Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pierwsza opatentowana Kosiarka na świecie - Edwin Beard Budding

2021-09-05
Pierwsza opatentowana Kosiarka na świecie - Edwin Beard Budding
Czy wiecie, że dokładnie 191 lat temu opatentowano pierwszą kosiarkę do trawy ?
Pierwsza kosiarka została opatentowana 31 sierpnia 1830 roku. Dlatego dziś kosiarki świętują 191 rocznicę powstania. Anglik Edwin Beard Budding złożył wniosek o patent na pierwszą kosiarkę, a patent ten został mu przyznany 31 sierpnia 1830 r.
W tamtym czasie nie była to oczywiście ta sama kosiarka, którą widzimy w większości naszych ogrodów, ale kosiarka wrzecionowa, która wciąż jest jednym z najpopularniejszych typów kosiarek, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii. Budding wpadł na pomysł zaprojektowania kosiarki wrzecionowej, patrząc na maszynę do przycinania płótna. Maszyna ta wykorzystywała wałek wrzecionowy do wycinania cienkiego paska o nierównej krawędzi płótna, co dało idealnie prostą krawędź!
Kosiarka przeznaczona jest do koszenia trawników na terenach sportowych, w dużych ogrodach i parkach. Kosiarkę musiały obsługiwać dwie osoby – jedna ciągnęła, a druga popychała. Przed głównym dużym cylindrem, który obracał wrzeciono za pomocą kół zębatych, umieszczono drugi mniejszy, za pomocą którego regulowano wysokość cięcia. Pierwsze dwie kosiarki pojechały do ​​Regent's Park Zoo w Londynie i Oxford College.
Po dziesięciu latach innowacji stworzono mocniejszą kosiarkę ciągniętą przez zwierzęta. Kolejne 16 lat zajęło pojawienie się pierwszej kosiarki parowej. Pierwsza firma specjalizująca się w produkcji kosiarek powstała w 1921 roku .
Z biegiem czasu kosiarki stały się bardzo popularne i stopniowo zastępowały kosy w ogrodach. Kosiarka wrzecionowa doskonale tnie niski trawnik, a dzięki pochodzeniu kosiarki wrzecionowej nazywana jest angielską.
Pierwsza kosiarka rotacyjna , którą znamy dzisiaj z większości czeskich ogrodów, została opatentowana przed II wojną światową. Jednak kosiarki rotacyjne rozkwitły dopiero w latach 50., kiedy straciły ważność, dzięki czemu mogły wejść do globalnej produkcji masowej.
Chociaż doskonały angielski trawnik można uzyskać tylko za pomocą kosiarki wrzecionowej, kosiarki rotacyjne stały się bardziej popularne ze względu na ich prostszą i tańszą konstrukcję, łatwiejszą obsługę i konserwację.
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 1225 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-15
wszystko w jak najlepszym porządku, szybko sprawnie bezproblemowo
2024-05-08
Towar przyszedł zgodny z opisem.Jestem zadowolony z zakupu i z przebiegiem transakcji

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
pixel