Ostrze z tuleją aeratora traktorka Cedrus z pojemnikiem 103 cm SP31519-18
Ostrze z tuleją aeratora traktorka Cedrus z pojemnikiem 103 cm SP31519-18
Ostrze z tuleją aeratora traktorka Cedrus z pojemnikiem 103 cm SP31519-18
Ostrze z tuleją aeratora traktorka Cedrus z pojemnikiem 103 cm SP31519-18

Ostrze z tuleją aeratora traktorka Cedrus z pojemnikiem 103 cm SP31519-18

  • Oryginalne ostrze z tuleją aeratora traktorka Cedrus SP31519-18 do modeli z pojemnikiem i szerokością roboczą 103 cm. Hartowana stal, gwiaździsty kształt i precyzyjna tuleja zapewniają skuteczną aerację trawnika oraz długą, bezawaryjną pracę.
Cena katalogowa:60,39 zł
Cena regularna: / szt.(Zniżka )

60,39 zł

brutto / 1szt.
Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: / szt.
Możesz kupić za pkt.
z
Możesz kupić także poprzez:
Przed wzięciem finansowania potwierdź asortyment i cenę tel.: +48 692 244 454 lub ewimax@wp.pl
Produkt Dostępny
Skontaktuj się z obsługą sklepu, aby oszacować czas przygotowania tego produktu do wysyłki.
Produkt Dostępny
Wysyłka
14 dni na zwrot
Sprawdź, w którym sklepie obejrzysz i kupisz od ręki
Ostrze z tuleją aeratora traktorka Cedrus z pojemnikiem 103 cm SP31519-18
Ostrze z tuleją aeratora traktorka Cedrus z pojemnikiem 103 cm SP31519-18
Bezpieczne zakupy
Po zakupie otrzymasz pkt.
Średnia 4,7 na Opineo zobacz
Darmowe zwroty
Autoryzowany dystrybutor internetowy, zobacz
Gwarancja rzetelności i terminowości
Ostrze z tuleją aeratora traktorka Cedrus z pojemnikiem 103 cm SP31519-18

Ostrze z tuleją aeratora traktorka Cedrus z pojemnikiem 103 cm SP31519-18 – profesjonalna aeracja trawnika i maksymalna skuteczność pracy traktorka

Ostrze z tuleją aeratora traktorka Cedrus z pojemnikiem 103 cm SP31519-18 to wysokiej jakości element roboczy przeznaczony do aeratorów montowanych w traktorkach ogrodowych Cedrus wyposażonych w zespół roboczy o szerokości 103 cm. Solidna konstrukcja, precyzyjne wykonanie oraz zastosowanie wytrzymałej stali zapewniają długą żywotność, a jednocześnie skuteczne nakłuwanie i napowietrzanie darni nawet na dużych powierzchniach.

REF.NO. 18

Co to jest ostrze z tuleją aeratora traktorka Cedrus SP31519-18 i jak działa?

Ostrze z tuleją aeratora Cedrus SP31519-18 to gwiaździsty, metalowy dysk z centralnie osadzoną tuleją montażową. Każde ramię ostrza zakończone jest ostro zakończonymi krawędziami, które podczas obrotu urządzenia wbijają się w glebę, tworząc otwory napowietrzające. Dzięki temu:

  • poprawia się wymiana powietrza, wody i składników odżywczych w strefie korzeniowej trawy,
  • korzenie roślin rozwijają się głębiej i silniej,
  • trawnik staje się gęstszy, bardziej odporny na suszę i intensywne użytkowanie.

Tuleja umieszczona w centralnej części ostrza umożliwia pewne i stabilne zamocowanie elementu na wale roboczym aeratora. Odpowiednio dobrana średnica otworu sprawia, że ostrze pracuje bez bicia, co zwiększa precyzję i komfort użytkowania, a także zmniejsza ryzyko uszkodzeń innych podzespołów traktorka.

Ostrze z tuleją aeratora traktorka Cedrus z pojemnikiem 103 cm SP31519-18 widok z boku

Gdzie montuje się ostrze z tuleją aeratora traktorka Cedrus z pojemnikiem 103 cm SP31519-18?

