Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak Zaoszczędzić Tysiące Złotych Na Drewnie Opałowym?

2019-10-19
Jak Zaoszczędzić Tysiące Złotych Na Drewnie Opałowym?

Jak zaoszczędzić Tysiące Złotych na drewnie opałowym?

Jak zaoszczędzić tysiące koron na drewnie opałowym?

Teraz gdy jest czas na przygotowanie drewna na zimę. Wiele firm dostarczy je pokrojone i posiekane, ale nie jest to bezpłatne. Jeśli zrobisz własne drewno, możesz zaoszczędzić tysiące złotych.

Mówi się, że drewno powinno się dwukrotnie nagrzać. Pierwsze cięcie i drugi raz w piecu. Dawno minęły czasy, kiedy nasi dziadkowie spędzili kilka dni przygotowując drewno. Dzisiaj na szczęście możemy uzyskać potężnych pomocników do pracy, którzy szybko zapłacą za oszczędności w koszcie zakupu tarcicy i rąbanego drewna.

Na cenę drewna opałowego wpłynie sama długość kłody. Oczywiście dostawca zapłaci za cięcie krótkich bloków. Jeśli kupisz długie lub całe odcinki, z pewnością znacznie zaoszczędzisz. Ale musisz sam pociąć drewno.

Od czego zaczynamy pracę?


Trudno dziś znaleźć kogoś, kto miałby do czynienia z piłą ręczną. Piły łańcuchowej HECHT nie powinna dziś zabraknąć w żadnym domu. Znajduje zastosowanie nie tylko w przygotowaniu drewna opałowego, do różnych prac w domu będziesz ją używać praktycznie przez cały rok.

Piła spalinowa HECHT to klasyk. Ma wysoką wydajność, żadne przewody Cię nie ograniczają. Nieznaczną wadą jest wrażliwość na prawidłową regulację gaźnika, wyższe wymagania dotyczące obsługi i konserwacji.Na koniec należy również pomyśleć o wysokim poziomie hałasu. Jeśli przecinasz piłę łańcuchową przez cały dzień w gęstym obszarze zabudowanym, dobre stosunki sąsiedzkie prawdopodobnie niewiele zdziałają.

Dlatego elektryczna piła łańcuchowa HECHT może być odpowiednim wyborem . Jego poziom hałasu jest znikomy w porównaniu do piły łańcuchowej spalinowej .Konserwacja praktycznie ogranicza się do czyszczenia, uzupełniania oleju i regularnego mielenia łańcucha. Bez skomplikowanego uruchamiania. Jednak podczas pracy jesteś ograniczony do miejsca, w którym dociera przedłużacz.

Alternatywnie, dwie poprzednie piły mogą być piłą akumulatorową HECHT. Jest cichy, łatwy w utrzymaniu, nie musi być trudny do uruchomienia, nie są wymagane żadne kable. Ograniczasz tylko pojemność akumulatora, która zależy od tego, jak długo możesz pracować z piłą na jednym ładowaniu. W tym przypadku rozwiązaniem może być zakup kilku akumulatorów i ciągłe ładowanie akumulatorów. Chociaż cena zakupu akumulatorów jest nieco wyższa, możesz zmniejszyć koszty, wybierając piłę, której akumulatory są kompatybilne z innymi urządzeniami w ramach programu akumulatorów . Baterie mogą być następnie używane przez cały rok, na przykład do napędzania kosiarek do trawy, odśnieżarek, przycinarek, podkaszarek, nożyc do żywopłotu, kultywatorów, aeratorów, odkurzaczy do liści i innego sprzętu ogrodowego.

Cięcie luźnego drewna piłą łańcuchową HECHT wymaga pewnych umiejętności, dlatego wskazane jest, aby kupić solidny stojak , aby pewnie trzymać kłody :

Jeśli regularnie przygotowujesz duże ilości drewna, dobrym wyborem może być pilarka tarczowa HECHT . Tradycyjne piły tarczowe przeżywają swój renesans. Dzięki swojej konstrukcji nowoczesne wyrzynarki są kilkakrotnie bezpieczniejsze niż przestarzałe, często piły tarczowe typu kolanowego. Całe ostrze jest całkowicie schowane w zestawie ruchomych pokryw i podczas cięcia odsłonięta jest tylko część ostrza, która wgryza zęby w wycięty kłód.

Drewno Pocięte i co dalej?Oczywiście, Odcinki - kłody drewna muszą być posiekane. Jeśli masz dość odwagi i siły, możesz to zrobić za pomocą siekiery. W przypadku małych odcinków może to nie być problem nie do pokonania. Cięcie grubych bloków wymaga już dużych umiejętności, sprawności fizycznej i zajmuje dużo czasu.

Do regularnego przygotowania drewna warto posiadać łuparkę do drewna firmy HECHT . Układy hydrauliczne różnych łuparek HECHT mogą wywierać nacisk do 22 ton, co jest więcej niż wystarczające, aby rozłupać nawet najtwardsze kłody.

Do łupania kłód o średnicy do 25 cm  wystarczy Łuparka elektryczna pozioma - elektryczny rozdzielacz poziomy . Po prostu wkładasz drewno do łuparki, nie musisz go w żaden sposób trzymać. Następnie wciśnij dźwignię, a klin rozłupujący zanurzy się w kłodę jak masło.
Do dzielenia grubszych kłód potrzebna jest mocniejsza Łuparka Hydrauliczna elektryczna lub spalinowa pionowy rozdzielacz kłód , w którym najbardziej wydajne maszyny mogą obsługiwać nawet kłody o średnicy 35 - 40 cm. Ponadto niektóre modele rozdzielaczy mogą być wyposażone w klin rozszczepiający krzyż. Dzieli dziennik na ćwiartki, a praca jest o połowę krótsza.


A czy naprawdę warto to robić ?

Oczywiście zależy to od ilości drewna spalanego w sezonie. Jest to jednak dość prosta matematyka.Wystarczy porównać cenę metra sześciennego drewna z ceną metra sześciennego prostego drewna rozdrobnionego. Możesz łatwo stwierdzić, że możesz zaoszczędzić nawet 200 zł za metr sześcienny. Na Sezon Grzewczy potrzeba kilka lub kilkanaście metrów sześciennym drewna więc oszczędności są pomnożone i oszczędzają nawet kilka tysięcy . Ponadto czasami może pojawić się okazja do pozyskania drewna, którego ktoś chce się pozbyć, na przykład w celu transportu. A tym, co jest marnotrawstwem, może być cenny surowiec, który można łatwo przetwarzać.

Tak więc od Ciebie zależy, czy zapłacisz duża sumę za gotowe drewno opałowe, czy wolisz zaoszczędzić i poświęcić trochę czasu na przetwarzanie go w domu.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2019
Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 1223 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-15
wszystko w jak najlepszym porządku, szybko sprawnie bezproblemowo
2024-05-13
Brak kontaktu z kurierem

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
pixel