Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Frezarka do pni i korzeni sposobem na usunięcie resztek po wycince drzew

2022-01-30
Frezarka do pni i korzeni sposobem na usunięcie resztek po wycince drzew

Po wycince – w szczególności dużych, kilkunastoletnich drzew – bardzo często teren pozostaje nierówny i problematyczny do ponownego zagospodarowania. Jak zatem skutecznie i bez wysiłku pozbyć się resztek wystających z ziemi fragmentów? Doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie frezarka do pni i korzeni, będąca niezwykle przydatnym urządzeniem, ułatwiającym wykarczowaniem pniaków pozostałych po wyciętych drzewach. Jaki w takim razie model okaże się najskuteczniejszy w Twoim ogrodzie? 

Frezarka do pni – jak działa?

Frezarka do pni to niezwykle przydatne urządzenie przy porządkowaniu dużego terenu po wycince drzew, np. pod budowę altany czy założenie rabat kwiatowych. Urządzenia tego typu są wyposażone w tarczę tnącą z 8 frezami z węglika wolframu do cięcia nawet bardzo twardych drewnianych pni. Jest ona wprawiana w ruch posuwisty przy pomocy siłowników hydraulicznych, dzięki czemu można ją z łatwością podnosić i opuszczać. W związku z tym takie działanie frezarki pomaga przede wszystkim w rozdrabnianiu pni oraz korzeni na niewielkie zrębki, które łatwo sprzątnąć i usunąć z terenu. Dodatkowo, takie sprzęty dla większego komfortu użytkowania zazwyczaj są wyposażone w praktyczny uchwyt oraz pompowane koła, które zdecydowanie zwiększają mobilność urządzenia. 

Frezarka do Pni i Korzeni

Użytkowanie frezarki do pni a uprawnienia

Czy chcąc użytkować frezarkę do pni, należy posiadać jakieś szczególne uprawnienia? Nie jest to wymagane w przypadku dorosłych posiadaczy małego, ręcznie sterowanego modelu – należy jednak przed pierwszym włączeniem dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi technicznej oraz zaleceniami producenta dotyczącymi zasad bezpieczeństwa. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku samobieżnej frezarki na gąsienicach – wówczas operator powinien spełniać kilka wymogów. Przede wszystkim powinien posiadać prawo jazdy, musi być w pełni władz umysłowych i sił fizycznych oraz oczywiście mieć wiedzę na temat sposobu działania, a także obsługi tego typu urządzeń.  

Jaką frezarkę do pni wybrać? 

Decydując się na zakup frezarki do pni, warto zwrócić uwagę na szczegółową specyfikację techniczną wybranego modelu, by jak najlepiej dostosować go do planowanych prac oraz mieć pewność, że będzie nam służyć przez wiele lat. Co zatem jest najistotniejsze? Najważniejszym parametrem jest oczywiście moc silnika oraz wielkość frezarki, a także poziom generowanego hałasu. Na uwagę zasługuje między innymi frezarka do pni CEDRUS FR01 , będąca nieocenioną pomocą przy pozbywaniu się nawet masywnych i twardych pozostałości po wyciętych drzewach. Dla sprawnej i skutecznej pracy została wyposażona w tarczę frezującą, na której znajdują się wysokiej jakości elementy tnące w postaci 8 frezów w końcówkami wykonanymi z węglika wolframu – dzięki temu ostrza są bardzo wytrzymałe i odporne na stępienie. Dodatkowo można regulować ich ustawienia w trzech różnych pozycjach, co bezpośrednio przekłada się na ich dłuższą żywotność. Wygodny rozruch i bezpieczeństwo w tym modelu zapewnia solidny układ napędowy ze sprzęgłem. Co więcej, dzięki tej frezarce możliwe jest nie tylko usunięcia pni i korzeni ponad grunt, ale także tych znajdujących się nawet do 30 cm w ziemi. 

Frezarka do pni i korzeni to niezwykle przydatne urządzenie w sytuacji, gdy potrzebujesz uporządkować teren po wycince drzew. Warto wybrać model od sprawdzonego producenta, jak np. CEDRUS , dzięki czemu będziesz mieć gwarancję najwyższej jakości. 

#cedrus #cedrusfr01 #frezarkadopni

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 1223 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-14
FIRMA EXPRES-WIĘCEJ TAKICH1
2024-05-14
Bardzo szybka realizacja zamówienia. Ekspresowa wysyłka. Towar dobrze zapakowany i zabezpieczony. Wszystko w paczce było zgodnie ze specyfikacją. Polecam

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
pixel