Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Lampy warsztatowe

( ilość produktów: 23 )

Lampy warsztatowe - często zadawane pytania

Ile lumenów powinna mieć lampa warsztatowa?

Oświetlenie główne warsztatu powinno mieć ok. 500 lumenów/m2. Natomiast lampa warsztatowa na wysięgniku umocowana nad stołem roboczym spełni swoją funkcję, emitując strumień światła o mocy 900–1000 lumenów/m2. To wartości orientacyjne, zależne od indywidualnych potrzeb. Zwróć uwagę na temperaturę barwową oświetlenia: najkorzystniejsze dla ludzkiego wzroku są wartości z przedziału 4–4,5 tys. Kelwinów, charakterystyczne dla światła naturalnego. Światło o neutralnej barwie sprzyja właściwej percepcji kolorów i nie męczy wzroku. Wybierz markowe lampy warsztatowe:

 • NEO
 • Philips
 • Ryobi
 • Yato
 • Dedra

Jaka lampa warsztatowa do trudno dostępnych miejsc?

Do trudno dostępnych miejsc pozwala dotrzeć niewielkich rozmiarów akumulatorowa lampa warsztatowa na elastycznym wysięgniku. Brak przewodu zasilającego zapewnia większy komfort pracy. Urządzeniami o największych możliwościach działania w zakamarkach, ciasnych szczelinach i różnego typu przewodach są tzw. endoskopy warsztatowe, czyli kamery inspekcyjne z oświetleniem na sztywnym, lecz odkształcalnym wysięgniku. W naszej ofercie znajdziesz różnorodne typy mobilnego oświetlenia warsztatowego:

 • halogeny, naświetlacze
 • latarki czołowe
 • latarki ręczne

Gdzie sprawdzi się lampa warsztatowa na wysięgniku?

Mocne lampy warsztatowe na wysięgniku są niezbędne w czasie wykonywania prac precyzyjnych – przy montażu i obróbce drobnych materiałów, przy lutowaniu, klejeniu, malowaniu. Są wykorzystywane jako oświetlenie różnych typów obrabiarek: szlifierek, frezarek, tokarek. Chętnie korzystają z nich ślusarze, mechanicy precyzyjni, elektrycy i modelarze. Lampa na wysięgniku może być montowana do stołu, do sufitu lub ściany. Lampa na wysięgniku wyposażona w długi przewód zasilający i klips do mocowania oraz lampa warsztatowa akumulatorowa zapewniają łatwe przemieszczanie oświetlenia.

Jaka lampa warsztatowa dla amatora?

Amatorzy i specjaliści doceniają możliwości, które oferuje lampa warsztatowa LED. Technologia diodowa pozwala tworzyć źródła światła o dużej mocy, które mają niewielkie zapotrzebowanie na energię elektryczną. Dzięki temu lampa może być zasilana z baterii, a przez to bardziej komfortowa w użyciu np. przy naprawach samochodów czy pracach instalacyjnych. Zaletą lampy LED jest też przystępna cena, co ma duże znaczenie przy zastosowaniach amatorskich. Wybierając lampy warsztatowe, zwróć uwagę na zabezpieczenie przed wodą i uszkodzeniami mechanicznymi.

Dowiedz się więcej

Lampy warsztatowe – komfort i bezpieczeństwo pracy

Dla wykonania skutecznej naprawy auta w warsztacie potrzebne są odpowiednie narzędzia. Poza nimi niezbędne jest też precyzyjne oświetlenie, które zapewnia komfort i bezpieczeństwo pracy. Cała hala warsztatu oświetlana jest głównym oświetleniem podsufitowym. W tym przypadku najlepiej sprawdzają się duże lampy przewodowe. Ich moc powinna być dopasowana do pomieszczenia, które mają oświetlić. Ważny jest też jego kształt, aby światło równomiernie oświetlało całą powierzchnię.

Istotne jest też to, czy dane pomieszczenie da się oświetlić światłem naturalnym. Najczęściej w tego typu pomieszczeniach stosuje się świetlówki liniowe. Charakteryzują się one dużą odpornością na przegrzanie i relatywnie powoli się zużywają, dzięki czemu nie ma konieczności zbyt częstej ich wymiany.

Lampa warsztatowa do kanału – trwała i wytrzymała

Ogólne oświetlenie warsztatu w kontekście wykonywania napraw nie jest wystarczające. Aby dobrze oświetlić naprawiany element, który czasem jest w trudno dostępnym miejscu, niezbędne jest posiadanie uzupełniającego źródła światła.

W przypadku warsztatów bardzo duże znaczenie ma odpowiednie oświetlenie kanałów, w których naprawia się elementy znajdujące się w okolicach podwozia. W związku z tym oświetlenie tego typu trzeba odpowiednio zabezpieczyć – lampa musi być zaopatrzona w osłonę o wysokim poziomie szczelności i być odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Poza tym jej konstrukcja nie powinna pozwalać na zbytnie rozgrzewanie się lampy. To gwarancja bezpieczeństwa pracy i ochrony mechanika przed oparzeniem. Standardowo kanał oświetla się lampami montowanymi natynkowo. Ciekawą alternatywą są lampy montowane na hak czy oprawy z magnesem. Dzięki temu lampy można umieszczać w dowolnym miejscu, aby lepiej oświetlały kanał.

