Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Robot koszący: ile kosztuje, jakie zalety ma automatyczna kosiarka

2023-01-29
Robot koszący: ile kosztuje, jakie zalety ma automatyczna kosiarka

Modny gadżet czy wybawienie dla posiadaczy trawników? Roboty koszące są spełnieniem przepowiedni futurystów, którzy przed laty snuli nieprawdopodobne wizje świata, w którym roboty zastępują ludzi w wykonywaniu prac ciężkich i żmudnych, a do takich z całą pewnością należy koszenie trawy. Jednak zanim dokonamy zakupu kosiarki autonomicznej, ze względu na wysokie zaawansowanie technologiczne urządzenia, warto poznać jej budowę, sposób funkcjonowania, zalety i wady.

Jak działa robot koszący?

Obserwując pracę kosiarek automatycznych można odnieść wrażenie, że jest to urządzenie działające podobnie do robotów sprzątających – autonomicznych odkurzaczy. To jednak tylko podobieństwo wizualne. Zaawansowane technologicznie roboty koszące to najwyższa półka w segmencie smart home. Roboty do koszenia mają nie tylko skomplikowaną budowę, do niełatwych należy także ich instalacja. To zadanie można wprawdzie wykonać samodzielnie, ale zdecydowanie bezpieczniej jest powierzyć je specjalistycznym serwisom.

Sposób działania robotów koszących przypomina pracę kosiarek elektrycznych, ale bez kabla i bez obsługi człowieka. Dzięki pojemnym akumulatorom roboty koszące mają czas pracy wynoszący od jednej do kilku godzin na jednym ładowaniu. W urządzeniach o średniej wydajności dedykowanych do przydomowych trawników o powierzchni poniżej 1000 m2 średni czas pracy bez ładowania wynosi około 70 minut; przerwy na dokowanie w celu doładowania to od 60 do 90 minut.

W sklepie internetowym ewimax.pl dostępny jest innowacyjny robot do koszenia trawy w wielu ciekawych wersjach. W tej kategorii prezentujemy modele o zasięgu do 500m2, jednak w ofercie mamy również inne warianty - sprawdź koniecznie! Prezentowane tutaj urządzenia to doskonała alternatywa dla standardowych kosiarek, która sprawdzi się nie tylko do użytku prywatnego, ale również komercyjnego. Przygotowaliśmy dla Ciebie produkty do przycinania ogródka od najlepszych marek, które są:

  • łatwe w obsłudze,
  • bezpieczne,
  • nowoczesne.

Piękny, zadbany trawnik przed domem to duma dla każdego właściciela posesji. Niestety, regularne koszenie trawy wymaga dużego nakładu czasu, zwłaszcza jeśli dysponujesz obejściem o dużym metrażu. Na szczęście nie musisz już korzystać ze standardowych kosiarek spalinowych. Lepiej sięgnąć po jeden z naszych nowoczesnych robotów! Prezentujemy urządzenia o dużej wydajności i doskonałej jakości wykonania, które posłużą Ci dobrze przez wiele sezonów, pozwalając oszczędzić czas i energię.

Robot do koszenia trawy

Każdy oferowany w asortymencie naszego sklepu internetowego robot koszący trawę pochodzi od najlepszych producentów, takich jak Husqvarna czy CEDRUS czy WIPER . Dzięki temu kupując urządzenie, masz pewność, że otrzymujesz produkt niezawodny i wart swojej ceny! Prezentowane tutaj modele dobrze radzą sobie zarówno na płaskiej powierzchni, jak i na tej o nieco większym stopniu nachylenia. W ofercie mamy także warianty polecane na bardziej pofałdowane posesje, które znajdziesz w innych kategoriach sklepu.

Prezentowane tutaj roboty do koszenia trawy są bardzo wygodne i wydajne. Urządzenia nie mają kabli zasilających ograniczających mobilność, przez co działają sprawnie i bezpiecznie. Nie musisz nadzorować ich pracy, wystarczy zaprogramować odpowiedni tryb, aby aktywowały się o wyznaczonej porze. Samodzielnie określasz obszar trawnika, który ma być wykoszony, korzystając z odpowiednich ustawień produktu. Część modeli z naszej oferty można obsługiwać z pomocą specjalnej aplikacji w telefonie, co umożliwia ich zdalną aktywację!

Roboty koszące - alternatywa dla kosiarek

Co równie istotne, do każdego robota koszącego trawę dołączono specjalną stację dokującą. Służy ona przede wszystkim do ładowania baterii urządzenia, a także do przechowywania go w odpowiednich warunkach w momencie spoczynku. Część modeli z katalogu ma bardziej zaawansowane ustawienia umożliwiające ustawienie trybu pracy pod kątem stopnia nasłonecznienia terenu, nawodnienia czy nawet gatunku trawy! Takie produkty polecamy zwłaszcza do użytku komercyjnego, gdzie reprezentacyjny wygląd murawy jest jeszcze bardziej istotny.

Zamów nowoczesnego robota koszącego i ciesz się oszczędnością czasu i energii w trakcie pielęgnacji swojej posesji. Proponujemy Ci błyskawiczną sprzedaż automatycznych kosiarek od najlepszych marek. Gwarantujemy, że zakupiony towar trafi do Ciebie w ciągu kilku dni roboczych. Do każdego urządzenia dołączono szczegółową instrukcję, która pomoże Ci szybko zaprogramować jego prace zgodnie z Twoimi indywidualnymi preferencjami. Zapewniamy też wsparcie techniczne oraz usługę montażu i ustawienia trybu działania kosiarek.

