Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Roboty koszące Husqvarna, Robomow, Gardena Wiper Premium , CEDRUS , HONDA, BOSCH, GARDENA, NAC, STIGA, MAKITA, AUTOMOWER, AMBROGIO ZUCHETTI, HECHT, HYUNDAI

2023-01-29
Roboty koszące Husqvarna, Robomow, Gardena Wiper Premium , CEDRUS , HONDA, BOSCH, GARDENA, NAC, STIGA, MAKITA, AUTOMOWER, AMBROGIO ZUCHETTI, HECHT, HYUNDAI

Automatyczne kosiarki samodzielnie dbające o trawnik wciąż stanowią nowość na polskim rynku urządzeń ogrodniczych, jednak szybko zyskują popularność ze względu na swą wszechstronność, prostotę obsługi i coraz bardziej przystępną cenę. Maszyna, która potrafi przystrzyc trawnik bez udziału człowieka, omijająca przeszkody, respektująca wyznaczone granice działania, reagująca na deszcz i wykrywająca moment, w którym musi udać się do automatycznej stacji ładowania jeszcze niedawno gościła jedynie na kartach powieści science-fiction. Dziś natomiast dostępna jest na wyciągnięcie ręki… dzierżącej smartfona, który poprzez aplikację może nią sterować i zmieniać ustawienia.

Robot koszący działa na wyznaczonym obszarze pracy, ograniczonym przewodem sygnałowym wpiętym do bazy dokującej, który stanowi dla niego granice nie do przekroczenia. Kosiarka zwykle wyposażona jest w czujnik zderzeniowy (który chroni ją przed uderzeniem np. w drzewo), jaka również kontroler przechylenia, wykrywacz deszczu czy sensor ruchu.

Roboty koszące są bardzo wytrwałymi pracownikami – potrafią dzień w dzień pracować po kilkanaście godzin, a odpoczywają podczas szybkiego ładowania. Niektóre modele wyposażone są w system mulczowania (pełnego rozdrabniania ściętej trawy, która staje się nawozem).

Roboty koszące w porównaniu do tradycyjnych kosiarek spalinowych są automatyczne. Dzięki kosiarce automatycznej zyskasz przede wszystkim wiele godzin wolnego czasu, dzięki czemu możesz zająć się czymś przyjemniejszym. Kosiarka automatyczna utrzyma twój trawnik w idealnym stanie.

Automatyczne kosiarki do trawy - doskonała jakość sprzętu i precyzyjnie skoszony trawnik!

W ofercie sklepu www.ewimax.pl znaleźć można najwyższej jakości roboty koszące. Są to sprzęty, które pozwolą zaoszczędzić mnóstwo czasu i energii. Nasze urządzenia charakteryzują się najwyższej klasy podzespołami, takimi jak noże, silniki i baterie. Na rynku polskim funkcjonujemy od wielu lat i w sposób profesjonalny pomagamy podczas wyboru odpowiedniego robota koszącego oraz gwarantujemy swoje usługi na każdym etapie montażu. Jesteśmy liderem robotyki ogrodowej, a każda sprzedawana przez nas automatyczna kosiarka do trawy to połączenie innowacyjnych technologii i atrakcyjnego designu.


Jak działają roboty koszące?

Robot koszący jest w stanie rozpoznać trawę i omijać pozostałe krzewy w ogrodzie. Jest to kwestia ustawień urządzenia i rozłożenia przewodu obwodowego. To najprościej mówiąc zwykły kabel elektryczny, który należy rozłożyć na obrzeżach ogrodu, tym samym, wyznaczając granice, w jakich robot ma się poruszać. Gdy nasz sprzęt podczas pracy najedzie na ten przewód, to po prostu zawraca. Rozpoznaje go dzięki zamontowanym czujnikom.
Przewód powinien być rozłożony tak, by wyłączyć z koszenia również rabatki, krzewy oraz inne przeszkody znajdujące się w ogrodzie np. basen czy piaskownicę.
Kiedy robot straci moc, to wjeżdża do stacji ładującej i nabiera energii na kolejne godziny pracy.

Nasze automaty koszące to bezpieczne urządzenia  zbudowane z wytrzymałych komponentów. Oferujemy automatyczne kosiarki wyposażone w wysokiej jakości noże, pojemne akumulatory litowo-jonowe o długim czasie pracy na jednym cyklu ładowania i bez szczotkowe silniki. Sprawdź, jak wiele zmieni w Twoim ogrodzie nowoczesna kosiarka automatyczna!

Nasze roboty do koszenia mają nawigacje GPS i łączność GSM – bez problemu same poruszają się po wskazanym terenie.
Masz ogród położony na zboczu? Ambrogio – kosiarka automatyczna bez problemu kosi przy 55% nachylenia! Wieloletnie doświadczenie, tysiące wykonanych instalacji sprawia iż posiadamy sprawdzone rozwiązania do najbardziej skomplikowanych ogrodów każdej wielkości.
Jeśli Ty nazywasz to trawnikiem my potrafimy to skosić! Wszystko po to, abyś mógł zająć się tym, co lubisz w czasie, gdy nasz robot dba o Twój trawnik.