Lampy LED-owe jako oświetlenie uzupełniające

Oświetlenie kanału jeszcze nie zapewnia pełnego komfortu pracy. Do niektórych napraw niezbędne będą lampy przenośne, którymi da się oświetlić konkretny element. Obecnie coraz większą popularność zyskują lampy warsztatowe z LED-owym źródłem światła. Lampa tego typu generuje mocny, jasny strumień, a przy tym jest energooszczędna. Poniżej kilka przykładów lamp przenośnych:

 • Standardowo w warsztatach stosuje się lampy przenośne o napięciu 12 lub 24 V. Mogą być one zasilane nawet z gniazdka zapalniczki elektrycznej lub po użyciu transformatora z gniazd sieciowych 230 V.
 • Lampa z lupą to bardzo przydatne urządzenie do naprawy drobnych elementów. Lupę umieszcza się najczęściej pośrodku lampy. W bardziej zaawansowanych lampach tego typu możliwa jest regulacja powiększenia.
 • Lampa warsztatowa akumulatorowa będzie bardzo przydatna w warsztatach, w których nie ma w każdym miejscu bezpośredniego dostępu do gniazdka elektrycznego. Poza tym umożliwiają pracę w sytuacjach nagłych poza warsztatem.

Lampy warsztatowe - komfortowe, energooszczędne źródło światła

Nowoczesne oświetlenie LED do warsztatu, w tym lampy warsztatowe sufitowe, oświetlenie przenośne, oraz popularne plafony LED. 

Dzięki wykorzystaniu źródła świtała led, świetlówek LED, lampy stają się komfortowym źródłem światła do efektywnej pracy, bez efektu migotania, zapalają się natychmiast po włączeniu i są energooszczędne ponieważ pobierają mniej mocy niż oświetlenie tradycyjne. Dzięki temu możesz oszczędzić znaczne kwoty na rachunkach za energię elektryczną.

W ofercie posiadamy oprawy warsztatowe, oprawy podłużne, przystosowane do montażu natynkowego i podtynkowego.  

Oferowane przez nasz sklep oświetlenie warsztatowe to najwyższa jakość godna Państwa pieniędzy. Jeśli chcą Państwo otrzymać produkt z najwyższej półki, w połączeniu z wytrzymałością i funkcjonalności, to bez wątpienia nasze lampy będą najlepszą inwestycją w Państwa warsztat!

Profesjonalna lampa warsztatowa

Wybierając oświetlenie do domu, ludzie najczęściej kierują się tym, czy będzie ono pasować do danego wystroju wnętrza. Oświetlenie warsztatowe rządzi się jednak innymi prawami. W jego przypadku najważniejsze jest, aby dobrze oświetlało całe pomieszczenie, a przede wszystkim miejsce pracy. Podczas takich zajęć jak obróbka metalu, drewna, spawanie, cięcie, łączenie ze sobą drobnych elementów czy też szczegółowe prace szlifierskie ogromne znaczenie ma właśnie oświetlenie. Jeśli będzie ono nieodpowiednie, to nawet dobry fachowiec popełni błąd, który może przypłacić zmarnowaniem nie tylko czasu, ale także pieniędzy. Niedostateczne oświetlenie stanowiska pracy można także przypłacić własnym zdrowiem, dlatego tak ważne jest, aby zadbać o właściwe lampy w warsztacie. W naszym sklepie internetowym poza lampami do domów, mieszkań czy biur znajdują się wysokiej jakości lampy LED warsztatowe, które sprawdzą się w warsztatach mechanicznych, stolarskich, tkackich, samochodowych oraz wielu innych miejscach, gdzie ważne jest precyzyjne oświetlenie.

Jakie powinny być lampy warsztatowe?

Projektując warsztat najlepiej kierować się względami praktycznymi, również, jeśli chodzi o lampy. Oczywiście nie oznacza to, że lampa do warsztatu musi być brzydka. Lampy Kwazar do warsztatu dostępne są w ciekawych nowoczesnych odsłonach, więc będą dobrze wyglądać w surowym wystroju. Oświetlenie warsztatu powinno być jednak przede wszystkim praktycznie. Oznacza to przede wszystkim, aby było ono wykonane z solidnych materiałów, które nie ulegną zbyt szybko zniszczeniu. Takie lampy powinny być proste w konserwacji, a wymiana żarówek czy świetlówek również nie może stanowić problemu. Istotne jest także zamocowanie lampy. W przypadku niskich sufitów dobrze sprawdzą się plafony, które płasko przylegają do sufitu. W nieco wyższych pomieszczeniach można umieścić lampy wiszące, jednak należy pamiętać, żeby zachować odpowiednią ilość przestrzeni na swobodną pracę. Dobrze zwrócić uwagę na to, aby przedmioty przenoszone wewnątrz warsztatu nie zahaczały o zwisającą lampę, ponieważ można w ten sposób uszkodzić zarówno oświetlenie, jak i niesiony przedmiot.

