Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak Przygotować Odśnieżarkę Spalinową Na Sezon Zimowy ?

2021-11-17
Jak Przygotować Odśnieżarkę Spalinową Na Sezon Zimowy ?
Jak Przygotować Odśnieżarkę Spalinową Na Sezon Zimowy ?
Zima nadchodzi powoli, ale pewnie. Z pewnością wszyscy starannie przygotowaliśmy ogrody na zmiany temperatur, więc w tym tygodniu możemy przygotować odśnieżarkę- z dużym wyprzedzeniem. W końcu kto wie – opady śniegu mogą nas z zaskoczyć z dnia na dzień…
Powinieneś już mieć odśnieżarkę wyczyszczoną, wyregulowaną i ogólnie gotową od końca zeszłej zimy, ale jeśli nie miałeś na to czasu, konieczne jest sprawdzenie i przygotowanie odśnieżarki już teraz. Pozwoli to znaleźć poważniejsze problemy, które muszą zostać rozwiązane przez autoryzowane centrum serwisowe.
W przypadku odśnieżarki spalinowej, takiej jak HECHT 9661, podstawowym etapem konserwacji jest regularna wymiana oleju, którą należy przeprowadzać przynajmniej raz w roku. Konkretny rodzaj oleju jest określony w instrukcji obsługi silnika, najlepiej, aby był to smar najwyższej jakości, który poradzi sobie nawet z dużymi mrozami. Do odśnieżarek spalinowych HECHT zalecamy olej HECHT 4T.
Jeśli zapomniałeś wypuścić benzynę po ostatniej zimie, wymień ją teraz na nową. Jeśli używasz standardowej benzyny 95 E5, zaleca się potraktowanie jej odpowiednimi dodatkami, aby utrzymać jej właściwości w zbiorniku przez dłuższy czas.
Należy również sprawdzić i w razie potrzeby wymienić świecę zapłonową, elektrody świec zapłonowych zdecydowanie nie powinny być czarne i zapchane.
Powinieneś również sprawdzić wszystkie kable i dyszle, aby móc łatwo i bez wysiłku przesuwać wszystkie elementy sterujące.
Po wykonaniu wszystkich poprzednich kroków należy uruchomić silnik i pozwolić mu pracować przez kilka minut przy nieco zwiększonych obrotach. Jeśli nie możesz uruchomić odśnieżarki lub silnik nie ma wystarczającej prędkości lub mocy, skontaktuj się z autoryzowanym centrum serwisowym.
Nie zapomnij również sprawdzić stanu i poziomu powietrza w oponach.
... a oprócz odśnieżarki pamiętaj, gdzie odłożyłeś łopatę do odśnieżania po ostatniej zimie 
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 1227 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-26
Ok
2024-05-11
Sprzęt super polecam

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
pixel