Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Płyny i oleje do kosiarek i traktorków

( ilość produktów: 40 )

Przedsiębiorstwom i osobom prywatnym użytkującym spalinowe narzędzia ogrodnicze polecamy różnorodne płyny i oleje do kosiarek, kos, glebogryzarek, zamiatarek, pilarek, traktorków i agregatów. To produkty niezbędne dla zagwarantowania płynności działania wielu kategorii narzędzi spalinowych wyposażonych w silniki dwusuwowe lub czterosuwowe.

Płyny techniczne do spalinowych narzędzi ogrodniczych

Z myślą o użytkownikach różnych kategorii narzędzi napędzanych silnikami spalinowymi, dwusuwowymi lub czterosuwowymi, przygotowaliśmy dedykowane im zestawy różnorodnych płynów technicznych. W zdecydowanej większości przypadków są to oleje silnikowe, a także oleje do smarowania łańcuchów, różnego rodzaju przekładni i prowadnic oraz oleje hydrauliczne do maszyn wyposażonych w układy hydrauliczne. W ofercie sklepu Ewimax.pl znajdziesz również zestaw naprawczy umożliwiający przeprowadzenie prac serwisowych związanych z koniecznością odessania paliwa lub oleju z silnika. Jeśli interesują Cię markowe płyny i oleje do kosiarek oraz innych urządzeń ogrodniczych, w sklepie znajdziesz produkty takich firm jak Hecht, Cedrus czy Briggs&Stratton.

Stosowanie odpowiedniej klasy olejów silnikowych oraz ich regularna wymiana to sposób na przedłużenie żywotności dowolnego rodzaju narzędzia ogrodniczego wyposażonego w silnik spalinowy. Sprawdź, jakie płyny i oleje do kosiarek oraz innych maszyn aktualnie oferujemy i zamów te z nich, które odpowiadają parametrom technicznym eksploatowanego przez Ciebie sprzętu. Zapraszamy do składania zamówień!

Oleje, smary

Uzupełnienie lub wymiana oleju w maszynach ogrodniczych jest niezbędna do ich prawidłowego funkcjonowania. Jaki olej wybrać? W pierwszej kolejności zwróć uwagę na jego zastosowanie. Oleje silnikowe dzielimy na oleje do silników czterosuwowych (wymagają sezonowej wymiany) i dwusuwowych (te wymagają sporządzenia mieszanki paliwo z olejem według odpowiedniej proporcji). Przy wymianie oleju zwróć uwagę na lepkość oraz pojemność misy olejowej. W ofercie znajdziesz również oleje do pilarek do smarowania łańcuchów i prowadnic oraz oleje do przekładni. Smary będą odpowiednie do smarowania części takich jak: przekładnie i łożyska. Oprócz zmniejszenia tarcia, smar dodatkowo zabezpieczy części przed korozją.

Olej do kosiarki, czyli zadbaj o konserwację maszyn

Zajmowanie się ogrodem wiąże się z użyciem różnorodnych urządzeń, na przykład pił i kosiarek. Właściwa pielęgnacja sprzętów pozwoli Ci cieszyć się nimi dłużej, a także zaoszczędzić nie tylko pieniądze, lecz również czas poświęcony na prace wokół domu. Wszystkie maszyny ogrodnicze powinny być odpowiednio konserwowane, aby służyły Ci długo i efektywnie. Szczególnie takie części jak silniki, łańcuchy, przekładnie i prowadnice potrzebują właściwej pielęgnacji i zabezpieczenia, aby funkcjonowały w poprawny sposób i nie wymagały częstych wymian. 

Olej do kosiarki spalinowej lub kosy pomoże Ci optymalnie zadbać o urządzenia, tak żeby można było z nich korzystać z powodzeniem przez jak najdłuższy czas. W Ewimax.pl znajdziesz szeroki wybór różnych akcesoriów usprawniających pracę kosiarek i traktorków, pilarek, odśnieżarek czy innych sprzętów potrzebnych podczas prac na posesji. 