Lampy ledowe warsztatowe — dobre do pracy

Lampy wykonane w technologii LED znajdują zwolenników, jeśli chodzi o oświetlenie typowych pomieszczeń domowych, ale przede wszystkim są doskonałe w przypadku hal produkcyjnych oraz warsztatów. Lampa ledowa warsztatowa emituje przyjemne do pracy światło w białym kolorze, przy którym oczy mniej się męczą, a jest ono na tyle jasne i intensywne, że pomaga widzieć nawet bardzo drobne elementy, co bywa niezwykle ważne podczas precyzyjnych zadań.

W naszym sklepie ewimax oferujemy dobrze wykonane lampy LED dedykowane właśnie do warsztatów. Wśród nich znajdują się zarówno listwy ledowe, jak i plafony oraz lampy wiszące. Nasze lampy doskonale nadają się do różnego typu warsztatów, hal produkcyjnych lub przemysłowych. Zapewniają komfort pracy ich pracownikom. Dzięki temu, że po włączeniu natychmiast się zapalają i nie migoczą, nie powodują również zbyt szybkiego zmęczenia oczu, które mogłoby wpłynąć negatywnie na samopoczucie pracujących oraz jakość wykonywanych przez nich zadań.

Lampy LED do warsztaty — nowoczesna technologia

Oświetlenie LED to najnowocześniejsza technologia, jeśli chodzi o sposób emitowania światła, jaką do tej pory stworzono. Jej działanie zaobserwowano na początku XX wieku, jednak dopiero w latach 60. do sprzedaży trafiły pierwsze diody. Działają one na zasadzie elektroluminescencji, która oznacza zdolność do emisji światła przez substancje przewodzące prąd. W przeciwieństwie do żarówek, w których zjawisko elektroluminescencji zachodzi w żarniku, w diodach ledowych dochodzi do bezpośredniego przekształcenia prądu w światło.

Lampy ledowe do warsztatu — zalety

– ekologia — lampy ledowe są przyjazne środowisku, ponieważ nie trzeba ich zbyt często wymieniać. Zazwyczaj zdarza się to, co parę lat, dzięki temu można zaoszczędzić wodę, prąd i materiały potrzebne do wykonania nowej świetlówki.

– energooszczędność — zużycie prądu przed oświetlenie ledowe jest znacznie niższe niż w przypadku tradycyjnych żarówek. Oświetlając nim pomieszczenia do pracy, hale produkcyjne oraz przemysłowe, przedsiębiorca może zaoszczędzić duże sumy pieniędzy i przeznaczyć je rozwój swojego biznesu.

– bezpieczeństwo — lampy LED w przeciwieństwie do żarówek nie nagrzewają się, więc nie powodują dodatkowego zagrożenia w kontakcie z łatwopalnymi substancjami czy materiałami. Oczywiście w ich przypadku zawsze należy zachować niezbędne względy bezpieczeństwa podczas montażu i użytkowania.

– łatwość montażu — lampy warsztatowe LED firmy Kwazar są proste w montażu, który nie wymaga specjalnych zdolności, ani nakładów czasowych.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wszystkich, których interesuje oświetlenie przemysłowe. Każda lampa LED warsztatowa dostępna w naszym sklepie jest produktem najwyższej jakości. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu ze sklepem Ewimax Lampy.

LAMPY WARSZTATOWE LED

Lampy warsztatowe LED

Lampy warsztatowe LED to oferta dedykowana majsterkowiczom, osobom wykonującym różne naprawy. Jeśli lubisz tego typu prace, dobre oświetlenie jest podstawą wyposażenia każdego warsztatu. Wybierając odpowiednie produkty, zwróć uwagę na kilka rzeczy – ważne, by oświetlenie warsztatowe było energooszczędne i wydajne, ale duże znaczenie ma też klasa szczelności. Ważne, by była wysoka – na przykład IP54.

Światło w warsztacie dzielimy na oświetlenie ogólne, które gwarantuje niezbędną ilość światła w pomieszczeniu, a także oświetlenie miejscowe, zapewniające dobrą widoczność w miejscu pracy.

Lampy warsztatowe LED – przykładowe modele

W naszej ofercie są lampy liniowe LED, lampy hermetyczne, lampy natynkowe, tuby LED i wiele innych. Służymy pomocą w doborze odpowiednich produktów w zależności od konkretnych potrzeb.

Zobacz lampy warsztatowe LED dostępne w naszym sklepie i skompletuj oraz złóż zamówienie.

Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 1256 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-19
bardzo dobra
2024-07-05
szybko ,zgodnie z zamówieniem:)

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
pixel