Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak (nie) kosić trawnik lub najczęstsze błędy działania kosiarki

2020-02-17
Jak (nie) kosić trawnik lub najczęstsze błędy działania kosiarkiCzytając fora internetowe i recenzje produktów, często możesz napotkać sprzeczne opinie na temat określonych produktów. Jak to możliwe, że chociaż jedna osoba nie może pochwalić swojej kosiarki, inna przeklina ją, a producent nie może przyjść do imienia?
Czy naprawdę jest możliwe, aby dwie kosiarki z tej samej linii modelowej zjechały z tej samej linii produkcyjnej, tak odmiennej? W nieistotnym odsetku przypadków może to być wada , która nie wystąpiła podczas kontroli końcowej. Z reguły jest to spowodowane ukrytą wadą materiałową, która wystąpiła tylko wtedy, gdy maszyna została załadowana podczas pierwszego użycia. W takich przypadkach najlepszy jest serwis gwarancyjny.
Jednak w zdecydowanej większości przypadków niezadowolenie właściciela wynika z niewłaściwego użytkowania kosiarki. Jednym z najczęstszych błędów jest często wybór odpowiedniej kosiarki .Często, chcąc zaoszczędzić, ludzie kupują tanie kosiarki o niskiej mocy i niskiej wydajności przeznaczone do regularnie utrzymywanych małych trawników.
Dwa przykłady „z życia”
Cottagemen często dostaje kosiarkę przeznaczoną do regularnego koszenia utrzymywanej powierzchni do 400 m2, mimo że ma w swojej działce połamaną ziemię o powierzchni dwukrotnie większej. Wyjaśnia to, mówiąc, że nie warto kupować droższej kosiarki w 14-dniowym domku. Nie zdają sobie jednak sprawy z tego, że pierwszym problemem jest to, że odwiedzają chałupę nieregularnie, dlatego często trzeba kosić zarośnięty trawnik i dlatego nie tylko kosiarka o wystarczającej mocy, ale także z możliwością prostej regulacji wysokości koszenia. Kiedy właściciel nowej kosiarki po raz pierwszy zaczyna kosić zarośnięte trawy, nie wystarczy się zastanawiać. Wszystko zwykle pogarsza się, ustawiając wysokość koszenia na możliwie najniższym stopniu, aby ułatwić pracę. Ostrza kosiarki zmagają się ze sztywnymi pędami spodu zarośniętej trawy, kosiarka traci prędkość, długa i ciężka trawa trawi przestrzeń wokół ostrza i dalej go hamuje. Wolne ostrza nie mają mocy, aby rzucać ciężką trawą do kosza, który następnie pozostaje w tunelu wyładowczym i zatyka go. Po kilku próbach i kilku metrach słabo skoszonej trawy właściciel nowej kosiarki rozpacza nad tym, co otrzymał, i przeklina producenta, dealera i przyjaciela, który go polecił.
W tym samym czasie inny właściciel tej samej kosiarki regularnie kosi dobrze utrzymaną działkę o zalecanej powierzchni raz w tygodniu. Ostrza z łatwością przecinają 1/3 górnej części świeżych liści i wypełniają kosz kosiarki po brzegi.
Pierwszy właściciel, zły, przypisuje swoją głupotę niesprawnemu producentowi, a przy pierwszej okazji zniszczy produkt na wszystkich dostępnych portalach internetowych. Niestety, drugi właściciel, zadowolony z tego, że produkt doskonale spełnia jego oczekiwania, zwykle nie musi publikować czegoś, co powinno być traktowane jako coś oczywistego - to znaczy otrzymał to, co producent powiedział za swoje pieniądze.
Co zrobić, aby kosiarka zrobiła to, czego oczekujemy

