Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Roboty Koszące Kosiarki Automatyczne do trawy CEDRUS C-MOW

2023-04-29
Roboty Koszące Kosiarki Automatyczne do trawy CEDRUS C-MOW

Jak działa robot koszący?

Robot do trawy może w znacznym stopniu ułatwić regularną pielęgnację trawnika. Kosiarka robot posiada zaawansowane czujniki, dlatego można mieć pewność, że ominie przeszkody znajdujące się na podwórku i zadba o nawierzchnię na wyznaczonym terenie.

Jak wybrać robot ogrodowy? Jaki robot koszący? Czy robot koszący to maszyna warta inwestycji? Czy należy zapewnić garaż dla robota koszącego?

Te i wiele innych pytań to codzienność osoby zainteresowanej kupnem robota koszącego, który zachowaniem przypomina popularne roboty odkurzające.

Po pierwszym zaprogramowaniu oraz wyznaczeniu terenu roboczego, robot koszący samodzielnie kosi trawnik, bez ingerencji lub pomocy człowieka. Aby odpowiedzieć na pytanie robot koszący jak działa, należy stwierdzić, że robot do koszenia trawy ma oprogramowanie nieco zbliżone do robota sprzątającego. Wystarczy wyznaczyć obszar koszenia, a robot do koszenia za pomocą czujników będzie kosił wyłącznie na wyznaczonym obszarze. Występują również roboty koszące trawę posiadające oprogramowanie, dzięki któremu autonomicznie poruszają się po posesji dzięki pozycjonowaniu GPS.

Jeśli chodzi o garaż dla robota koszącego to w modelach dostępnych w naszym asortymencie jest on zbędny, gdyż stacja dokująca pełni rolę nie tylko miejsca doładowania, ale również schronienia dla robota w czasie deszczu czy niepogody.

Jeśli prowadzisz ogród, to z pewnością wiesz, jak dużo czasu i wysiłku wymaga jego utrzymanie w czystości i porządku. Wśród różnych prac ogrodowych, koszenie trawy jest jednym z najbardziej czasochłonnych i męczących zajęć. Dlatego coraz więcej osób zaczyna korzystać z robotów koszących, które umożliwiają automatyczne koszenie trawnika bez konieczności ręcznej pracy.

Jak działają roboty koszące?

Roboty koszące to małe, samobieżne urządzenia, które wykorzystują zaawansowane technologie, takie jak GPS i sensory, aby poruszać się po trawniku i kosić trawę. Zazwyczaj są one napędzane akumulatorami, a ich praca polega na ciągłym koszeniu trawy, która jest ustawiona na określonej wysokości.

Roboty koszące są zaprogramowane, aby wykrywać przeszkody i unikać ich, a także dojeżdżać do stacji dokującej, gdzie mogą się ładować po zakończeniu pracy. Wszystkie te funkcje są kontrolowane przez centralną jednostkę sterującą, która jest zazwyczaj umieszczona wewnątrz robota.

Jak szybciej i wygodniej kosić trawnik?

Koszenie trawnika jest dla wielu naszych klientów prawdziwą udręką. To zadanie wymagające poświęcenia odpowiedniej ilości czasu, a także sił. Nie ukrywajmy – tylko dla nielicznych jest to forma relaksu w ogrodzie, większość koszenie traktuje jak niezbyt przyjemną konieczność. Dodatkowo na niechęć tę może wpływać ogólny brak czasu, z którym zmagamy się na co dzień, starając się rozważnie podzielić czas między pracę, a rodzinę. Wolna chwila w ogrodzie z pewnością będzie przyjemniejsza podczas rodzinnego grilla niż koszenia trawnika. Nic dziwnego, że wciąż szukamy nowocześniejszych i skuteczniejszych rozwiązań, które pozwoliłyby uniknąć konieczności chodzenia z kosiarką po ogrodzie, aby móc cieszyć się jego estetycznym wyglądem. Jeśli również Ty należysz do tej grupy osób, które wolałyby uniknąć koszenia trawy w ogrodzie, mamy dla Ciebie coś specjalnego – kosiarki automatyczne, czyli nowoczesne roboty koszące trawę! Sprawdź szczegóły – z pewnością nie pożałujesz.

