Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

JAKĄ GLEBOGRYZARKĘ SPALINOWĄ KUPIĆ ? Jaki najlepszy model OLEO-MAC , CEDRUS czy HECHT?

2023-02-03
JAKĄ GLEBOGRYZARKĘ SPALINOWĄ KUPIĆ ? Jaki najlepszy model OLEO-MAC , CEDRUS czy HECHT?

W pracy na działce o dużej powierzchni nie ma sobie równych glebogryzarka spalinowa. Kompaktowe wymiary, solidna konstrukcja, mocny silnik, a także trwałe noże kultywatora ogrodowego spalinowego sprawiają, że praca w ogrodzie staje się lekka, łatwa i bardzo satysfakcjonująca.

Glebogryzarka spalinowa - wszechstronność i łatwość użytkowania, sprosta najtrudniejszym zadaniom.

Glebogryzarki spalinowe OLEO-MAC , CEDRUS i HECHT  to idealny produkt, który pomaga przygotować ziemię, ponieważ w potężny sposób rozbija i miesza grudki ziemi. Dzięki dużej liczbie dostępnych akcesoriów można je również przekształcić w wszechstronne systemy orki

Profesjonalne glebogryzarki do najtrudniejszych zadań.

Nasze glebogryzarki spalinowe to urządzenie niezwykle zaawansowane technologicznie, które każdy entuzjasta pracy w ogrodzie pokocha od pierwszego uruchomienia. Oferujemy Państwu maszyny, które pracę zamienią w przyjemność i gwarantują jej doskonały efekt. W naszej ofercie znajdziecie Państwo maszyny zarówno do średnich ogrodów, cechujące się węższą szerokością pracy, jak również maszyny, których zadaniem jest praca w najtrudniejszych warunkach, posiadające rotory o szerokości pracy nawet do 100 cm. Dopełnieniem oferty są maszyny wyposażone w napęd przekazywany na duże, gumowe koła. Te profesjonalne maszyny są zalecane do pracy w tunelach foliowych, szklarniach oraz gospodarstwach rolniczych uprawiających rośliny rzędowo. Większość glebogryzarek spalinowych z nożami umieszczonymi z przodu, można doposażyć w szereg akcesoriów między innymi takich jak: jak pług jednoskibowy, obsypnik czy wyorywacz do ziemniaków - akcesoria te znajdziecie Państwo na stronie ewimax.pl  Możliwości rozbudowy naszych glebogryzarek możecie Państwo odkryć już teraz - wystarczy, że odwiedzicie nasze oferty i zapoznacie się z zakładką "Rekomendowane akcesoria" na dole każdej strony. Zapoznaj się prezentowanymi maszynami i wybierz idealną do Twoich potrzeb .

Nie wiesz jaką glebogryzarkę spalinową OLEO-MAC , CEDRUS czy HECHT wybrać? Zapoznaj się z przydatnym poradnikiem i sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas zakupu glebogryzarki. Poznaj ranking najlepszych glebogryzarek

Co to jest glebogryzarka i do czego służy?

Glebogryzarka jest to narzędzie do spulchniania oraz wyrównywania ziemi. Z wyglądu przypomina kosiarkę lub niewielki traktorek, jednak ma nieco odmienny mechanizm, który umożliwia przekopywanie ziemi oraz ściąganie trawnika. Wykorzystuje się ją, aby przygotować zbitą nawierzchnię do uprawiania roślinności lub do mieszania gleby z wcześniej rozsypanym nawozem. Glebogryzarka zbudowana jest z metalowej obudowy, która posiada wyprofilowaną rękojeść, obrotowy wał, łukowate noże lub kolce.

Glebogryzarka spalinowa

Najczęściej wybieranym modelem jest glebogryzarka spalinowa, która jest napędzana z wykorzystaniem paliwa — benzyny. Jest ona polecana do dużych ogrodów o metrażu, powyżej 500 m2. Posiada silnik, który zapewnia komfort pracy bez konieczności zasilania do gniazda. Doskonale sprawdzi się nie tylko do przekopywania bardzo twardej gleby, ale również do formowania grządek. Dodatkowo może być wykorzystywana do likwidacji chwastów w ogródku.

Dlaczego warto zdecydować się na glebogryzarkę spalinową?

W porównaniu do innych modeli glebogryzarek produkt z silnikiem spalinowym wypada najkorzystniej i dedykowany jest w przypadku pracy na dużych powierzchniach. Po pierwsze nie posiada kabla, a tym samym nie ma konieczności podłączania do gniazdka. Ponadto posiada mocny silnik, który napędza noże, skutecznie przekopując ziemię. Oprócz tego glebogryzarka z silnikiem spalinowym:

 • jest duża, dzięki czemu można szybciej przygotować ziemię pod uprawę roślin,
 • nie ma ograniczenia w postaci kabla,
 • ma większą moc i spulchnia ziemię szybciej,
 • jest wydajna i efektywna.