Ostrze z tuleją przeznaczone jest do montażu na wale roboczym aeratora współpracującego z traktorkiem ogrodowym Cedrus wyposażonym w zespół roboczy o szerokości 103 cm i pojemnik na trawę. Element ten pracuje w zestawie z pozostałymi ostrzami, tworząc kompletny bęben napowietrzający. Montaż odbywa się poprzez nasunięcie tulei na wał i zabezpieczenie odpowiednim elementem mocującym (najczęściej sworzniem lub śrubą – zgodnie z konstrukcją konkretnego aeratora).

Typowe miejsca zastosowania i montażu:

  • Traktorki Cedrus z pojemnikiem 103 cm – jako oryginalna część zamienna do fabrycznie montowanego aeratora.
  • Autoryzowane serwisy i warsztaty ogrodnicze – do wymiany zużytych ostrzy podczas przeglądów sezonowych.
  • Gospodarstwa, obiekty sportowe i firmy pielęgnujące zieleń – do regeneracji intensywnie eksploatowanych aeratorów stosowanych na dużych terenach zielonych.
Ostrze z tuleją aeratora traktorka Cedrus z pojemnikiem 103 cm SP31519-18 widok z góry

Zastosowanie ostrza aeratora Cedrus SP31519-18 w codziennej pielęgnacji trawnika

Ostrze z tuleją SP31519-18 znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie liczy się zdrowy, gęsty trawnik oraz szybka i wygodna obsługa dużych powierzchni. Dzięki współpracy z traktorkiem ogrodowym Cedrus, aeracja wykonywana jest podczas przejazdu maszyny, co znacząco oszczędza czas i siły użytkownika.

Przykładowe zastosowania w praktyce:

  • Ogrodowe trawniki przydomowe – regularne napowietrzanie po sezonie zimowym oraz w trakcie intensywnego wzrostu trawy, aby zapobiec filcowaniu i zagęszczeniu darni.
  • Boiska rekreacyjne i tereny wypoczynkowe – odnowa nawierzchni zniszczonej przez intensywne użytkowanie, gry i zabawy, poprawa wchłaniania wody po deszczach.
  • Tereny przy firmach i instytucjach – utrzymanie reprezentacyjnego wyglądu trawnika wokół biurowców, hoteli czy ośrodków wypoczynkowych.

Produkt ten sprawdzi się zarówno u wymagających użytkowników prywatnych, jak i w firmach zajmujących się profesjonalną pielęgnacją zieleni miejskiej oraz osiedlowej.

Kluczowe zalety i cechy ostrza z tuleją aeratora traktorka Cedrus z pojemnikiem 103 cm SP31519-18

  • Wysoka trwałość – ostrze wykonane jest z solidnej, hartowanej stali, przystosowanej do pracy w trudnych warunkach glebowych. Odporność na zginanie i ścieranie przekłada się na dłuższą żywotność elementu oraz rzadszą konieczność wymiany.
  • Precyzyjny kształt gwiazdy – odpowiednio wyprofilowane ramiona ostrza skutecznie penetrują glebę, tworząc równomiernie rozmieszczone otwory napowietrzające, co zapewnia lepsze warunki rozwoju systemu korzeniowego trawy.
  • Stabilna tuleja montażowa – dokładnie dopasowana tuleja minimalizuje luzy i drgania w trakcie pracy, zwiększając komfort użytkownika oraz chroniąc łożyska i wał napędowy aeratora.
  • Oryginalny element Cedrus – zastosowanie oryginalnej części gwarantuje pełną kompatybilność z dedykowanymi modelami traktorków oraz zachowanie parametrów pracy przewidzianych przez producenta.
  • Łatwy montaż i wymiana – prosta konstrukcja umożliwia szybką wymianę ostrza w warunkach serwisowych, a także bezpośrednio przez użytkownika posiadającego podstawowe narzędzia.

Ostrze z tuleją aeratora traktorka Cedrus z pojemnikiem 103 cm SP31519-18 – jakość, trwałość i niezawodność w Twoim ogrodzie

Wybierając oryginalne ostrze z tuleją aeratora Cedrus SP31519-18, inwestujesz w długotrwałą, bezproblemową pracę swojego traktorka. Element został zaprojektowany z myślą o intensywnej eksploatacji – zarówno w dużych ogrodach prywatnych, jak i na terenach komercyjnych. Precyzyjne wykonanie zapewnia równomierną aerację, co bezpośrednio przekłada się na kondycję trawnika.

