Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak Wybrać odpowiedni basen HECHT

2020-02-14
Jak Wybrać odpowiedni basen HECHT

Nasza Republika należy do światowej potęgi na świecie. Nawet jeśli trudno jest znaleźć ogród, w którym nie ma starszej ocynkowanej wanny z wodą gotowej na orzeźwiający dzień w upalne dni, wciąż jest wiele osób, które zdecydowały się kupić swój pierwszy basen. I ten artykuł jest im poświęcony.

Nie, nie zajmiemy się tutaj budową dużych podziemnych basenów. Bezpieczniej jest zostawić tę pracę wyspecjalizowanym firmom. Jednak nie wydaje się, że wybór odpowiedniego  naziemnego basenu , który zbudujesz w ogrodzie, może mieć pułapki.

Nadmuchiwany basen dla dzieci

Prawdopodobnie każdy z nas pamięta od dzieciństwa nadmuchiwany basen, w którym bawił się w domku lub u babci. Tego rodzaju nadmuchiwane baseny są nadal dostępne na rynku. Jednak czysto nadmuchiwane baseny o  różnych kształtach i rozmiarach mają jedną wadę. Z reguły nie można do nich podłączyć filtracji, dlatego należy regularnie wymieniać wodę . Baseny te są zwykle przeznaczone dla najmłodszych dzieci, w których woda uzdatniona chemicznie nie jest odpowiednia, a sama filtracja nie utrzymuje czystości wody. Jednak ze względu na ich objętość nie ma problemu z regularną całkowitą wymianą wody.

Nadmuchiwane baseny rodzinne bez filtracji

Na rynku znajdziesz również większe  nadmuchiwane baseny rodzinne o pojemności do 1000 litrów wody, bez możliwości filtrowania . Ten rodzaj basenu jest przeznaczony nie tylko dla małych dzieci, ale także oferuje napoje dla dorosłych. Takie baseny są szczególnie odpowiednie  dla domków, w których nie można zapewnić ciągłego oczyszczania wody. Przyczyną może być zarówno niedostępność energii elektrycznej, jak i fakt, że odwiedzasz czat tylko nieregularnie w weekendy. Basen jest napompowany w ciągu kilku minut, a wypełnienie go z normalnej studni jest również kwestią chwil. Woda w basenie trwa bez problemów przez 1-3 dni, słońce szybko się nagrzewa. Względnie niewielką ilość wody można łatwo rozlać, spuścić lub wykorzystać do podlewania. Basen jest szybko czyszczony przed opuszczeniem domku. Zaletą jest również to, że nie trzeba wypełniać basenu po brzegi. Jest to szczególnie przydatne, jeśli masz małe dzieci. (Oczywiście nie wolno pozostawiać małych dzieci bez opieki, nawet jeśli w basenie jest tylko kilka cali wody!)

Baseny z nadmuchiwanym kołnierzem
Baseny z nadmuchiwanym kołnierzem  mają kilka zalet. Ich działanie jest bezpretensjonalne, dużym plusem jest to, że nadmuchiwana krawędź basenu jest miękka, więc  dzieci nie mogą uderzać . Ich  konstrukcja nie jest wymagająca , wystarczy znaleźć wystarczająco duży obszar poziomy.Idealnie nadaje się do szlifowania basenu lub użycia odpowiedniej podkładki. Jeśli zajmiesz się basenem, będzie on trwał kilka lat, więc warto zwrócić uwagę na obszar, w którym się znajduje. Przede wszystkim należy ustawić basen na idealnie poziomej powierzchni , w przeciwnym razie basen  zostanie przechylony i rozlany. Jednak na płaskiej powierzchni basen jest stabilny i zapewnia doskonałe orzeźwienie i dobrą zabawę. Jesienią wystarczy opróżnić basen i posprzątać obszar, w którym nie marznie. W przypadku tych pul można skorzystać z filtrowania nabojowego , które w niektórych przypadkach jest prostą częścią puli dostarczaną w zestawie. Jeśli nie jest wyposażony w basen, jego zakup jest kwestią kilkuset koron. Filtr można następnie regularnie przepłukiwać, aw przypadku poważnych uszkodzeń można łatwo kupić nowy.

Baseny o stałej konstrukcji

Baseny naziemne o solidnej konstrukcji można podzielić na  całoroczne  i  sezonowe .

 Po sezonie baseny sezonowe należy  ponownie zdemontować i wyczyścić  w obszarach, w których nie uszkodzi ich mróz. Przez cały rok  baseny  nie muszą być czyszczone na zimę, ale należy je ostrożnie zimować. Zazwyczaj oznacza to częściowe upuszczenie wody, tak aby odpieniacz znajdował się powyżej poziomu wody i nie mógł zostać rozdarty przez zamrożenie lodu przy użyciu odpowiedniej chemii zimowej. Na początku sezonu wystarczy pozwolić na basen i rozpocząć filtrację.

Zaletami solidnej konstrukcji basenów jest stosunkowo wysoka  stabilność i trwałość . Wewnętrzny arkusz można łatwo uszczelnić w przypadku uszkodzenia, ale jeśli uszkodzenie jest tak duże, że naprawa nie jest możliwa, cały arkusz można bardzo łatwo wymienić. Czasami użytkownicy znajdują te pule zakopane w ziemi. Zasadniczo jednak nie zalecamy tego. Problemem mogą być przede wszystkim wody gruntowe lub deszczowe przechowywane w wykopie wokół basenu. Nie tylko znacznie zmniejsza żywotność metalowych części konstrukcji, ale wiosną przepływ wody z topniejącego śniegu może nawet zalać częściowo upuszczony basen z wykopu.

