Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Aeratory i wertykulatory spalinowe

( ilość produktów: 17 )

WERTYKULATOR AERATOR SPALINOWY HECHT NAC Oleo-Mac Włochy

Wertykulatory i aeratory będą pomocne podczas pielęgnacji trawnika, który oprócz podlewania i koszenia wymaga także napowietrzania. Aeracja polega na nakłuwaniu gleby, natomiast wertykulacja na pionowym nacinaniu darni trawnika. Oba zabiegi umożliwią maszyny z wymiennymi wałkami roboczymi, dzięki czemu mamy wertykulator i aerator w jednym urządzeniu. Do większych przestrzeni lepszy będzie wertykulator i aerator spalinowy, a do mniejszych trawników elektryczny.

Wertykulator (skaryfikator) – urządzenie ogrodowe służące do wertykulacji tzn. napowietrzania oraz oczyszczania trawnika z filcu (mchu, zalegającej starej trawy, chwastów), którego elementami roboczymi są liczne noże, osadzone na obracających się bębnach

Ze względu na rodzaj napędu wertykulatory dzieli się na ręczne, elektryczne lub akumulatorowe i spalinowe.

  • Wertykulator ręczny (mechaniczny) to rodzaj grabi wyposażonych w wąskie, sztyletowate zęby, które wcinają się w glebę na głębokość kilku cm. Grabie takie mogą posiadać kółka, co ułatwia ich prowadzenie[2].
  • Wertykulatory elektryczne ze względu na swoją moc, nadają się do mniejszych powierzchni (do ok. 600 metrów kwadratowych).
  • Wertykulatory spalinowe mogą być stosowane na areałach od kilkuset do kilku tysięcy metrów kwadratowych.

Dostępne są również urządzenia 2 w 1 (tzw. system Combi – dwa wałki) łączące funkcję wertykulatora i aeratora w jednym urządzeniu (np. HECHT, OLEO-MAC, NAC)[3].

Istnieją też wertykulatory w postaci przystawki do traktora, przeznaczone do długotrwałej intensywnej pracy na bardzo dużych powierzchniach.

Wertykulatory spalinowe najwyższej jakości

Każdy miłośnik pięknych trawników wie, że utrzymanie ich w takim stanie wymaga sporego nakładu pracy i dużej ilości czasu. Jednym z najtrudniejszych, najcięższych zadań jest wertykulacja. Proces nacięcia tworzącego się w trawniku „filcu”, czyli zbitej plątaniny korzeni, kłączy i wysuszonej trawy, a tym samym napowietrzenia gleby, można jednak usprawnić za pomocą wertykulatorów Oleo-Mac. Wyposażone w silniki spalinowe dużej mocy, ostrza z doskonałej stali, ergonomiczną i bezpieczną obudowę - zapewniają płynną, komfortową oraz bezawaryjną pracę. Nawet przeznaczony do użytku amatorskiego, najmniejszej mocy wertykulator marki Oleo-Mac sprawdzi się w dużym ogrodzie. Zaś zawodowi ogrodnicy mogą polegać na doskonałych japońskich, ekonomicznych silnikach dużej mocy oraz szerokim zakresie regulacji głębokości cięcia. Hartowane ostrza sprawdzają się w każdym rodzaju gleby, nawet tej bardzo zbitej i spoistej. Pozwolą też na wyeliminowanie chwastów, lepszy wzrost sadzonek.  Te profesjonalne maszyny charakteryzują się stabilnością, płynną jazdą oraz wygodą użytkowania w każdych warunkach.

Do czego przydaje się wertykulator?

Chcąc mieć ładny, zadbany trawnik nie zbędne jest posiadanie aeratora lub wertykulatora. Szczególnie przed sezonem i po sezonie trzeba zwrócić uwagę na stan naszego trawnika. Aeratory i wertykulatory pomogą Ci utrzymać zdrową i świeżą trawę - pozbyć się nadmiaru wyschniętej trawy, innych roślin, które mogą uniemożliwić dostęp powietrza, wody i składników odżywczych. Znajdują zastosowanie szczególnie wiosną, kiedy trawa zaczyna rosnąć, oraz jesienią, kiedy trawa kończy swój wzrost.

Jako napęd najczęściej używany jest silnik elektryczny. Taki napęd jest praktycznie bezobsługowy, a jego użycie jest bardzo proste. Urządzenia z silnikiem spalinowym nadają się do obszarów bez dostępu do energii elektrycznej, oraz większych areałów.

Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 1239 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-19
Wszystko super
2024-05-29
Ok

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
pixel