Dzięki zastosowaniu tego ostrza możesz:

  • skutecznie zregenerować zaniedbane lub nadmiernie zagęszczone trawniki,
  • zwiększyć odporność trawy na suszę, przymrozki oraz intensywne użytkowanie,
  • przygotować podłoże pod dosiew trawy lub zabiegi pielęgnacyjne, takie jak piaskowanie czy nawożenie.

To idealny wybór dla osób, którym zależy na profesjonalnym efekcie prac pielęgnacyjnych oraz niezawodności sprzętu przez wiele sezonów.

Dane techniczne ostrza z tuleją aeratora Cedrus SP31519-18

  • Przeznaczenie: ostrze z tuleją do aeratora traktorka Cedrus z pojemnikiem 103 cm
  • Model / kod producenta: SP31519-18
  • REF.NO.: 18
  • Konstrukcja: gwiaździste ostrze stalowe z centralną tuleją montażową
  • Waga: ok. 403 g
  • Opakowanie – długość: 152 mm
  • Opakowanie – szerokość: 149 mm
  • Opakowanie – wysokość: 76 mm
  • Kod EAN: 5906434204821

Podane parametry ułatwiają identyfikację właściwej części zamiennej oraz planowanie transportu i magazynowania. Dzięki nim z łatwością dobierzesz właściwe ostrza do swojego aeratora i upewnisz się, że zamawiasz dokładnie ten element, którego potrzebujesz.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o ostrze z tuleją aeratora traktorka Cedrus z pojemnikiem 103 cm SP31519-18

1. Z jakim traktorkiem współpracuje ostrze z tuleją aeratora SP31519-18?

Ostrze jest przeznaczone do aeratorów montowanych w traktorkach ogrodowych marki Cedrus z pojemnikiem i zespołem roboczym o szerokości 103 cm. Przed zakupem warto porównać oznaczenia części (SP31519-18, REF.NO. 18) z dokumentacją posiadanego urządzenia.

2. Czy mogę wymienić ostrze samodzielnie?

Tak, dzięki prostej konstrukcji wymiana ostrza jest możliwa we własnym zakresie. Zaleca się jednak stosowanie zasad bezpieczeństwa: odłączenie zasilania traktorka, zabezpieczenie maszyny przed przypadkowym ruszeniem oraz wykorzystanie odpowiednich narzędzi. W razie wątpliwości warto skorzystać z pomocy autoryzowanego serwisu.

3. Jak często należy wymieniać ostrza aeratora?

Częstotliwość wymiany zależy od intensywności użytkowania aeratora, rodzaju gleby oraz warunków pracy. Przy regularnej eksploatacji na dużych powierzchniach zaleca się kontrolę stanu ostrzy przynajmniej raz w sezonie. Widoczne stępienie, wygięcia lub pęknięcia są sygnałem do natychmiastowej wymiany.

4. Czy ostrze pasuje do innych marek traktorków?

Ostrze zostało zaprojektowane jako oryginalna część do aeratorów traktorków Cedrus. Teoretycznie może być stosowane w innych konstrukcjach, jeżeli wymiary tulei i sposób mocowania są zgodne, jednak producent rekomenduje używanie wyłącznie w dedykowanych modelach, aby zachować bezpieczeństwo i prawidłowe parametry pracy.

5. Jak dbać o ostrza aeratora, aby wydłużyć ich żywotność?

Po zakończeniu pracy warto oczyścić ostrza z resztek trawy, ziemi i kamieni, a następnie sprawdzić, czy nie są uszkodzone. Przechowywanie maszyny w suchym miejscu oraz unikanie pracy na kamienistym podłożu znacząco wydłuża trwałość ostrzy i minimalizuje ryzyko ich przedwczesnego zużycia.

6. Czy w zestawie znajduje się więcej niż jedno ostrze?

Produkt stanowi pojedyncze ostrze z tuleją. Do kompletnej wymiany całego bębna aeratora może być konieczny zakup kilku lub kilkunastu sztuk, w zależności od konstrukcji danego modelu aeratora.

