Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Siedem porad jak przygotować kosiarkę HECHT do sezonu.

2020-02-19
Siedem porad jak przygotować kosiarkę HECHT do sezonu.Siedem porad jak przygotować kosiarkę HECHT do sezonu.

Jeżeli zamierzasz odpowiednio przygotować zaniedbaną kosiarkę, najwyższy czas, aby zrobić to przed zbliżającym się sezonem. Najprostszym sposobem jest powierzenie sprzętu autoryzowanemu serwisowi, lecz jeśli jesteś wystarczająco wykwalifikowany, większość czynności będziesz mógł wykonać we własnym zakresie.


1.Dokładnie oczyść urządzenie
Kosiarkę najlepiej jest czyścić jesienią, przed magazynowaniem. Zapobiega to zanieczyszczeniom i wilgoci, które mogą powodować korozję. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś, zrób to teraz. Usuń trawę, śmieci, brud i kurz. Należy zwrócić uwagę na części noża, ważny jest także wyrzut, w którym może zalegać trawa, która może powodować jego zapychanie. Dokładnie oczyść kosz, zwłaszcza otwór ułatwiający przepływ powietrza. Jeśli kosz jest brudny a otwór wentylacyjny zapchany, utrudniony przepływ powietrza będzie powodował, że kosiarka nie będzie zbierać trawy i odpadów na całej pojemności kosza.

2. Sprawdź mocowania śrub
Sprawdź poziom dokręcenia wszystkich śrub. Dokręć poluzowane śruby, koła i inne części ruchome nasmaruj smarem. Sprawdź przewody sterujące, można je nasmarować odpowiednim smarem lub dokręcić śruby na przewodach tak, aby nie doszło do obluzowania sprzęgła napędu.
 
3. Sprawdź filtr powietrza  
Filtr powinien być wymieniany przynajmniej raz w sezonie. Częstotliwość wymiany zależna jest od użycia kosiarki, oraz od panującej pogody w czasie sezonu np., jeśli mamy suche warunki pogodowe i co za tym idzie zwiększa się zapylenie, należy zwrócić większą uwagę na filtr powietrza. Zapchany filtr nie przepuszcza wystarczającej ilości powietrza, przez co silnik traci moc, wymaga również większego wysiłku, co znacząco skraca jego żywotność.

4. Kontroluj olej
Upewnij się, że urządzenie ma wystarczającą ilość oleju w silniku, w razie potrzeby uzupełnij go lub wymień. Zaleca się wymianę oleju przynajmniej raz na sezon, lub po czasie zalecanym przez producenta urządzenia. Sprawdzaj poziom oleju przed każdym uruchomieniem kosiarki. Brak oleju lub zaniedbanie jego wymiany może spowodować nieodwracalne uszkodzenie silnika.

5. Sprawdź świecę zapłonową  
Jeśli świeca jest czarna, pełna włókna węglowego, może to być oznaką źle wyregulowanego silnika. Regulację lepiej jest pozostawić profesjonalistom, chyba, że naprawdę wiesz co robisz, w przeciwnym razie nigdy nie ustawiaj silnika na własną rękę. Jeśli świeca jest nieznacznie zabrudzona, wyczyść ją lub wymień na nową.

6. Wymień paliwo
Jeżeli pozostawiłeś w kosiarce paliwo na dłuższy czas, bardzo prawdopodobne jest, że w paliwie znajduje się woda, w nowoczesnych paliwach wytrąca się mieszanka, która jest do niego dodawana. Dlatego też stare paliwo powinno być zastąpione nowym, dzięki czemu zaoszczędzimy sobie problemów związanych ze słabym rozruchem lub zatkaniem układu paliwowego.

7. Sprawdź stan noża
Jeżeli nóż jest tępy lub wygięty, należy go naostrzyć lub wymienić na nowy. Nigdy nie lekceważ stanu noża kosiarki. Tylko dobrze wyważony i ostry nóż jest w stanie odpowiednio ciąć trawę. Jeżeli nóż jest tępy, silnik jest nadmiernie obciążony, cięcie jest nierówne, trawa jest szarpana, co wpływa bezpośrednio na jej jakość. Nóż musi być doskonale wyważony, w przeciwnym razie będzie powodował wibracje a co za tym idzie, nadmierne obciążenie łożysk silnika oraz całej struktury kosiarki skracając żywotność urządzenia. Ostrzenie oraz odpowiednie wyważenie noża, powinno odbywać się za pośrednictwem autoryzowanego serwisu, w którym posiadasz gwarancję na urządzenie.


Pokaż więcej wpisów z Luty 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 1239 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-08
SPRAWNIE
2024-05-26
Ok

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
pixel