Jeśli w swoim ogrodzie korzystasz także z ostrych nożyc, możesz znacznie przedłużyć ich żywotność. Właśnie dlatego w naszej ofercie znajdziesz nie tylko olej do kosy, ale także do innych urządzeń tnących. To uniwersalne preparaty, które wykorzystasz również w sekatorach i piłach. A jeśli okaże się, że zawiasy w drzwiach potrzebują konserwacji, nie ma problemu! Olej do kosy w postaci sprayu to także produkty o wszechstronnym zastosowaniu.

Wśród oferowanych przez nas produktów znajdziesz oleje przeznaczone do pielęgnacji silników dwusuwowych oraz czterosuwowych. W naszej ofercie dostępne są między innymi środki takich marek, jak Airpress, Diall, Jasol, Ekomax, Makita czy Nevada, co pomoże Ci dokonać wyboru preparatu, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Olej do kosy spalinowej jest jednym ze sposobów na przedłużenie żywotności sprzętu.

Zwróć uwagę na to, że olej do kosiarki spalinowej dostępny jest w opakowaniach o różnych pojemnościach. Właśnie dlatego znajdziesz tutaj opakowania litrowe, dwulitrowe lub znacznie mniejsze. W ten sposób zrobisz zapas na przyszłość lub przeznaczysz olej do kosy czy kosiarki jednorazowo. 

Olej do kosiarki – dlaczego warto go używać?

Olej do maszyn ogrodowych pomoże Ci zmniejszyć ryzyko usterek i poprawi wydajność pracy urządzeń. Odpowiedni preparat do kosiarki zapewnia prawidłowe odprowadzanie ciepła, co przedłuża żywotność sprzętu. Zadaniem środka do maszyn ogrodowych jest również zabezpieczenie ich przed wystąpieniem osadów wysokotemperaturowych oraz niebezpiecznych korozji. 

Jeśli prace ogrodowe nie są Ci obce, na pewno w swojej piwnicy czy pomieszczeniu gospodarczym przechowujesz kosiarki oraz piły. Niezależnie od producenta, rodzaju urządzenia i sposobu jego działania, trzeba dbać o jego regularną konserwację. W przypadku pilarek łańcuchowych konieczne jest naoliwienie zarówno modeli stołowych, jak i ręcznych. 

W ofercie znajdziesz preparaty, które wykorzystasz do silników dwusuwowych oraz czterosuwowych, czyli kosiarek, pilarek czy podkaszarek. Znacznie zmniejsza to ryzyko pojawienia się uszkodzeń mechanicznych. To także przydatne preparaty do specjalistycznych maszyn takich jak odśnieżarki.

Uzupełnieniem naszej oferty w tej kategorii są także produkty ułatwiające odsysanie oleju i paliwa, jeśli w swoim warsztacie przeprowadzasz serwis kompresorów oraz pomp, kosiarek czy też glebogryzarek.

Produkty z naszej oferty przydadzą Ci się zarówno do gospodarstwa domowego, jak i konserwacji bardziej specjalistycznych sprzętów. Dlatego w Ewimax.pl znajdziesz też olej do traktorka kosiarki. W tym przypadku lepiej przyjrzeć się produktom syntetycznym. Olej do traktorka kosiarki tego typu gwarantuje stabilność termiczną, dlatego dobrze radzi sobie w niskiej i wysokiej temperaturze.

Wybór odpowiedniego preparatu może sprawić Ci nieco trudności – musisz bowiem zdecydować, czy potrzebujesz produktu syntetycznego, mineralnego, do kosiarki dwusuwowej lub czterosuwowej. Sprawdź przygotowane przez nas preparaty i wybierz najlepiej spełniający oczekiwania olej do maszyn ogrodowych.

Na co zwrócić uwagę wybierając olej do kosiarki i kosy spalinowej?

Masz ogromny trawnik i często korzystasz z kosiarki w celu usunięcia zarośniętych fragmentów murawy? Aby urządzenie służyło Ci jak najdłużej, zdecyduj się na odpowiedni preparat do konserwacji. Właściwie dobrany olej do kosiarki pozwoli Ci uniknąć zbyt szybkiego zużycia silnika. Zwróć szczególną uwagę na rodzaj preparatu – dostępne są środki mineralne oraz syntetyczne. Czym się od siebie różnią? 

