Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Niezbędne akcesoria do przydomowego basenu

2023-08-16
Niezbędne akcesoria do przydomowego basenu

Mimo, że w tym roku do tej pory nie cieszyliśmy się zbyt dużą ilością słońca, to koniec maja jest całkiem obiecujący i niewykluczone, że niebawem ogródkowe baseny staną się tematem nr.1 wśród wielbicieli relaksu na świeżym powietrzu. Jeśli planujesz w tym roku zakup nowego basenu, a nie masz doświadczenia w jego obsłudze, być może przyda Ci się kilka podstawowych rad.

Jeśli planujesz budowę basenu naziemnego, prawdopodobnie powierzysz cały projekt wyspecjalizowanej firmie, która zapewni kompleksowe zrealizowanie całego projektu, łącznie z uruchomieniem i podstawowym szkoleniem konserwacyjnym. Jednak jeśli zdecydujesz się na dużo tańszy basen naziemny np. w jednym z naszych sklepów HECHT - specjalista ogrodnictwa, otrzymasz solidnie zapakowany basen oraz szczegółową instrukcję jego montażu. Należy jednak pamiętać, że każdy basen naziemny potrzebuje odpowiedniego wyrównania terenu na którym będzie stał, ponieważ nawet niewielkie nachylenie basenu spowodowałoby, że ciśnienie wody odkształciłoby go w kierunku spadku i z czasem basen może zostać całkowicie zniszczony.

 

Kupując basen często zapominamy o najpotrzebniejszych akcesoriach, które pomogą utrzymać czystość wody lub uprzyjemnią korzystanie z basenu.

Filtracja to rzecz oczywista, bez niej nie da się długo utrzymać czystości wody w basenie. Małe filtry kasetowe nadają się tylko do mniejszych basenów. Ich zaletą jest niskie zużycie energii, ale nie są w stanie oczyścić wody tak skutecznie, jak filtracja piaskowa. Baseny foliowe są zwykle fabrycznie wyposażone w możliwość podłączenia węży filtracyjnych. Jeśli jednak masz możliwość podłączenia skimmera do basenu, koniecznie z niej skorzystaj. Skimmer zasysa wodę powierzchniową z basenu i usuwa pływające zanieczyszczenia, takie jak liście, owady, włosy i inne. Te później toną i rozkładają się, tworząc pożywkę dla rozwoju glonów, a jednocześnie mogą uwalniać do wody różne substancje, które podrażniają skórę.

 

Zdecydowanie nie można obejść się bez siatki do zbierania brudu. Odkurzacz można również podłączyć do wydajnej filtracji piaskowej, której można użyć do odsysania brudu z dna basenu. W ten sposób można odkurzyć nawet drobne osady, które nie mogą zostać wychwycone przez siatkę.

Nie da się również utrzymać czystości wody bez odpowiednich środków chemicznych. Nawet jeśli używasz chloru w tabletkach, na pewno przyda ci się pływak. Wiele osób bagatelizuje wartość pH wody i dopiero po długich próbach przekonuje się, że chlor w tabletkach działa prawidłowo tylko wtedy, gdy pH wody mieści się w przedziale 7 - 7,4. Nawet przy pH 7,5 skuteczność tabletek z chlorem wynosi tylko 20%! Chcąc utrzymać wodę w czystości, niedoświadczeni właściciele basenów zwiększają zawartość chloru w wodzie, co szybko odczuje nie tylko w swoich portfelach przy zakupie nowych produktów, ale także na śmierdzącej wodzie w basenie, a później na skórze. Dlatego zdecydowanie warto zaopatrzyć się w tester pH i chloru, nie obejdzie się bez produktów pH plus i pH minus, za pomocą których można podnieść lub obniżyć wartość pH w wodzie.

Nawet tak mała rzecz, jak wanienka do opłukania stóp przed wejściem do basenu, pomoże utrzymać czystość wody w basenie.

Jeśli kupujesz basen naziemny o stałej konstrukcji, nie zapomnij o schodkach, które pozwolą Ci wygodnie wejść do basenu. Bez schodków wejście do basenu wymagałoby pewnych umiejętności akrobatycznych, dodatkowo groziłoby to zerwaniem konstrukcji basenu. Jeśli wokół basenu są małe dzieci, rozważ zakup stopni zabezpieczających, które pozwolą podnieść i zabezpieczyć zewnętrzne stopnie, aby dzieci same nie mogły wejść do basenu.

Jeśli chcesz naprawdę cieszyć się pływaniem i jednocześnie przedłużyć sezon pływacki, podłącz panel solarny do podgrzewania wody między filtracją, a basenem. Potrafi podnieść temperaturę wody o kilka stopni nawet w chłodniejsze dni. Nie będziesz musiał czekać kilku dni, aż woda się nagrzeje na początku sezonu, a jesienią będziesz pływał kilka tygodni dłużej.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2023

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 1256 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-19
bardzo dobra
2024-06-21
Trochę długo trzeba było czekać na opłacony towar

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
pixel