Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

OLEO-MAC BC 400 T PROFI – OPINIE O KOSIE - PODKASZARCE: CZY WARTO W NIĄ ZAINWESTOWAĆ?

2023-01-08
OLEO-MAC BC 400 T PROFI – OPINIE O KOSIE - PODKASZARCE: CZY WARTO W NIĄ ZAINWESTOWAĆ?

Standardem, jaki stosuje OLEO-MAC  w swoich podkaszarkach, to nowoczesny i oszczędny, dwusuwowy silnik 2-MIX. Jednak dzisiaj, wśród morza innych ofert – niektórych znacznie tańszych i naprawdę dobrych – to za mało, aby zdobyć na zawsze serce klienta. Dlaczego w takim razie OLEO-MAC BC 400 T PROFI opinie ma aż tak pozytywne? Czy OLEO-MAC to dużo lepsza marka od STIHL ?

Jedyne negatywne głosy, jakie pojawiają się o OLEO-MAC BC 400 T PROFI na forum dotyczą jej zdecydowanie wygórowanej ceny – szczególnie w porównaniu z konkurencyjnymi produktami. Jednak jeśli kosa OLEO-MAC BC 400 T PROFI wg opinii profesjonalistów nadaje się do zawodowego użytku, czy nie oznacza to, że będzie na dłuższą metę wydajniejsza i wytrzymalsza?

CO SKŁADA SIĘ NA OPINIE O OLEO-MAC BC 400 T PROFI ?

Aktualnie model OLEO-MAC BC 400 T PROFI zdecydowanie przerasta Kose STIHL FS 240 .Wszystkie pozytywne opinie o OLEO-MAC BC 400 T PROFI nie są przypadkowe ani wyssane z palca. Faktycznie bowiem kosa spalinowa OLEO-MAC BC 400 T PROFI opinie posiada znakomite, głównie dzięki wydajnemu, żwawemu i oszczędnemu, dwusuwowemu silnikowi 2-MIX, z którego marka jest powszechnie znana. Pojemność skokowa silnika to w tym przypadku 44 centymetra sześciennego, a moc w przeliczeniu na KM wynosi 2,5. To oznacza, że urządzenie pracuje z mocą 1,83 kW. W standardzie do cięcia wykorzystywana jest głowica żyłkowa głowica Load&Go Ø 130mm, z dwoma adapterami M8x1,25 męska, lewa oraz M10x1,25 żeńska, lewa; żyłka Ø 3.0 mm, znana też z innych, popularnych modeli tego producenta. Dziwić może jedynie fakt, że o Oleo Mac BC 400 forum milczy w kwestii wagi urządzenia – samo, bez osprzętu i paliwa, waży 8,3 kg, co czyni podkaszarkę naprawdę ciężkim sprzętem. 

DLACZEGO KOSA SPALINOWA OLEO MAC BC 400 a nie np. STIHL FS 240? OPINIE O WYPOSAŻENIU

Na całościową cenę i ocenę urządzenia Oleo Mac BC 400 na forum wpływ ma nie tylko samo „wnętrze” w postaci silnika i głowicy, ale także seryjne wyposażenie. W przypadku kosy spalinowej Oleo Mac BC 400 w opiniach najczęściej wspominanym elementem w przypadku tego konkretnego modelu jest specjalny tryb pracy, nazwany „zima”. Praca zimą wiąże się z możliwością zalodzenia filtrów powietrza oraz samego gaźnika. W modelu kosy spalinowej Oleo Mac BC 400 opinie potwierdzają, że za pomocą ręcznej przesuwnicy można z łatwością zmienić tryb pracy z letniej właśnie na zimową, zapobiegającą niepożądanym efektom działania niskiej temperatury. To sprawia, że Oleo Mac BC 400 nie tylko na forum, ale i w praktyce jawi się jako w pełni profesjonalny, a nie amatorski, sprzęt.

Kosa Stihl FS 240 jak i Oleo Mac BC 400 w opinii klientów nadaje się do zawodowej pracy również ze względu na bardzo praktyczny kanister, umożliwiający stałe monitorowanie poziomu paliwa w urządzeniu; również nalewanie jest maksymalnie uproszczone dzięki sporej wielkości otworom wlewowym – to kolejny ukłon producenta w stronę osób pracujących zimą w trudnych warunkach – takie są przynajmniej często spotykane o Stihl FS 240 opinie na forum.

DLACZEGO CENA KOSY SPALINOWEJ STIHL FS 240 JEST TAK WYSOKA?

Marka Stihl nigdy nie stanowiła nawet średniej półki cenowej – nigdy też nie oferowała klientom marnej jakości sprzętu. Za kosę spalinową Stihl FS 240 cena u producenta – sugerowana – wynosi ok 3000 złotych brutto. W innych sklepach internetowych za kosę spalinową Stihl FS 240 cenę można znaleźć na podobnym poziomie. Droższa będzie jedynie w sklepach stacjonarnych ze względu na wyższe marże. Biorąc jednak pod uwagę naprawdę dobry i „małożerny” silnik, antywibracyjny system STIHL zapewniający mniejsze obciążenia dla stawów, wygodny uchwyt czy nawet usztywniony wał napędowy oraz szelki dedykowane specjalnie do tego modelu można powiedzieć, że kosa spalinowa FS 240 cenę ma zdecydowanie adekwatną do parametrów i seryjnego wyposażenia.

Zdecydowanie lepiej cenowo wypada tutaj OLEO-MAC i wcale nie jest gorszy .

Model zarówno dla profesjonalnych ekspertów w dziedzinie pielęgnacji terenów zielonych jak i dla amatorów, zaprojektowany w celu zapewnienia doskonałego współczynnika pomiędzy wysoką wydajnością i niską wagą. Idealna dla osób wymagających intensywnej pracy i łatwej obsługi, kosa ta gwarantuje niezmiennie wysoką wydajność nawet przy znacznym obciążeniu i ciągłej pracy. Wytrzymałość silnika zapewnia wysoką wydajność i stałą jakość niezależnie od warunków pracy.

  •  Silniki generują wysoki, stały moment obrotowy nawet w niskim zakresie prędkości obrotowej wału.
  • Kuty wał korbowy wykonany ze stali oraz dwupierścieniowy tłok gwarantują wytrzymałość a usprawnione łożyska i filtr powietrza zapewniają właściwe osiągi we wszystkich warunkach.
  • Model wyposażony w system "EasyOn" ułatwiający rozruch w każdych warunkach.
  • Papierowy filtr powietrza umożliwia skuteczną ochronę silnika, także w bardzo zapylonym otoczeniu: gwarantuje zmniejszenie częstotliwości konserwacji i większą trwałość.
  • Podstawa filtra z diodą zapobiegającą odrzutowi paliwa (patent Emak) zapobiega nasączaniu filtra mieszanką i zapewnia dłuższa autonomię pracy pomiędzy kolejnymi konserwacjami.
  • Przekładnia kątowa wyposażona we wzmocniony trzpień mocujący z gwitem M10 umożliwiającym montaż i demontaż układu tnącego.
  • Osłona sprzęgła ze stopu magnezu: idealna kombinacja lekkosci i wytrzymałości w przypadku dłuższej eksploatacji.
  • Układ przeniesienia napędu wyposażony w samo-smarujące łożyska skonstruowano tak aby ograniczyć drgania.

PEŁNA OFERTA KOS OLEO-MAC  - kliknij TUTAJ

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2023

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 1238 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-18
Ok
2024-05-26
Ok

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
pixel