pixel
Podmiot odpowiedzialny za ten produkt na terenie UE
Mariusz StasińskiWięcej
ProducentCEDRUSAdres: Przemysłowa 1Kod pocztowy: 95-060Miasto: BrzezinyKraj: PolskaNumer telefonu: 46 874 13 11Adres email: detal@cedrus.com.pl
Podmiot odpowiedzialnyMariusz StasińskiAdres: Kasprowicza 24Kod pocztowy: 64-330Miasto: OpalenicaKraj: PolskaNumer telefonu: 517428399Adres email: ewimax@wp.pl
Symbol:
SP31519-18
Kod producenta:
5906434204821
Długość opakowania [mm]
152
Szerokość opakowania [mm]
149
Wysokość opakowania [mm]
76
Waga
403.000 g
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Gwarancja Rozszerzona CEDRUS na 2 Lata

WARUNKI GWARANCJI I SERWISU

  • Towary zakupione w naszym sklepie są nowe i oryginalne oraz objęte są pełną gwarancją producenta lub importera.

  • Kupując produkty marki Cedrus u oficjalnego dystrybutora zyskujesz pełną gwarancję Cedrus producenta na narzędzia i sprzęt ogrodniczy

    Cedrus Gwarancja

    Oferowane przez sklep Ewimax - oficjalnego dystrybutora narzędzi marki Cedrus - podlegają pełnej gwarancji producenta, co zapewnia komfort i poczucie bezpieczeństwa. Niezależnie od tego czy wybierzesz zakup internetowy czy w sklepie stacjonarnym Ewimax - masz pewność, że przysługuje Ci pełna gwarancja producenta.

    Gwarancja Cedrus - okres trwania

    Standardowy okres trwania gwarancji nowo nabytych produktów marki Cedrus wynosi 12 lub 24 miesiące od daty zakupu. Okres trwania gwarancji Cedrus naliczany jest od daty sprzedaży produktu.

    Gwarancja Cedrus 1 rok

    Standardowa roczna gwarancja dotyczy wszystkich oferowanych przez markę Cedrus - narzędzi, urządzeń i maszyn, dostępnych w sklepie stacjonarnym oraz w sklepie internetowym. Kupując narzędzia ogrodnicze i leśnicze marki Cedrus masz gwarantowaną roczną gwarancję.

    Gwarancja Cedrus 2 lata

    Wybrane produkty marki Cedrus posiadają rozszerzony okres gwarancyjny, do 2 lat gwarancji Cedrus. Szczegółowe informacje na temat długości okresu gwarancyjnego oraz tego czy produkt posiada rozszerzoną do 24 miesięcy gwarancję widnieje na stronie producenta.

    Zasady i warunki gwarancji Cedrus

    1. Gwarancją sprzedawcy objęte są towary zakupione z wykorzystaniem Systemu Zamówień Internetowychw stosunku do których wystawiany jest dokument gwarancyjny.

    2. Szczegółowe warunki realizacji gwarancji są określone w druku gwarancji wystawionej przez gwaranta, a przekazanej Nabywcy najpóźniej wraz z  towarem.

    3. Reklamacje są rozpatrywane i realizowane wyłącznie przez autoryzowane punkty serwisowe Dilerów firmy CEDRUS

  • W przypadku reklamacji, należy zgłosić usterkę do Sprzedawcy lub Autoryzowanego Punktu Serwisowego producenta danego urządzenia.
  • Szczegółowe Warunki gwarancji znajdują się w instrukcji obsługi

 