Ambrogio został przez nas wyposażony w inteligentne algorytmy koszenia, które pomagają mu zidentyfikować skoszone obszary. Dodatkowym atutem urządzenia są specjalnie wyprofilowane koła zwiększające jego przyczepność do podłoża.

Robot koszący wykonuje swoją pracę zupełnie automatycznie, dzięki czemu jego właściciel odzyskuje swój cenny czas. Można go w wygodny sposób zaprogramować, by kosił tylko w określonych godzinach oraz dniach i nie przeszkadzał domownikom podczas relaksu w ogrodzie. 
Automatyczne kosiarki do trawy są odporne na deszcz, więc mogą stać całą dobę na dworze, a nawet kosić trawę podczas opadów. Jednak bezpieczniej jest, gdy koszą tylko w suche dni, ponieważ mokra trawa może tępić noże. Wybrane modele posiadają czujnik deszczu, co rozwiązuje ten problem, ponieważ robot wjeżdża wówczas do stacji dokującej i tam przeczekuje brzydką pogodę.
 

Co dzieje się ze skoszoną trawą?

Pytaniem, które nurtuje wiele osób jest, to co dzieje się z trawą, którą robot skosi? Otóż trawa fachowo mówiąc jest poddawana mulczowaniu, czyli ścinaniu i siekaniu na bardzo drobne fragmenty. Ścinki te tworzą cienką warstwę, która chroni glebę przed nadmiernym parowaniem wody. W owych ściankach znajduje się też mnóstwo cennych składników odżywczych, takich jak potas, azot czy fosfor, które idealnie nawożą ziemię. Nasz trawnik staje się przez to soczyście zielony i gęsty niczym dywan.
 

Sprawdź ofertę robotów koszących firmy Skoszone.pl

Podczas zakupu robota koszącego warto przeanalizować wszystkie dostępne opcje i wybrać taką, która spełni indywidualne oczekiwania. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim powierzchnię, z jaką robot będzie musiał sobie poradzić. Jest to zazwyczaj podział na 300, 500, 1000 i 1500 m², duże znaczenie ma również szerokość koszenia i czas pracy. Na rynku są  dostępne takie marki, jak Husqvarna, Robomow, Gardena Wiper Premium , CEDRUS , HONDA, BOSCH, GARDENA, NAC, STIGA, MAKITA, AUTOMOWER, AMBROGIO ZUCHETTI, HECHTHYUNDAI ,HUSQVARNA. Są to roboty najwyższej jakości, wykonane z wysokiej klasy komponentów. Nie ma szans na ich uszkodzenie. Jeżeli jednak taka sytuacja miałaby miejsce, to nasz sklep Ewimax.pl gwarantuje szybki kontakt i bezproblemową naprawę.

Najczęściej zadawane pytania
Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie robota koszącego?

Wybierając robota koszącego, zwróć uwagę na rekomendowany obszar pracy, szerokość koszenia, maksymalne nachylenie terenu oraz czas pracy i ładowania akumulatora. Zalecana powierzchnia pracy powinna być dobrana do rozmiarów Twojego trawnika, dlatego powinieneś go zmierzyć. Mały robot na dużym trawniku nie będzie pracował wydajnie i efektywnie, a praca będzie trwała długo. Duża szerokość koszenia sprawia, że za jednym przejazdem robot skosi większy obszar. Jednak, jeśli na Twojej działce jest np. dużo klombów, skalniaków czy kwietników, musisz pamiętać, że robot powinien zmieścić się w przestrzeniach pomiędzy nimi. Węższe urządzenie łatwej dotrze do takich trudno dostępnych miejsc. Jeśli powierzchnia nie jest równa, to zwróć także uwagę na maksymalne nachylenie terenu, po którym kosi robot. Powinno być większe niż podjazdy na Twojej działce. Szybkie ładowanie i długi czas pracy na baterii będą atutami, zwłaszcza przy większych trawnikach, gdy robot musi wykonać kilka przejazdów, aby skosić cały obszar.

Jak działa robot koszący?

Obszar pracy robota koszącego wyznacza przewód ograniczający, nazywany także sygnałowym, którego początek i koniec są podłączone do stacji ładującej. Dzięki niemu urządzenie wie, w jakich granicach powinno się poruszać. Przewód jest dołączony do zestawu, a jeśli jego długość jest za mała to możesz go dokupić. Powinien być umieszczony na trawniku i przytwierdzony do powierzchni szpilkami wykonanymi z tworzywa sztucznego. Większość robotów koszących w trakcie jazdy bazuje na ruchu losowym i korzysta z czujników skoszonej trawy, aby wiedzieć, w których miejscach praca została wykonana.

Jak często robot koszący powinien kosić trawę?