Przede wszystkim należy wiedzieć, że kosiarka rotacyjna jest przeznaczona do regularnej konserwacji trawnika . Ta prawidłowość nie oznacza przecinania ogrodu raz na trzy tygodnie, ale przynajmniej raz w tygodniu. Jeśli ktoś kupi kosiarkę rotacyjną, aby od czasu do czasu kosić trawę w sadzie za domem, jest to problem. Za pomocą konwencjonalnej kosiarki rotacyjnej tnij górną 1/3 trawy w celu konserwacji trawnika. Na przykład, jeśli kosiarka ma wysokość koszenia 30-60 mm, maksymalna wysokość skoszonej trawy w tym przypadku wynosi 90 mm. Tę maksymalną wartość można nieznacznie zwiększyć, kupując kosiarkę z bocznym wyrzutem. Dlatego jeśli kosiarka nie jest w stanie kosić trawy o wysokości 35 cm, producent nie myli się, ale jest to ogólna cecha wszystkich kosiarek, które nigdy nie były przeznaczone do takiej pracy.
Dlatego przy wyborze kosiarki ważne jest przestrzeganie zaleceń producenta . Tak więc, jeśli kosiarka jest zaprojektowana do koszenia do 600 m2, nie oznacza to, że nie poradzi sobie z większymi paczkami, ale praca potrwa dłużej ze względu na ograniczoną szerokość roboczą noża i często będziesz opóźniał opróżnianie małego kosza. Wskazane jest również wzięcie pod uwagę oczekiwanej regularności koszenia.Jeśli założymy, że od czasu do czasu trawa nieco zarośnie, wskazane jest, aby wybrać kosiarkę z centralną regulacją wysokości, w której łatwo jest kosić górną trzecią część trawnika do najwyższej pozycji i kosić go w ciągu 1-2 dni. Nie tylko masz pewność, że kosiarka poradzi sobie z tego rodzaju koszeniem, ale także chroni trawnik przed wstrząsami, które w przeciwnym razie ucierpiałby, odcinając nadmierną długość liści i szybko wystawiając dno na działanie promieni słonecznych. W zależności od zamierzonej metody koszenia ważne jest również wybranie innych funkcji kosiarki, takich jak mulczowanie, wyrzut boczny, regulacja prędkości jazdy itp. Musimy pamiętać, że tych funkcji nie można doposażyć w kosiarkę; Jeśli zaczniesz tęsknić, zawsze oznacza to zakup nowej kosiarki.
Jeśli kupujesz akumulatorową kosiarkę , dobrze jest wcześniej wiedzieć, czy jest dostępny zapasowy akumulator i jak duży obszar można wyciąć za jednym ładowaniem. Zewnętrzna ładowarka jest wygodniejsza. Jeśli dostaniesz drugi akumulator, możesz go naładować na zewnętrznej ładowarce i tymczasem kosić z pierwszym akumulatorem. Podczas ładowania nie można używać kosiarek ze zintegrowaną ładowarką.
Jeśli zastanawiasz się nad elektryczną kosiarką , ważne jest, aby mieć dobrze dostępne źródło zasilania i uzyskać wystarczająco długi kabel połączeniowy. Nie zaleca się używania kilku podłączonych przedłużaczy, więc jeśli nie dojdzie do pojedynczego kabla o maksymalnej długości 50 m na terenie całej nieruchomości, raczej zapomnij o kosiarce elektrycznej. Jeśli kabel znajduje się na szpuli, należy go całkowicie rozwinąć przed koszeniem, zwijanie kabla na skutek indukcji niepotrzebnie zwiększa zużycie energii i może wyrzucić wyłącznik automatyczny. Kosiarka elektryczna jest cicha, praktycznie bezobsługowa, ale konieczne jest pociągnięcie za nią ciężkiego i długiego kabla. Jeśli posiadasz ozdobne klomby, krzewy, drzewa i inne przeszkody na swojej posesji, wybór właściwej trasy może być trudną łamigłówką. Kabel przypadkowo przeciągnięty przez świeżo ukwiecone łóżko kwiatowe nie zadowoli żony.

Wreszcie Rada (ważna)
Wybierając kosiarkę, nigdy nie rezygnuj . Zawsze lepiej jest mieć nadwyżkę mocy i dodatkową funkcję niż żałować, że zaoszczędzono kilkaset koron, dla których nie można już uzyskać wydajności ani funkcji.

https://www.ewimax.pl/pol_m_Narzedzia-Ogrodnicze_Kosiarki-Do-Trawy-297.html
Pokaż więcej wpisów z Luty 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 1232 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-27
Urządzenie działa super, ale uważam, że olej zawsze powinien być w komplecie Pozdrawiam
2024-05-13
Brak kontaktu z kurierem

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
pixel