Ze względu na objętość wody w tego typu basenach filtracja nabojowa może już nie być wystarczająca do oczyszczenia wody. Dlatego zaleca się  stosowanie filtracji piaskowej , ale zawsze należy orientować zgodnie z przepływem filtracyjnym i objętością basenu. Przepływ filtracji powinien wystarczyć do przepompowania całej objętości basenu przez co najmniej 6-8 godzin.  Jeśli jednak basen jest przeciążony w gorące letnie dni, zaletą jest to, że filtracja może przepełnić swoją objętość w mniej niż 4 godziny.

Konieczne jest również odpowiednie zimowanie filtracji.  Zamarznięta woda może uszkodzić pompę i pojemnik filtra. Dlatego konieczne jest odłączenie filtracji na zimę, spuszczenie wody i oczyszczenie jej w obszarach, w których temperatura nie spada poniżej zera.

Czego potrzebujemy do puli?

Ważne jest, aby kupować inne akcesoria w ramach basenów. Podstawą jest wysokiej jakości  siatka do zbierania brudu . W sezonie owady, liście i nasiona roślin mogą wpaść do basenu. Jeśli nie usuniesz ich z basenu, szybko gniją i psują wodę. Dlatego ważne jest, aby zbierać cały brud co najmniej dwa razy w tygodniu. Wskazane jest również użycie okładki, aby zaoszczędzić pracę  . Nie tylko zapobiega wpadaniu brudu do basenu, ale może również służyć jako izolacja termiczna w nocy, woda nie ochładza się tak szybko, a następnego dnia jest podgrzewana szybciej. Jeśli chcesz przedłużyć sezon kąpielowy, a filtracja ma wystarczającą wydajność, możesz dodać panele słoneczne do obwodu filtracji  . Przy słonecznej pogodzie panele mogą podgrzewać wodę o kilka stopni, dzięki czemu można zacząć korzystać z basenu kilka tygodni wcześniej i kąpać się przez kilka tygodni po tym, jak średnia temperatura powietrza nie pozwoli na podgrzanie wody do dopuszczalnej temperatury. Z własnego doświadczenia mogę potwierdzić, że nawet przy małym panelu o powierzchni 1 m2 temperatura wody w dwóch basenach 3600 l tego samego rozmiaru może się różnić nawet o 5 ° C. Do sprawdzenia temperatury można następnie użyć  pływającego termometru .

Chemia w basenie jest oczywiście kwestią  , bez której woda nie może być utrzymywana w czystości przez długi czas. Ważne jest, aby regularnie  sprawdzać pH i zawartość chloru  w wodzie za pomocą testera i odpowiednio dostosowywać poziom wody. Jeśli to zaniedbasz, glony mogą szybko namnażać się w wodzie. Obecność glonów lub niewłaściwa ilość chemikaliów w wodzie może powodować problemy zdrowotne. Dlatego zaleca się przeprowadzanie kontroli wody dwa razy w tygodniu (co najmniej raz w tygodniu). Oprócz chloru można również stosować  aktywne produkty na bazie tlenu  ( produkty„tlenowe” są zwykle bardziej przyjazne dla środowiska ludzkiego, środowiska, a także materiałów basenowych); nie stosować jednocześnie więcej niż jednego rodzaju środka dezynfekującego. W naszym artykule „Jak leczyć wodę w basenie” możesz przeczytać więcej o chemii basenu i uzdatnianiu wody.

Jeśli pozwala na to filtracja, odkurzacz znacznie ułatwi konserwację  . Zwykle wąż jest podłączony bezpośrednio do odpieniacza za pomocą reduktora. Odkurzacz jest wyposażony w szczotki, które usuwają brud z dna i ścian, a odkurzacz zasysa je do filtra, gdzie są uwięzione. 

Nie idź na kompromis

Posiadanie prywatnego basenu w ogrodzie to nie tylko odświeżenie, nie można obejść się bez pracy i inwestycji w utrzymanie wody. Przy wyborze puli nie zaleca się kompromisów. Ważne jest,  aby wybrać odpowiedni typ, który można dobrze utrzymać . Mając domek, który odwiedzasz tylko sporadycznie w weekendy, duży basen, którego nie można regularnie utrzymywać, może stanowić problem. Na koniec, jaki jest basen, gdzie zaczynasz w piątek po przyjeździe do domku, aby oczyścić wodę, aby w niedzielę po obiedzie przed wyjazdem na krótką kąpiel. W ogrodzie przy domu nie ma potrzeby płacenia małym i tanim basenem, do którego nie można podłączyć filtracji, więc trzeba zmieniać wodę co trzy dni.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 1230 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-14
Bardzo szybka realizacja zamówienia. Ekspresowa wysyłka. Towar dobrze zapakowany i zabezpieczony. Wszystko w paczce było zgodnie ze specyfikacją. Polecam
2024-05-11
Szybka fachowa obsługa i przesyłka jestem zadowolony

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
pixel