Funkcja harmonogramów pozwala ustalić jak często robot ma kosić trawę i o jakiej porze. W praktyce urządzenie może pracować nawet codziennie, aby regularnie kosić kilkumilimetrowe przyrosty. Robot koszący nie poradzi sobie z trawą wyższą niż np. 2-3 cm ponad poziom noża. Dodatkowo, regularnie ścinana drobna trawa nie musi być zbierana. Taki pokos stanowi odżywczy nawóz dla trawnika, a ty będziesz mógł zapomnieć o ręcznym koszeniu. Jeśli trawa jest za wysoka, należy zwiększyć wysokość noża w robocie. Gdy nie jest to możliwe, musisz najpierw skosić trawę ręcznie.

Robot koszący

Jeśli spędzanie sobotnich poranków na dbaniu o trawnik nie jest Twoim ulubionym zajęciem, a jednak zależy Ci też na jego wyglądzie, to rozwiązaniem Twojego problemu jest robot koszący. Urządzenie to wyręczy Cię w jego pielęgnacji. Niektórymi modelami możesz wygodnie sterować przy pomocy aplikacji mobilnej. Po odpowiedniej instalacji i konfiguracji, kosiarka automatyczna wymaga od Ciebie minimalnego wysiłku, podczas użytkowania.

Jak dzłała kosiarka automatyczna?

Pod względem zasady działania sprzęt jest podobny do odkurzaczy automatycznych. Robot koszący jest wyposażony w stację dokującą, w której jest przechowywany oraz ładowany. Przed rozpoczęciem użytkowania musisz jednak zainstalować urządzenie. W zestawie (lub do dokupienia osobno) są dostępne: przewód ograniczający oraz szpilki, przy pomocy, których przytwierdzisz go do trawnika. Przewód podłączasz do stacji dokującej i wyznaczasz nim teren, po którym ma poruszać się kosiarka. Możesz np. wydzielić obszar, do którego nie powinna mieć wstępu, jak rabaty z kwiatami czy taras. Koniec przewodu sygnałowego należy również połączyć ze stacją dokującą, tak aby zamknąć obwód. Trawy nie musisz zbierać, ponieważ jest ona mielona. Przy częstym koszeniu ścinki są bardzo drobne i stanowią naturalny nawóz dla Twojego trawnika.

Następnie powinieneś skonfigurować pracę robota koszącego. Możesz ustawić tzw. harmonogram pracy, czyli w które dni i, w jakich godzinach, powinien kosić. Robot koszący może pracować np. wtedy, gdy nie ma Cię w domu. Programowanie urządzenia jest najwygodniejsze z poziomu aplikacji mobilnej na smartfony, dlatego warto wybrać model z Wi-Fi lub Bluetooth.

Czy kosiarka automatyczna jest bezpieczna?

Oczywiście robot koszący jest wyposażony w bardzo ostre noże. Urządzenie jest jednak bezpieczne, a zapewniają to zastosowane czujniki. Najważniejszym z nich jest sensor, wykrywający podniesienie sprzętu. Automatycznie zatrzymuje on noże, dzięki temu nie zrobią Ci one krzywdy. Oprócz tego (przed dostępem dzieci) sprzęt możesz zabezpieczyć kodem PIN. Inne czujniki, w które wyposażone są roboty koszące to m.in. sensor kolizji, pozwalający na omijanie przeszkód oraz czujnik deszczu. W razie nagłych opadów atmosferycznych, urządzenie automatycznie wraca do stacji dokującej.

Jaki robot koszący wybrać?

Kosiarka automatyczna powinna być dopasowana do rozmiarów Twojego trawnika. Nie powinieneś wybierać urządzenia na zapas. Duży robot koszący na małej powierzchni będzie miał problem z wąskimi przestrzeniami oraz omijaniem przeszkód. Podobnie, jeśli urządzenie będzie zbyt małe, to koszenie zajmie mu bardzo dużo czasu. Kiedy teren jest nierówny, wówczas zwróć uwagę na maksymalny kąt nachylenia, z jakim poradzi sobie robot. Na zbyt dużych wzniesieniach koszenie może być problemem. Niektóre modele są w stanie rozpoznać miejsca, w których trawa już została skoszona. To znacznie przyspiesza pracę, ponieważ robot koszący nie porusza się ponownie na obszarze, który tego nie wymaga, tylko zajmuje się dalszą częścią trawnika. Zobacz także produkty z kategorii: kosiarka akumulatorowa, kosiarka spalinowa, kosa spalinowa, podkaszarka elektryczna, rozdrabniacz do gałęziodkurzacz do liści, dmuchawa do liści, wertykulatorareator oraz wertykulator spalinowy i wertykulator elektryczny

 PEŁNA OFERTA ROBOTÓW KOSZĄCZYCH - KOSIAREK AUTOMATYCZNYCH - kliknij TUTAJ

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2023

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 1252 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-07
Szybka i profesjonalna obsługa zamówienia. Doskonała komunikacja z klientem
2024-06-26
Szybka obsługa

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
pixel