Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

KIEDY WYMIENIAĆ OLEJ W SILNIKU SPALINOWYM ?

2020-08-27
KIEDY WYMIENIAĆ OLEJ W SILNIKU SPALINOWYM ?

Silniki czterosuwowe stosowane do napędu urządzeń ogrodniczych są smarowane rozbryzgowo olejem przeznaczonym do smarowania silników czterosuwowych znajdującym się w misce olejowej silnika. Musimy pamiętać, że silniki tego typu pracują w bardzo ciężkich warunkach – w dość wysokiej temperaturze (ograniczona możliwość chłodzenia) oraz pod stałym, pełnym obciążeniem.

W tych warunkach olej silnikowy traci swe właściwości w stosunkowo krótkim okresie czasu. Instrukcje obsługi silników precyzują, po jakim okresie czasu pracy należy wymienić olej w misce olejowej. Jednak większość maszyn nie posiada liczników motogodzin i w praktyce trudno ustalić ile czasu przepracowała nasza maszyna. Dlatego dobrą praktyką jest wymiana oleju zaraz po zakończeniu pracy w sezonie. Wtedy olej jest dostatecznie rozgrzany i zawiera najwięcej zanieczyszczeń, które podczas wymiany zostaną usunięte wraz ze zużytym olejem łatwo wypływającym z miski olejowej.  

Jeśli oleju nie wymieniliśmy jesienią musimy bezwzględnie uczynić to przez nowym sezonem. Pamiętajmy jednak, aby przed przystąpieniem do tej czynności dobrze rozgrzać silnik. Do wymiany stosujmy zawsze taki sam gatunek oleju, jaki do tej pory znajdował się w misce olejowej. Pamiętajmy, aby nie stosować olejów z rynku samochodowego.https://www.ewimax.pl/pol_m_Narzedzia-Ogrodnicze_Kosiarki-Do-Trawy_Kosiarki-Spalinowe-298.html?filter_producer=1490104701

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.50 / 5.00 1320 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-07
Polecam
2024-02-27
Szybka dostawa i wstępna próba Ok,zobaczymy jak w długim użytkowaniu

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
pixel