Inteligentna automatyczna kosiarka

Robot koszący – automatyczna kosiarka może pracować całą dobę. Kolejność zdarzeń jest następująca: ładowanie akumulatora, koszenie, zjazd do stacji, powrót do ostatniego miejsca, dalsze koszenie. Ten ciąg sekwencji kosiarka może powtarzać w trybie nieprzerwanym. Najczęściej użytkownicy programują roboty koszące na wybrane dni tygodnia i określone godziny, np. nieobecności domowników.

Robot koszący – automatyczna kosiarka wyposażony jest w system czujników, które pozwalają omijać przeszkody i kosić dokładnie wyłącznie ten teren, który został zdefiniowany, czyli wytyczony przez użytkownika. Bezpieczne są więc cenne okazy roślin, które rosną na skraju trawnika lub na rabatach wytyczonych w jego obszarze. Roboty koszące najnowszej generacji potrafią rozpoznawać także żywe przeszkody, które nagle stają na ich drodze – ptaki, wiewiórki, psy czy koty nie zostaną stratowane, a ominięte.

Takie nowoczesne roboty koszące bez problemu pracują w słońcu i w deszczu, a system alarmów chroni urządzenie przed podniesieniem go przez osobę nieupoważnioną, czyli złodzieja. Za pośrednictwem GPS robot koszący samodzielnie określa swoje położenie, dzięki czemu zawsze znajduje najkrótszą drogę do bazy i alarmuje, gdy opuści wytyczony teren koszenia lub ogród w ogóle.

W jaki sposób robot koszący ścina trawę?

Właściciel kosiarki programuje czas pracy oraz wysokość cięcia. Koszenie odbywa się przy pomocy noży. Robot do koszenia trawy może mieć jeden stały nóż lub zestaw kilku, kilkunastu lub kilkudziesięciu ostrzy umieszczonych na obracającej się tarczy. Takie ostrza są cienkie i ostre niczym żyletki. Dla bezpieczeństwa podczas konserwacji czy przenoszenia robot koszący chowa tarczę z nożami automatycznie.

Dla efektu końcowego, jakim jest krótko przycięty trawnik rodzaj ostrzy nie ma większego znaczenia. Zaletą stałego noża jest jego trwałość – ostrzenie lub wymiana raz na kilka miesięcy lub nawet rzadziej. Nożyki umieszczane na tarczy wymienia się co kilka tygodni. Komplet kosztuje od kilkunastu do około 30 złotych.

O tym jak głośny jest robot koszący decyduje typ noża. Przy kosiarkach automatycznych z nożem stałym poziom hałasu jest nieco wyższy. Roboty koszące z ostrzami tarczowymi pracują tak cicho, że można włączać je również w nocy.

Robot koszący nie ma kosza czy pojemnika na ściętą trawę. Robot do koszenia trawy wyposażony jest w system ściółkowania trawy, co w praktyce oznacza bardzo dokładne rozdrobnienie ściętych ździebeł i rozsypanie ich na powierzchni trawnika. Rozkładające się drobne kawałki roślin zmieniają się w cenny życiodajny nawóz organiczny.

Jak to działa?

Początkiem pracy robota jest wyjazd ze stacji ładowania. Robot koszący wyjeżdża w terminie zgodnym z harmonogramem, który ustalił użytkownik programując pracę kosiarki. Po wyjeździe robot koszący porusza się trasą wyznaczoną pętlą przewodów ograniczających. Do koszenia robot koszący używa algorytmu oraz dodatkowych danych dostarczanych przez różnego rodzaju czujniki.

Automatyczny powrót odbywa się gdy:

  • Efekt koszenia został osiągnięty,
  • Akumulator wymaga doładowania,
  • Warunki pogodowe uniemożliwiają koszenie (np. w modelach nieprzystosowanych do pracy podczas deszczu).

Jeśli koszenie wymaga dokończenia, po doładowaniu akumulatora lub po ustąpieniu innych przyczyn uniemożliwiających pracę, robot koszący wraca w miejsce, w którym koszenie trawy zostało przerwane i podejmuje czynność na nowo.

Rodzaje robotów koszących

Ogólnie wszystkie kosiarki dzieli się ze względu na zasilanie, napęd oraz sposób działania noży. Pierwsze kryterium podziału wyróżnia maszyny: spalinowe, elektryczne, akumulatorowe. Drugie: samojezdne, pchane oraz kierowane jak pojazdy. Trzecie kryterium wyodrębnia kosiarki: bębnowe, bijakowe, rotacyjne, listwowe.

Robot koszący – automatyczna kosiarka to samojezdne urządzenie akumulatorowe o sposobie działania łączącym pracę kosiarek rotacyjnych i bijakowych. Rotacyjne maszyny ścinają ostrymi nożami roślinę. Ich ostrza umieszczone są w bębnach i obracają się wokół własnej osi w płaszczyźnie poziomej. Bijakowe urządzenia tną w płaszczyźnie pionowej i rozdrabniają ścięte rośliny na kawałki. Roboty koszące mają obie te funkcje zintegrowane.

PEŁNA OFERTA ROBOTÓW KOSZĄCZYCH - KOSIAREK AUTOMATYCZNYCH - kliknij TUTAJ

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2023

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.81 / 5.00 1235 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-06
Szybka realizacja, produkt zgodny z opisem.
2024-05-26
Ok

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
pixel