Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

JAKA GLEBOGRYZARKA SPALINOWA JEST NAJLEPSZA ?

2023-01-08
JAKA GLEBOGRYZARKA SPALINOWA JEST NAJLEPSZA ?

Profesjonalnie uprawiany ogród, niezależnie od swojej wielkości, uprawiany jest łatwiej dzięki odpowiednim urządzeniom. Dlatego nawet amatorzy szukają dla swoich ogrodów najlepszych glebogryzarek, wg opinii miłośników ogrodnictwa uważanych za urządzenie niezbędne do ułatwienia podstawowych prac. W takim razie jaką glebogryzarkę kupić, aby spełniła nasze oczekiwania?  Jaka jest najlepsza glebogryzarka ?

Glebogryzarki z wyglądu przypominają nieco kosiarki, a to przez wyposażenie ich w ostrza, jednak ich zadaniem nie jest koszenie, a spulchnianie gleby. Jaka glebogryzarka spalinowa by nie była brana pod uwagę, można nią pracować praktycznie od wiosny do końca jesieni, a jedynymi ograniczeniami jest niesprzyjająca aura. Jak więc wygląda tegoroczny ranking glebogryzarek  i na jaki model najlepiej się zdecydować?

JAKA GLEBOGRYZARKA SPALINOWA – FORUM PODPOWIADA, W JAKIE MODELE WARTO INWESTOWAĆ

Parametry glebogryzarki spalinowej wg forum ogrodniczego powinno dopasowywać się do wielkości ogrodu, a więc do zapotrzebowania. Najważniejszymi danymi technicznymi, jakie trzeba brać pod uwagę przy zakupie, to moc silnika. Jeśli urządzenie będzie pracowało na niewielkiej powierzchni, najlepsze glebogryzarki będą oferowały moc silnika w przedziale od 0,2 kW do 0,5 kW. Duże powierzchnie będą potrzebowały większej mocy, podobnie jak gliniaste podłoże. W ich przypadku minimalną moc, jaką należy rozpatrywać, jest 0,6 kW. Silnik to jednak nie wszystko, o czym należy pamiętać.

JAKA GLEBOGRYZARKA SPALINOWA JEST WARTA ZAKUPU?

Równie ważne jest rozpatrzenie innej kwestii, a mianowicie szerokości powierzchni roboczej urządzenia. I tak dla niewielkich, przydomowych ogródków zdecydowanie wystarczająca będzie szerokość glebogryzarki wynosząca 40 cm. W przypadku  mocniejszych modeli trzeba pomyśleć również o większej konstrukcji roboczej, najlepiej nie mniejszej niż 50 cm. Im szersza będzie, tym praca będzie efektywniej i szybciej wykonana. Szczególnie przy większych urządzeniach warto pomyśleć, jaka glebogryzarka spalinowa będzie zaopatrzona na przykład w bieg wsteczny. Dzięki niemu łatwiejsze będzie nawracanie maszyny podczas pracy. Z kolei w przypadku ogrodów zarośniętych w sporej części drzewami i krzewami trzeba rozpatrzeć jeszcze jedną rzecz, czysto praktyczną: jeśli stawiamy na glebogryzarkę elektryczną – czy warto i czy będzie nam wygodnie korzystać z niej, gdy będzie się nam plątał pod nogami kabel?

GLEBOGRYZARKA ELEKTRYCZNA – CZY WARTO WYBRAĆ JĄ ZAMIAST SPALINOWEJ?

Najczęściej kupowane są zdecydowanie glebogryzarki spalinowe – opinie o nich pojawiają się na forach internetowych znacznie częściej, niż w przypadku ich elektrycznych wersji. Nie oznacza to jednak braku zalet tych drugich. Zastanawiając się nad glebogryzarką elektryczną – czy warto dokonać takiego zakupu, trzeba wziąć pod uwagę kilka podstawowych kwestii. Przede wszystkim wersje elektryczne wymagają zasilania z sieci za pomocą kabla – z miejsca więc odpada stosowanie ich na większych połaciach ogrodu. Jednak takie glebogryzarki w rankingu zajmują wysokie miejsca, jeśli chodzi o ekologię – nie emitują trujących spalin, a ich praca jest cicha i przyjemna dla ucha.

GLEBOGRYZARKI SPALINOWE – OPINIE O CENACH

Zwykle w wyborze specjalistycznego sprzętu kierujemy się nie parametrami, a ceną, reklamami czy opiniami o produkcie. W przypadku tak specyficznych urządzeń dobrze jest pamiętać, że sama cena niewiele nam powie o tym, jaka glebogryzarka spalinowa będzie najlepszym wyborem właśnie dla nas. Zakres cen w chwili obecnej obejmuje kwoty od 500 złotych do sum nawet dziesięć razy wyższych. Kupując sprzęt do ogrodu należy przede wszystkim dokładnie przeanalizować dane techniczne, na pierwszym miejscu stawiając moc silnika – to od niego będzie zależeć wydajność i szybkość naszej pracy, a więc i osiągnięty efekt.

NAJLEPSZE GLEBOGRYZARKI – RANKING TOPOWYCH PRODUKTÓW TEGO ROKU

Obecnie na rynku znajdziemy przynajmniej kilka naprawdę przyzwoitych propozycji w niewygórowanych cenach. W tegorocznym rankingu glebogryzarek pierwsze miejsce piastuje propozycja CEDRUS GL03 o mocy 6.5 KM. Producent przewiduje, że sprzęt sprawdzi się w trudnych warunkach i na większych powierzchniach – jako rekomendowaną powierzchnię wskazuje obszar o wielkości 1300 metrów kwadratowych. Wśród glebogryzarek spalinowych, opinii i jednocześnie na drugim miejscu rankingu glebogryzarek znajduje się model spalinowy o pojemności skokowej 198 centymetrów sześciennych oraz mocy 6,5 KM. Ze względu na powyższe parametry, urządzenie OLEO-MAC PT48L jest przeznaczone do trudnych warunków oraz dużych powierzchniowo obszarów, a to dzięki dodatkowi w postaci eliminującej przegrzanie przekładni zębatej. Trzecie miejsce rankingu glebogryzarek zajmuje samobieżny model Hecht 750 o mocy 6, KM. Solidnie wykonana, o trwałej, mocnej konstrukcji, pozwoli na sprawne wykonanie niezbędnych prac ogrodowych i przygotowanie ziemi pod wysiew upraw czy trawy – w zależności od potrzeb użytkownika. Jej atutem jest możliwość regulacji poziomu głębokości pracy, liczącego od 175 mm do aż 350 mm.

Zobacz też:

PEŁNA OFERTA GLEBOGRYZAREK - kliknij TUTAJ

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2023

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 1228 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-11
Szybka fachowa obsługa i przesyłka jestem zadowolony
2024-05-09
Zamówienie zostało zrealizowane profesjonalnie, jestem zadowolony.

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
pixel