Na jakie parametry zwrócić uwagę kupując dobrą glebogryzarkę ogrodową?

Decydując się na zakup glebogryzarki, warto zwrócić uwagę na kluczowe parametry, które mają wpływ na dalsze użytkowanie oraz komfort pracy. W związku z tym, które elementy sprawdzić, aby zakup był trafny? Poznaj nasz przydatny poradnik, który ułatwi Twój wybór.

Regulacja prędkości — napęd

Warto wybierać tylko modele z wbudowanym napędem, który wprowadza w ruch noże, oraz koła. Dzięki temu prowadzenie narzędzia jest proste, wygodne, automatyczne, bez konieczności pchania. Oprócz tego należy wybrać produkt, który posiada bieg wsteczny oraz przynajmniej 2 biegi do przodu.

Zwróć uwagę na moc silnika

Istotną kwestią jest silnik, który wprowadza w ruch wał. Odpowiada on za działanie mechanizmu do przekopywania. Ważne jest, aby wybrać taki, który nie będzie się przegrzewał. Oprócz tego należy zwrócić uwagę na moc silnika, który powinien być dopasowany do metrażu oraz częstotliwości używania narzędzia. Im większa wartość mocy glebogryzarki, tym narzędzie szybciej i wydajniej działa. W związku z tym minimalna moc jednostki napędowej, którą powinna posiadać glebogryzarka z silnikiem, wynosi od 3 do 6,5 KM.

Wymiary oraz waga dopasowane do użytkownika

Do pracy w ogrodzie należy użyć glebogryzarki o dopasowanych wymiarach oraz wadze do użytkownika, wpłynie to na szybkość oraz efektywność. Warto podkreślić, że glebogryzarki wyposażone w silnik są o wiele cięższe i większe niż pozostałe rodzaje. Średnio ważą około 25 kg, jednak nie wpływa to na ich funkcjonalność. Większość urządzeń wyposażona jest w kółka, które ułatwiają przemieszczanie urządzenia.

Szerokość oraz głębokość pracy glebogryzarki OLEO-MAC , CEDRUS i HECHT

Szerokość pracy wskazuje na szerokość pasma, które za jednym przejazdem rozbije glebogryzarka. W sprzedaży jest dostępny sprzęt, którego szerokość robocza wynosi zazwyczaj od 30 do 85 cm. Co więcej, do małych ogródków dedykuje się narzędzie z przedziałem od 20 do 45 cm szerokości. Natomiast do dużych działek sprawdzą się te powyżej 50 cm.

Z kolei informacja o głębokości roboczej wskazuje na jaką głębokość wbijane są kolce w głąb ziemi. W większości przypadków jest to maksymalnie kilkanaście centymetrów.

Warto wspomnieć, że coraz częściej można kupić glebogryzarkę, której rozstaw szerokości roboczej można swobodnie regulować i dostosować do własnych preferencji.

Spalanie oraz rozmiar zbiornika paliwa

Inną istotną rzeczą jest wybranie urządzenia o odpowiedniej pojemności zbiornika paliwa. Od wspomnianej wielkości zależy czas trwania pracy glebogryzarki. Dlatego warto kupić taki, który będzie wyposażony w pojemnik, który pomieści przynajmniej 1 litr paliwa. Dzięki temu glebogryzarka będzie mogło pracować nawet przez kilka godzin. Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że im większy ciężar i mocniejszy silnik, tym spalanie benzyny jest większe.

Komfort i bezpieczeństwo podczas pracy

Na komfort pracy z użyciem glebogryzarki wpływa kilka czynników, m.in. wielkość i waga sprzętu, hałaśliwość, czy dodatkowe udogodnienia w postaci kółek.

Innym przydatnym udogodnieniem jest regulacja uchwytu, który można dopasować do swojego wzrostu. Poza tym pracę ułatwiają kółka z napędem.

Oprócz powyższych, podczas zakupu glebogryzarki należy wziąć pod uwagę bezpieczeństwo. Dlatego warto wcześniej wykonać analizę producenta oraz przeczytać opinię innych użytkowników. Dodatkowo należy sprawdzić normy bezpieczeństwa oraz wybrać tylko ten produkt, który posiada atesty, certyfikaty CE i PL, oraz gwarancję.

Mechanizm przekopywania

Kolejnym ważnym aspektem jest rodzaj zamontowanego mechanizmu do przekopywania ziemi. Tutaj możemy wyróżnić:

 • noże,
 • pług,
 • brony,
 • kolce.