Roboty koszące

Roboty do koszenia trawnika nazywane są też kosiarkami automatycznymi. Jak wskazuje nazwa, koszenie odbywa się w ich przypadku w sposób automatyczny, Twoim zadaniem będzie jedynie zaprogramowanie urządzenia. Dzięki temu skoszenie trawnika w Twoim ogrodzie będzie naprawdę wygodne i prawdziwie bezobsługowe, czego nie zapewni Ci żadne inne urządzenie koszące. Należy ograniczyć trawnik przewodem za pomocą haków i zamontować przewód do stacji dokującej. Stacja powinna być podłączona do prądu. Po zaprogramowaniu robota koszącego możliwe jest rozpoczęcie pracy. Na jednym naładowaniu urządzenie może pracować około 60 minut. Gdy bateria się rozładuje, robot samodzielnie uda się do stacji dokującej i po ładowaniu ponownie podejmie pracę. Kosiarki automatyczne są doskonałym rozwiązaniem przeznaczonym dla niewielkich, prywatnych ogródków. Są przystosowane do koszenia niewysokiej trawy, a także nie posiadają kosza zbierającego skoszoną trawę. Posłuży Ci ona dzięki temu za naturalny nawóz. Oferujemy sprzęty renomowanej marki Grizzly, która bez wątpienia znana jest wszystkim miłośnikom pracy w ogrodzie. Jest to sprzęt wysokiej jakości, który z pewnością nie zawiedzie Cię swoją funkcjonalnością. Urządzenie posiada 3 nożyki tnące, szerokość roboczą 180 mm i przystosowane jest do pracy na maksymalnej powierzchni wynoszącej 400 m2. Roboty koszące to rozwiązanie bezpieczne, wygodne i zyskujące coraz większą popularność, będące idealnym sposobem na zadbany ogród dla osób zapracowanych, niemogących odnaleźć odpowiedniej ilości czasu, aby zadbać o niego samodzielnie przy użyciu tradycyjnej kosiarki. To nowoczesne technologicznie urządzenie, które będzie skutecznym rozwiązaniem dla każdego przydomowego ogrodu.

Zobacz dostępne w naszej ofercie roboty koszące trawę i poznaj zalety tego nowoczesnego sprzętu. Jeżeli koszenie trawy nie jest Twoim ulubionym zajęciem ogrodowym, to pomysł zakupu tego urządzenia z pewnością Cię zainteresuje.

Jakie są zalety robotów koszących?

Roboty koszące mają wiele zalet w porównaniu z tradycyjnym koszeniem trawy ręcznie lub z wykorzystaniem kosiarki elektrycznej. Oto kilka z nich:

  1. Oszczędność czasu – Roboty koszące umożliwiają automatyczne koszenie trawnika, co pozwala zaoszczędzić dużo czasu i energii, które można przeznaczyć na inne zajęcia.
  2. Ekonomiczność – Choć początkowy koszt zakupu robota koszącego jest wyższy niż koszt tradycyjnej kosiarki, to jednak w dłuższej perspektywie robot ten okazuje się tańszy, ponieważ nie wymaga płacenia za paliwo, olej czy koszenie mechaniczne.
  3. Łatwość obsługi – Roboty koszące są bardzo łatwe w obsłudze, ponieważ większość z nich posiada intuicyjne panele sterujące i dostępne są aplikacje mobilne, które umożliwiają zdalne sterowanie.
  4. Bezpieczeństwo – Roboty koszące są bezpieczne w użyciu, ponieważ posiadają wiele funkcji zabezpieczających, takich jak czujniki przeszkód, które uniemożliwiają kolizję z obiektami w trakcie pracy.
  5. Dokładność – Roboty koszące koszą trawę bardzo dokładnie, dzięki czemu trawnik zawsze wygląda schludnie i estetycznie.

