Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zima w Ogrodzie

2020-02-14
Zima w Ogrodzie

Zima to czas, kiedy rośliny odpoczywają w naszych ogrodach. Rtęć termometru, często nieoczekiwanie wędrująca od zera powyżej znacznie poniżej zera, nie pozwoli na bardziej złożoną pracę lub regulacje.Jednak wielu właścicieli ogrodów ogranicza swoje zimowe aktywności do przeszukiwania dróg dojazdowych i dbania o ogród, o którym często zapomina się zimą. Co więc możemy robić w ogrodzie zimą i czego powinniśmy unikać?

Jeśli mamy szklarnię w ogrodzie, regularnie usuwamy z niej śnieg. Dotyczy to zarówno poliwęglanu, jak i konwencjonalnych szklarni. Szklarnia może uszkadzać nie tylko sam śnieg, ponieważ jego temperatura często się zmienia, topniejąca woda wypełnia wszystkie powierzchnie i źle uszczelnione stawy, a także może uszkodzić konstrukcję szklarni, jeśli ponownie się zamarznie. Jeśli mamy szklarnię wyposażoną w automatyczne otwieracze okien, zaleca się ich usunięcie przed nadejściem pierwszych mrozów, jeśli zapomnisz o tym jesienią, zrób to teraz i miej nadzieję, że mróz nie uszkodził już otwieraczy. Zabezpiecz okna prawidłowo po usunięciu otwieraczy.  

Trawnik przygotowaliśmy na zimę już jesienią, w miesiącach zimowych nie musimy się o to martwić.Podczas rozmrażania należy zachować ostrożność i niepotrzebnie stąpać po trawniku, aby uszkodzić chodzenie po podmokłej miękkiej glebie. Jeśli to możliwe, spaceruj tylko po utwardzonych ścieżkach i chodnikach. Jeśli zima jest sucha, dobrze podlewać trawnik nawet lekko. Zapobiegnie to wyczerpaniu się wilgoci, która będzie potrzebna na wiosnę.

Jeśli masz mniejsze hibernujące rośliny w ogrodzie, nie należy oznaczać ich odpowiednio wysokimi tyczkami przed nadejściem śniegu, aby ich pozycja była widoczna nawet pod dużą warstwą śniegu. Jeśli dzieci bawią się w ogrodzie zimą, nieoznakowane rośliny mogą łatwo pęknąć w głębokim śniegu.Podobnie należy oznaczyć granice łóżek i stawów.Zimowe drzewa liściaste i iglaste są następnie regularnie podlewane do pierwszego zamrożenia.  

W pierwszym śniegu zgrabiamy ostatnie opadłe liście, które możemy kompostować. Kompost zostanie użyty do zimowania niektórych bylin i drzew ozdobnych poprzez umieszczenie ich wokół nich. To częściowo zapobiega zamarzaniu gleby, a jednocześnie woda rozmraża się do korzeni, aby dostarczyć niezbędne składniki odżywcze z kompostu. Usuwamy ostatnie liście i owoce z drzew, które mogłyby służyć jako schronienie przed szkodnikami.

Przed przybyciem pierwszego śniegu upewniamy się, że wszystkie rośliny są odpowiednio przygotowane i zimowane. Jeśli zima jest sucha, a śnieg nie dba o śnieg, będziemy musieli kontynuować podlewanie niektórych roślin. Zimozielone krzewy i byliny będą lekko nawadniane, tj. Nie tak bardzo jak w okresie pełnej wegetacji, ale nie powinny wysychać. Najlepszy czas na podlewanie to około południa, kiedy jest najcieplej, aby woda moczyła się wieczorem, zanim temperatura spadnie poniżej zera.

Gdy jest wystarczająco dużo śniegu, możemy przykryć łóżka. Warstwa białych kwiatów chroni roślinę przed mrozem i zapewnia im dużo wilgoci

Pokaż więcej wpisów z Luty 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 1232 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-29
Ok
2024-05-14
Bardzo dobry kontakt na każdym etapie realizacji zamówienia. Szybka wysyłka. pozdrawiam.

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
pixel