Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

I znowu ogrody będą pełne liści... więc czas na odkurzacz do liści :)

2019-11-17
I znowu ogrody będą pełne liści... więc czas na odkurzacz do liści :)

Jesień to czas, kiedy w ogrodzie trzeba poświecić dużo pracy. Im lepiej przygotujesz swój ogród na zimę, tym mniej pracy będziesz miał na wiosnę. A wśród tych prac jest coroczne sprzątanie opadłych liści.

Dlaczego tak ważne jest sprzątanie liści?

Nie sprzątamy liści tylko ze względów estetycznych. Chociaż ogród pełen opadłych liści jest nieestetyczny, wiatr rozwiewa je po całej działce- do szklarni, garaży, szop i innych miejsc.Jeśli pozostawiasz liście w klombach i na trawniku, wilgoć, która przylega do niego, jest pożywką dla grzybów i pleśni, które trawnik i kwiaty w klombu mogą zniszczyć. Co najgorsze, szkodniki i choroby mogą hibernować w liściach . Wiosną będą atakować rośliny, krzewy i świeże sadzonki, a zaniedbując czyszczenie liści jesienią, możesz mieć poważne kłopoty w następnym sezonie.

Jak skutecznie czyścić liście?

Oczywiście klasyczne grabie są dobrze sprawdzone. Są sprawdzone przez wiele dziesięcioleci, ale nie zawsze mogą być w pełni skuteczne w nowoczesnych ogrodach.Jeśli ustawiłeś ozdobne obszary luźnych kamieni na ziemi, prawdopodobnie wykopałbyś znaczną część kamieni za pomocą liści. Tutaj pomoże tylko odkurzacz do liści , dmuchawa do liści , a nawet lepiej - pomoże odkurzacz w połączeniu z dmuchawą do liści 2w1.


Za pomocą dmuchawy do liści możesz z łatwością wydmuchać liście ze wszystkich zakątków, z miejsc trudno dostępnych dla zwykłych grabi. Pod gęstym żywopłotem, wśród kwiatów w kwietniku, między skałami na skale, ale także pod różnymi konstrukcjami ogrodowymi bardzo trudno byłoby usunąć liście bez dmuchawy. Dmuchawa do liści nie stanowi problemu. Równie łatwo nadmuchać liście w jedno miejsce na trawniku.

Z drugiej strony odkurzacz do Liści , jak sama nazwa wskazuje, odkurza liście. Zwykle jest wyposażony w torbę, w której zbierane są liście.Wybrane modele odkurzaczy są wyposażone w mulczujące ostrza, które miażdżą zasysane liście, co sprawia, że ​​worek zbierający jest znacznie bardziej wydajny. Może to być korzystne, jeśli moc ssania można regulować za pomocą odkurzacza. Jeśli odkurzasz liście na trawniku, możesz użyć pełnej mocy.Jeśli jednak odkurzasz liście na żwirowej powierzchni, wyłącz zasilanie, aby kamienie nie były zasysane przez stosunkowo lekkie liście.

Odkurzacze w połączeniu z dmuchawą mają więc wyraźną przewagę. Nie zawsze zaleca się odkurzanie liści, nie zawsze zaleca się dmuchanie w liście. Przełączanie trybu odbywa się poprzez obrócenie dźwigni (głównie w przypadku elektrycznych odkurzaczy) lub przez usunięcie dyszy ssącej i zamontowanie dyszy dmuchawy zamiast worka (zwykle w odkurzaczach silnikowych). Oba mają zalety i wady.

Jaki odkurzacz do liści -  spalinowy czy elektryczny ?

Oczywiście odkurzacz elektryczny do liści i dmuchawy mają wielką zaletę w prostej konstrukcji wymagającej minimalnej konserwacji. Są mniej głośne, nie wytwarzają oparów i są łatwe w użyciu. Są względnie lekkie, ale ciągle ciągniesz kabel elektryczny. Dzięki kablowi zasięg działania odkurzacza jest również ograniczony. Jednocześnie należy zawsze uważać na kabel, aby nie przeciągać go nad kwietnikiem i nie łamać kwiatów.

Z drugiej strony, odkurzacz spalinowy do liści ma zwykle wysoką wydajność, żadne kable cię nie ograniczają. Minusem jest jednak wyższa waga, hałas i spaliny. Ponadto silnik spalinowy wymaga również regularnej konserwacji i doskonałej regulacji.

Cóż, nic nie jest idealne

Niemal idealną alternatywą dla napędu elektrycznego i silnikowego jest napęd bezprzewodowy . Zapomnij o wszystkich wadach związanych z kablem zasilającym lub silnikiem spalinowym, pozostają tylko zalety .Odkurzacz i dmuchawa z napędem akumulatorowym jest stosunkowo cicha, nie wytwarza oparów, nie trzeba mieszać benzyny z olejem ani utrudniać uruchomienie silnika. Odkurzacz to lekki, mocny silnik elektryczny, który nie wytwarza wibracji. Wystarczy naładować akumulator, włożyć go do odkurzacza i nacisnąć przycisk.

Czy warto kupić maszynę, z której korzystam tylko raz w roku na liściach?

Dmuchawa lub odkurzacz w połączeniu z dmuchawą znajdują zastosowanie przez cały rok. Wydmuchując brud z trawnika, zdmuchnij kurz i żwir z chodnika i chodnika, zastępując w ten sposób więcej niż miotłę.Musisz tylko uważać na latające kamienie i używać okularów. Zimą nawet wydmuchujesz świeży Śnieg z chodnika lub samochodu.