Syntetyczny olej do kosiarki spalinowej doskonale radzi sobie z ochroną urządzenia o bardzo dużej mocy. Z powodzeniem maszynę zabezpieczoną takim preparatem wykorzystasz, kiedy na zewnątrz panuje wyjątkowo wysoka temperatura. Olej do kosiarki poradzi sobie również z bardzo długą pracą, więc jest dobrym rozwiązaniem, jeśli musisz zająć się koszeniem trawnika na dużym terenie. Co ważne preparaty syntetyczne są także odpowiednie do działania w niskich temperaturach. Mineralny olej do maszyn ogrodowych będzie odpowiedni, jeśli masz niewielką kosiarkę. Pamiętaj, żeby nie wlewać takiego preparatu do urządzeń o dużej mocy. Produkt może bowiem spowodować, że silnik ulegnie przegrzaniu.

Wybór pomiędzy syntetycznym a mineralnym olejem to nie jedyne, na co musisz zwrócić uwagę, decydując się na preparat ochronny. Istotny jest także rodzaj urządzenia, którym przeprowadzasz prace w ogrodzie. Jeśli masz kosiarkę dwusuwową, z pewnością wiesz, że brakuje w niej specjalnego miejsca na preparat zabezpieczający. Olej do mieszanki paliwowej ma w swoim składzie potrzebny rozpuszczalnik, który ułatwia wymieszanie się dwóch elementów. W naszym asortymencie znajdziesz produkt wyróżniający się mniejszą ilością wydzielanego dymu. Olej do kosiarki dwusuwowej zapewni Ci komfortową pracę z urządzeniem, które dzięki niemu zachowa zdecydowanie dłuższą żywotność.

W kosiarce czterosuwowej masz możliwość skorzystania z dodatkowej misy na olej. Wybierając preparat do takiego urządzenia, zwróć szczególną uwagę na jego lepkość. Parametr odpowiada za możliwość wykorzystania preparatu podczas niskich oraz wysokich temperatur. Jeśli będzie zbyt zimno dla danego środka, może stać on się zbyt gęsty. Uniemożliwi to włączenie silnika, a tym samym przeprowadzenie zaplanowanych prac wokół domu. Zbyt wysoka dla danego preparatu temperatura sprawia, że olej do maszyn ogrodowych staje się zbyt wodnisty, a przez to nie będzie stanowił odpowiedniej ochrony.

Używasz piły mechanicznej? Potrzebujesz odpowiedniego preparatu do jej zabezpieczenia? Olej do pił znajdziesz w naszym asortymencie. Dzięki temu preparatowi ochronisz prowadnice oraz łańcuchy, co przełoży się na możliwość dłuższego z nich korzystania. Decydując się na ten preparat, sprawdź jego lepkość – jeśli będzie wysoka, warstwa zabezpieczająca nie usunie się pod wpływem działania urządzenia. Wybierając olej do smarowania łańcucha, zwróć także uwagę na odporność produktu na wysokie oraz niskie temperatury. Kolor preparatu może być czerwony lub zielony. Decydując się na olej do silników dwusuwowych, zwróć uwagę na środek o barwie, która poprzednio znajdowała się w urządzeniu.

Olej do kosy spalinowej powinien mieć też opakowanie, które znacznie ułatwia dozowanie preparatu. Poręczny uchwyt czy wskaźnik ilości płynu w środku to duże udogodnienia. Warto zwrócić na to uwagę, aby olej do kosy spalinowej był jak najbardziej efektywny

 

Ogrodnicy, ludzie posiadający domy z ogrodem czy firmy pielęgnujące zieleń, aby zadbać o trawnik, używają kosiarek. W zależności od powierzchni terenu są to zazwyczaj kosiarki traktorkikosiarki spalinowe lub elektryczne. Jednak, aby sprzęty te były sprawne, konieczna jest regularna wymiana oleju oraz stosowanie smaru.

Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 1257 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-25
polecam
2024-07-05
szybko ,zgodnie z zamówieniem:)

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
pixel