Jaki robot koszący do ogrodu?

Na rynku maszyn ogrodowych roboty koszące zyskują coraz większa popularność. Wiele osób planujących zakup zadaje sobie pytanie, jaki robot do koszenia trawy wybrać, gdyż asortyment jest szeroki. Robot koszący cena oscyluje w granicach tysiąca złotych wzwyż. Jednak robot koszący bez przewodu ograniczającego to większy wydatek. Dlatego, że robot do koszenia trawy cena zależy od oprogramowania i zastosowanej technologii.

Robot koszący trawę pozwoli na zminimalizowanie prac ogrodowych. Robot do koszenia trawy to również znaczne odciążenie dla właścicieli posesji. Aby wiedzieć jaką kosiarkę automatyczną wybrać, najlepiej przeczytać ranking kosiarek automatycznych, który dostarczy niezbędnych informacji o maszynie, którą jest automatyczna kosiarka do trawy. Pod uwagę warto wziąć rozmiar podwórka, jego równość i występujące przeszkody jak chodniki, drzewa, krzewy czy rabaty kwiatowe. Robot koszący 1500m2 będzie najlepszy dla ogrodu średniej wielkości. Roboty do koszenia trawy ceny zaczynają się od tysiąca złotych, jednak to inwestycja, która zwróci się w przyszłości, gdyż robot koszący trawę zastępuje ogrodnika i eliminuję potrzebę zakupu kosiarki.

Bardzo ciekawym modelem robota koszącego jest dostępny w naszej ofercie model CEDRUS M5 . Został on wyposażony w sterowanie za pomocą Wi-Fi - programowanie odbywa się, więc nie tylko poprzez panel sterujący wbudowany w korpus, ale i poprzez aplikację dostępną na smartfony z iOS i Android, dzięki czemu użytkowanie urządzenia stało się jeszcze bardziej komfortowe niż dotychczas. 

Robot koszący, a mulczowanie

Mulczowanie to nie tylko pozbycie się konieczności usuwania pokosu ze zbiornika kosiarki, ale jednocześnie doskonały sposób na odżywienie trawnika. Ta znana z kosiarek spalinowych lub elektrycznych funkcja została również uwzględniona w robotach kosząco-mulczujących CEDRUS Ponadto w modelach naszych robotów koszących, mulczowanie jest stale aktywne, nie musimy więc sobie zaprzątać głowy włączaniem czy wyłączaniem tej funkcji.

Dzięki 20V systemowi zasilania robot koszący CEDRUS posiada zapas mocy do koszenia trawy oraz jej rozdrabniania. Wbudowany akumulator  o pojemności 2,5Ah (model robota kosząco-mulczującego CEDRUS M5) lub 5Ah (model CEDRUS L20) pozwala na długą pracę bez konieczności ładowania, a w przypadku niskiego poziomu baterii, robot sam wróci do stacji ładującej.

Jeżeli szukasz odpowiednika robota sprzątającego do ogrodu to nie czekaj dłużej i sprawdź naszą ofertę robotów koszących CEDRUS.

Przekonaj się sam https://bit.ly/3ME0Mli

#kosiarka #kosiarkaautomatyczna #košiarka #kosiarka #kosiarka #kosiarkadotrawy #kosiarką #kosiarkarobot #automover #automower #automowerhusqvarna #husqvarnaautomower #robotkoszący #robotkoszący #robotkoszacy #robotkoszącyhusqvarna #cédrus #cedrus #ogród #ogrod #ogrodnictwo #ogrodnik #ewimax

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2023

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 1238 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-08
SPRAWNIE
2024-05-29
Ok

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
pixel