Zastosowanie każdego z nich zależne jest od rodzaju gleby oraz jej twardości. Dlatego należy wcześniej przeanalizować typ gleby w swoim ogródku i dobrać najlepsze narzędzie do swoich preferencji.

Dodatkowe akcesoria

Wiele rodzajów glebogryzarek w swoich zestawach posiadają wiele przydatnych funkcji oraz dodatków, które ułatwiają przekopywanie. Co więcej, duża część urządzeń posiada dodatkowe elementy, które umożliwiają wykonywanie innych prac na posesji, np. odśnieżanie z wykorzystaniem dopasowanego pługu. Oprócz tego w komplecie można znaleźć lub dokupić:

 • krawędziarkę do wyrównywania krawędzi przy chodnikach,
 • obsypnik,
 • brony,
 • kolce,
 • koła dopasowane do wielkości urządzenia,
 • dedykowany olej do konkretnego modelu silnika.

Jak używać glebogryzarki?

Każda glebogryzarka jest łatwa w obsłudze i nie wymaga specjalnego przeszkolenia. Przed uruchomieniem należy przygotować urządzenie, uzupełniając zbiornik paliwa oraz sprawdzić poziom oleju. Następnym krokiem jest rozruch narzędzia oraz rozpoczęcie pracy w ogrodzie. Ważne jest, aby wcześniej dopasować szerokość pasa oraz maksymalną głębokość, na którą chcemy przekopywać ziemię.

Ile kosztuje glebogryzarka do ogrodu?

Koszt glebogryzarki zależny jest od modelu, producenta, wbudowanego silnika, oraz dodatkowego wyposażenia, który znajduje się w zestawie. Najtańsze modele można nabyć już od 390 zł. Większe egzemplarze kosztują w granicach 3500 zł lub drożej.

Glebogryzarka spalinowa – podsumowanie

 • Glebogryzarka jest to proste i kompaktowe narzędzie ogrodnicze, które umożliwia przekopywanie gleby, w celu jej napowietrzania oraz odchwaszczania.
 • Najczęściej jest wyposażona w silnik o mocy od 3 KM do 6,5 KM.
 • Podczas wyboru dobrego urządzenia należy wziąć pod uwagę głębokość oraz szerokość pracy, na jakiej przekopuje narzędzie.
 • Kwota zależna jest od wielkości, rodzaju, silnika oraz jego mocy. Cena urządzenia wynosi od 600 do 5000 zł.
 • Do niewielkich ogrodów wystarczy glebogryzarka ręczna.
 • Warto wybrać egzemplarz, który posiada przynajmniej kilka biegów.
 • Glebogryzarka jest mniejsza i lżejsza niż kultywator. Ten drugi wykorzystuje się w rolnictwie.
 • Silnik glebogryzarki jest zasilany przez benzynę bezołowiową. W związku z tym podczas spalania wytwarzają się spaliny.
 • Najczęściej można spotkać na rynku glebogryzarki marki HECHT oraz Nac.
 • Dostępne w sprzedaży są również glebogryzarki elektryczne.

Co to jest glebogryzarka spalinowa?

Jest to urządzenie wyposażone w silnik zasilany przez spalanie benzyny. Używa się jej w celu przekopywania dużych powierzchni na działce. Z wyglądu przypomina kosiarkę do trawy, lub niewielki traktorek ogrodowy.

Do czego służy glebogryzarka?

Glebogryzarka służy do wykopywania grządek, napowietrzania ziemi, czy ściągania trawnika. Jest polecana do dużych metraży, na których znajduje się twarda i zbita gleba.

Jakie parametry są istotne przy wyborze glebogryzarki?

Kupując glebogryzarkę, zwróć uwagę na wielkość oraz wagę urządzenia. Oprócz tego należy dobrać odpowiednią szerokość roboczą, głębokość, moc narzędzia, prędkość obrotową mechanizmu, oraz napęd.

W jaki sposób używać glebogryzarki?

Glebogryzarkę należy ustawić na wyznaczonym terenie, po czym odpalić maszynę, a następnie trzymając za uchwyt rozpocząć spulchnianie ziemi. Ważne jest, aby wcześniej usunąć wszystkie przeszkody znajdujące się na drodze np. gałęzie, czy kamienie. Ponadto do pracy należy założyć bezpieczne i przylegające ubranie.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2023

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.81 / 5.00 1235 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-14
FIRMA EXPRES-WIĘCEJ TAKICH1
2024-05-14
Bardzo szybka realizacja zamówienia. Ekspresowa wysyłka. Towar dobrze zapakowany i zabezpieczony. Wszystko w paczce było zgodnie ze specyfikacją. Polecam

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
pixel