.

Ostrzałka do łańcucha – napięcie

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę podczas kupowania ostrzałki do łańcuchowy, jest napięcie. Co prawda nie powinno być tutaj większych problemów, bo zdecydowana większość ostrzałek uwzględnia standardowe napięcie 230V/50Hz, które znajduje się w klasycznych gniazdkach, niemniej warto mieć ten parametr na uwadze.

Średnica tarczy ostrzałki do pił łańcuchowych

Dobrze jest również zwrócić uwagę na średnicę tarczy ostrzałki do pił łańcuchowych – jeżeli średnica traczy będzie zbyt mała, może się okazać, że nie będzie ona pasowała do ostrzenia łańcucha, w który wyposażona jest Twoja piła łańcuchowa. W bardziej podstawowych modelach tarcza ma wymiary np. 100x3,2x10 mm, ale bardziej uniwersalnym rozwiązaniem może się okazać ostrzałka do łańcucha piły spalinowej lub elektrycznej wyposażona w tarczę o wymiarach 145x3,2x22 mm.

Profesjonalna ostrzałka do łańcuchów? Tylko w sklepie internetowym Krysiak

Nasza firma współtworzy branżę sprzętów ogrodniczych i leśnych już od ponad trzydziestu lat. Na własne oczy obserwujemy, z jakimi problemami najczęściej borykają się specjaliści pracujący w profesjonalnych firmach ogrodniczych oraz hobbyści-ogrodnicy. Dlatego doskonale wiemy, że elektryczna ostrzałka do łańcuchów jest rozwiązaniem znacznie bardziej komfortowym, niż ręczna.

W asortymencie naszego internetowego sklepu Krysiak można znaleźć profesjonalne maszynki do ostrzenia łańcuchów pił spalinowych i elektrycznych. Proponujemy między innymi urządzenia marek należących do naszej firmy: Handy, Lider czy Faworyt.

Jaka jest najlepsza ostrzałka do łańcuchów? Opinie klientów będą z pewnością podzielone, ponieważ wiele zależy od indywidualnych preferencji i posiadanej pilarki. Najprostsza maszynka do ostrzenia łańcucha piły jest dostępna już za nieco ponad 100 zł, natomiast bardziej rozbudowane modele kosztuję około 500 zł.

Nie wiesz, jaka ostrzałka łańcucha piły będzie najlepsza? Odezwij się do nas!

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wybranie najlepszej ostrzałki do łańcucha nie jest zadaniem prostym. Dlatego jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące tego, jaka ostrzałka łańcucha piły będzie dla Ciebie najlepsza, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Nasz zespół tworzą doświadczeni eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania i doradzą, co wybrać, byś był w stu procentach zadowolony z dokonanego zakupu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Zaufane Opinie IdoSell
4.81 / 5.00 1235 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-08
SPRAWNIE
2024-05-14
Bardzo szybka realizacja zamówienia. Ekspresowa wysyłka. Towar dobrze zapakowany i zabezpieczony. Wszystko w paczce było zgodnie ze specyfikacją. Polecam

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
pixel