Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Klimatyzatory przenośne - zalety

2020-08-17
Klimatyzatory przenośne - zalety

Klimatyzatory przenośne - zalety

Klimatyzatory stają się powszechną częścią naszych domów. Jednak nie zawsze jest możliwe zainstalowanie klimatyzacji stacjonarnej.

Konwencjonalne klimatyzatory wymagają złożonej instalacji jednostek zewnętrznych i wewnętrznych, które muszą być połączone rurami i kablami. Maksymalna długość orurowania jest ograniczona, więc nie zawsze jest możliwe umieszczenie jednostki zewnętrznej w miejscach, w których nie przeszkadzałaby. W przypadku niektórych mieszkań lub domów prefabrykowanych instalacja jednostki zewnętrznej nie wchodzi w grę.

Te problemy są eliminowane podczas korzystania z mobilnych klimatyzatorów . Chociaż nadal konieczne jest odprowadzanie ciepła z pomieszczenia na zewnątrz, zwykle rozwiązuje się to za pomocą elastycznego węża, który wyprowadza się przez uchylone okno za pomocą uszczelki. Z klimatyzacji bez problemu możesz korzystać w dzień np. W salonie, nocą przenosisz ją do sypialni.

Jeśli planujesz używać klimatyzatora na stałe tylko w jednym pomieszczeniu i nie chcesz, aby wąż przez cały czas wyprowadzał przez okno, możesz odprowadzić ciepło przez otwór w ścianie. Oznacza to niewielką modyfikację konstrukcji, ale w przeciwieństwie do dużej jednostki klasycznej klimatyzacji w domu będziesz miał tylko małą kratkę wentylacyjną.

Nowoczesne klimatyzatory oferują komfortowe funkcje automatyczne. Przykładowo, klimatyzator można podłączyć do internetu przez WiFi, a następnie sterować nim za pomocą aplikacji z telefonu komórkowego . Wtedy nie jest problemem zdalne włączenie klimatyzacji przed powrotem do domu, nie wrócisz do gorącego mieszkania.

Niektóre klimatyzatory można również przełączyć w tryb ogrzewania . Ponieważ takie ogrzewanie działa na zasadzie wymiany ciepła, operacja jest bardziej ekonomiczna niż w przypadku zastosowania konwencjonalnej nagrzewnicy bezpośredniej. Wybrane modele klimatyzacji mogą nawet automatycznie przełączać tryb chłodzenia / ogrzewania w zależności od ustawionej temperatury. Na naszej szerokości geograficznej nierzadko zdarza się, że temperatury w ciągu dnia mogą wynosić około 30 ° C, w nocy temperatura może łatwo spaść do 10 ° C. Automatyczna klimatyzacja może wtedy w ciągu dnia ostygnąć i przełączyć się w tryb ogrzewania w nocy, gdy temperatura spadnie . Dzięki temu temperatura w pomieszczeniu będzie stała przez cały czas .

Na koniec nie możemy zapomnieć o tym, że latem można bez problemu zabrać ze sobą mobilną klimatyzację, na przykład do domku letniskowego.

Ale w rzeczywistości basen w domku ☺️ ☺️ jest lepszy od klimatyzacji


Przykład w pełni automatycznej klimatyzacji mobilnej:

HECHT 3913

Klimatyzator HECHT 3913
 • Wydajność chłodnicza 12 000 BTU
 • Maksymalny pobór mocy 1350 W.
 • Przepływ powietrza 410 m3 / h
 • Możliwość zdalnego sterowania z aplikacji mobilnej (WiFi)
 • Automatyczny tryb chłodzenia / ogrzewania
 • Osuszanie
 • 3 prędkości wentylatora
 • Automatyczny tryb nocny
 • Wyłącznik czasowy
 • Włącznik czasowy
 • Zdalne sterowanie
 • Dotykowy panel sterowania

Więcej mobilnych klimatyzatorów można znaleźć TUTAJ

 

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 1227 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-15
wszystko w jak najlepszym porządku, szybko sprawnie bezproblemowo
2024-05-14
FIRMA EXPRES-WIĘCEJ TAKICH1

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
pixel