Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Sposób na Piękny Trawnik - Pielęgnacja trawnika

2019-10-22
Sposób na Piękny Trawnik - Pielęgnacja trawnika

Podstawowym warunkiem zdrowego trawnika jest jego prawidłowe podłoże. Jeśli naprawdę chcemy mieć gęstą trawe w ogrodzie, nigdy nie uprawiamy go tylko poprzez regularne koszenie i nawożenie.Jednak nawet właściwie założony trawnik od czasu do czasu należy uzupełniać odpowiednie nasiona, nawozić i pozbyć się chwastów.

Wielu właścicieli ogrodów myśli , że ​​dobra kosiarka wystarczy do pielęgnacji trawnika. Chociaż dobra kosiarka jest niezbędna do utrzymania trawnika, jeśli chcemy naprawdę zdrowo wyglądającej powierzchni trawy w ogrodzie, nie możemy obejść się bez regularnego skaryfikacji - napowietrzania. Wertykulacja przeprowadzana jest dwa razy w roku, najlepiej wiosną i jesienią, zawsze po koszeniu trawnika. Odpowiednio ustawione ostrza wertykulatora tną górną warstwę gleby na głębokość 2–3 mm. W ten sposób nie tylko niszczą twardą warstwę gleby, ale także usuwają filc z powierzchni, co umożliwia dopływ powietrza, wilgoci i składników odżywczych.

Niektóre aeratory mają opcję zastąpienia tradycyjnego wałka nożowego nożem drucianym. Podczas gdy zwykle używamy wałka tnącego tylko dwa razy w roku, możemy delikatnie usuwać brud, mchy z trawnika w dowolnym momencie sezonu, delikatnie mieszać zagęszczoną glebę, a tym samym pomagać w zmianie gazów glebowych i poprawiać pobieranie wilgoci.

Koszenie trawnika zwykle rozpoczynamy w połowie marca, oczywiście w zależności od aktualnej pogody w zależności od zimy. Wysokość trawnika może nas poprowadzić podczas pierwszego koszenia. Jeśli chcemy naprawdę dobrego trawnika, nigdy nie powinniśmy kosić więcej niż 1/3 jego długości. Dlatego musimy dostosować regularność koszenia przez cały rok. Jeśli jednak na przykład trawnik zarośnie w czasie wakacji, lepiej najpierw przyciąć go na wyższe cięcie, pozwolić mu odpocząć przez 2-3 dni, a następnie przyciąć na żądaną wysokość.

Częste koszenie koszem na trawę prowadzi do debugowania gleby poprzez usunięcie niezbędnych składników odżywczych. Jeśli trawnik jest regularnie koszony, rozwiązaniem może być kosiarka z funkcją mulczowania. Specjalnie ukształtowane noże kosiarki koszą trawę na niewielką ściółkę, która spada do korzeni trawnika, gdzie rozkłada się w ciągu 1-3 dni, przez co działa jak naturalny nawóz. To nie tylko znacznie zmniejszy częstotliwość nawożenia, ale także wyeliminuje problem miejsca, w którym można ścinać trawę.

Jeśli regularnie kosimy trawę w koszu i chcemy mieć naprawdę dobry trawnik, powinniśmy go nawozić mniej więcej raz w miesiącu. Aby zapewnić równomierne nawożenie, lepiej jest użyć  wózka dozującego .

Osobny rozdział to trawa. Z najlepszą starannością nie możemy zapobiec występowaniu chwastów na trawniku, jego wzrost można jedynie zmniejszyć. Różne większe chwasty, takie jak osty i tym podobne, można łatwo usunąć mechanicznie, ale ważne jest, aby usunąć je ze wszystkimi korzeniami. W przypadku małych chwastów i ciągłych warstw koniczyny, mniszka lekarskiego itp. Lepiej jest zastosować obróbkę chemiczną, która zabija tylko rośliny dwuliścienne. Substancje chemiczne wydają się być najskuteczniejsze pod koniec wiosny, pozwalając na działanie produktu przez około tydzień po aplikacji, w którym to czasie wejście na trawnik powinno być maksymalnie ograniczone. Jednocześnie konieczne jest zapobieganie wchodzeniu zwierząt domowych na trawnik w tym czasie.  

Ważne jest, aby zapewnić trawnikowi wystarczającą ilość wilgoci. Jeśli chcesz naprawdę ekskluzywnego trawnika, warto zainwestować w automatyczny system nawadniania podziemnego, jeśli nie chcesz codziennie spędzać długich godzin na ręcznym nawadnianiu w suchych miesiącach, rozwiązaniem może być odpowiedni przenośny zraszacz. Podczas długotrwałej suszy należy pamiętać, że 1 m 2  należy napełnić około 5 litrami wody dziennie.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2019
Zaufane Opinie IdoSell
4.50 / 5.00 1320 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-14
Szybka realizacja, wszystko ok.
2024-03-07
Polecam

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
pixel