Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak Przechować sprzęt ogrodniczy na zime

2019-10-31
Jak Przechować sprzęt ogrodniczy na zime

Gdy Nasz sprzęt ogrodniczy wykonał wiele pracy przez cały sezon to teraz nadszedł czas, aby się nim zająć. Jeśli teraz zaniedbamy konserwację, może to kosztować nas wiele wysiłków lub wizytę w warsztacie na wiosnę, aby odzyskać sprawnąść sprzętu ponownie.

Podstawą jest wyczyszczenie maszyny

Konserwacja powinna opierać się na właściwym czyszczeniu . Ostrożnie usuń trawę, brud i inne zanieczyszczenia z kosiarek i innego sprzętu ogrodniczego. To nie tylko wrażenie estetyczne - jeśli wilgoć utknie pod brudem, korozja uszkodzi metalowe części maszyn. W przypadku maszyn elektrycznych należy poluzować brud za pomocą odpowiedniej szczotki i odkurzyć go odkurzaczem. W szczególności różne kratki wentylacyjne muszą być czyste, aby umożliwić prawidłowe chłodzenie elementów elektrycznych.Używając wody do czyszczenia, zawsze postępuj zgodnie z zaleceniami producenta i kieruj się zdrowym rozsądkiem. Woda nigdy nie może przenikać do silników i instalacji elektrycznych. Że maszyna musi być odłączony w każdej konserwacji i obsługi sieci i że musi być zabezpieczony przed przypadkowym rozpoczęciem jest rzeczą oczywistą. Nie musimy podkreślać, że istnieje ryzyko porażenia prądem, jeśli urządzenie jest podłączone do sieci.

Inne niezbędne rzeczy ...

W przypadku maszyn z silnikami spalinowymi usunąć całe paliwo ze zbiornika . Składniki biologiczne uległyby degradacji i zatkaniu układu paliwowego po długich tygodniach. Z tego powodu dobrym pomysłem jest uruchomienie maszyny i umożliwienie zużycia paliwa pozostałego z gaźnika.

W przypadku silników czterosuwowych należy wymienić olej silnikowy. Jeśli urządzenie nie ma korka spustowego, użyj zestawu spustowego. Sprawdź i wymień świece zapłonowe, a także wyczyść lub wymień filtry powietrza . Nasmaruj ruchome części.

Dla Kosiarki to teraz dobry moment na sprawdzenie, ostrzenie lub wymianę noża .

Jak przechowywać maszyny na zimę

Przechowuj maszynę w suchym miejscu. Powinny być przechowywane w pozycji roboczej, aby płyny robocze nie mogły się wydostać . Jeśli z powodu braku miejsca maszyny z silnikami czterosuwowymi muszą być gdzieś przechylone podczas przechowywania, zawsze upewnij się, że cylinder silnika skierowany jest w górę, nigdy w dół! Olej silnikowy może przenikać przez zawory do różnych części silnika, a późniejsze usuwanie i czyszczenie może stać się droższe. Konieczne jest ciągłe przestrzeganie zaleceń producenta. Nie udzielaj „profesjonalnej” porady sąsiadowi, że robił coś od lat i nic się nigdy nie wydarzyło.W końcu kto inny niż producent doskonale zna konstrukcję maszyny.

Jeśli niczego nie zaniedbujesz, wiosną uruchomisz sprzęt bez niespodzianek.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2019
Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 1226 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-13
Brak kontaktu z kurierem
2024-05-09
Zamówienie zostało zrealizowane profesjonalnie, jestem zadowolony.

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
pixel