Warunki gwarancji


1. Gwarancji udziela Cedrus Spółka Akcyjna na okres 24 miesięcy od daty sprzedaży przy zakupie konsumenckim lub na 12 miesięcy od daty sprzedaży w pozostałych przypadkach.
Gwarancja obejmuje towary/urządzenia zakupione na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Uprawnienia z tytułu niniejszej gwarancji nie obejmują innych roszczeń związanych z
uszkodzeniem towaru/urządzenia i roszczeń związanych z utratą zysków lub poniesionych kosztów wynikających z uszkodzenia towaru/urządzenia.
2. W przypadku przedłużonej gwarancji niektórych producentów powyżej 24 miesięcy wymagane są coroczne przeglądy serwisowe (adnotacje w karcie gwarancyjnej):
- kosiarki Weibang 60 miesięcy,
- traktorki Cedrus, Simplicity 36 miesięcy,
- traktorki Ariens zero-skręt seria Edge 24 miesięcy lub 150 godzin, Ikon Xd 36 miesięcy lub 300 godzin, Apex 48 miesięcy lub 500 godzin (w zależności od tego co nastąpi pierwsze),Zenith 48 miesięcy lub 750 godzin (w zależności od tego co nastąpi pierwsze)
- traktorki Ferris 24 miesiące bez limitu godzin, 48 miesięcy lub 500 godzin (w zależności od tego co nastąpi pierwsze). Paski napędu jazdy, opony, klocki hamulcowe, akumulatory, noże
objęte są gwarancją 90 dni. 2-pasowy układ napędowy stosowany w modelach IS 6200, ISX 3300, IS 3200Z, ISX 2200, IS 2100Z i ISX 800 objęty jest gwarancją na okres 36 miesięcy lub 300 godzin (gwarancja obejmuje w pierwszym roku części i robociznę, w drugim i trzecim jedynie części). Amortyzatory typu coilover i wszystkie elementy związane z zawieszeniem są objęte gwarancją 60 miesięcy bez ograniczenia liczby godzin.
Paski napędu noży w modelach FW35, FM35, SRSZ1 objęte są gwarancją 12 miesięcy lub 100 godzin.
- glebogryzarki Pubert z silnikiem Honda 60 miesięcy,
- wykaszarki Cedrus z silnikiem Kawasaki 36 miesięcy,
- kosiarki automatyczne Wiper: seria Trekker 72 miesięcy (adnotacje w karcie gwarancyjnej oraz aplikacji serwisowej Wiper).
3. W przypadku urządzeń z przedłużoną gwarancją niektórych producentów gwarancja na silniki (producenta) oraz przekładnie wynosi 24 miesiące zakup konsumencki lub 12 miesięcy w
pozostałych przypadkach.
4. Przez naprawę gwarancyjną rozumie się czynności o charakterze specjalistycznym, właściwym dla usunięcia wady fizycznej objętej gwarancją.
5. Gwarancją nie są objęte:
a) części podlegające normalnemu zużyciu:
- elementy układu tnącego (prowadnice, łańcuchy, adaptery, noże, kółka, tarcze, wiertła, ściernice, uchwyty elementów),
- linki: rozrusznika, napędu, hamulca, regulacyjne,
- elementy napędowe (bębny sprzęgła, sprzęgła kółka napędowe, wałki napędowe, koła pasowe, paski klinowe i zębate, koła jezdne urządzeń),
- filtry powietrza, oleju, paliwa, wody, płynów hydraulicznych,
- świece zapłonowe, przewody zapłonowe, sprężyny, amortyzatory gumowe, membrany, dysze i zawory gaźników,
- przewody elektryczne, szczotki, szczotko trzymacze, bezpieczniki, żarówki, rozruszniki ręczne i elektryczne.
b) uszkodzenia wynikające ze stosowania innych olejów niż zalecane przez Cedrus Spółka Akcyjna oraz producenta (dotyczy silników 2-suw jak i 4-suw).
c) uszkodzenia powstałe w wyniku stosowania paliwa, mieszanki o niskiej jakości.
d) uszkodzenia, które powstały w wyniku napraw po za siecią serwisów Cedrus Spółka Akcyjna.
e) uszkodzenia mechaniczne, termiczne, chemiczne i wszystkie inne spowodowane działaniem bądź zaniechaniem przez Użytkownika.
f) uszkodzenia powstałe wskutek naturalnego częściowego lub całkowitego zużycia zgodnie z właściwościami albo przeznaczeniem sprzętu.
g) uszkodzenia powstałe w wyniku niestosowania się do zaleceń producenta z instrukcji obsługi oraz komunikatów serwisowych.
h) uszkodzenia wynikłe na skutek:
- przeróbek, napraw i zmian konstrukcyjnych dokonywanych przez Użytkownika,
- niewłaściwej lub niezgodnej z instrukcją instalacji, użytkowania, braku dbałości o sprzęt (używania nieoryginalnych materiałów),
- transportu.
i) celowe uszkodzenie sprzętu.
j) czynności konserwacyjne - czyszczenie, wymiana materiałów eksploatacyjnych, przeglądy serwisowe.
6. Akumulatory objęte są gwarancją na okres 6 miesięcy.
7. Naprawy oraz przeglądy urządzeń należy wykonywać w sieci serwisów Cedrus Spółka Akcyjna.
8. Gwarancja na części użyte do naprawy tzw. „części wkładane” udzielana jest na okres 6 miesięcy.
9. Reklamującemu przysługuje prawo do wymiany towaru/urządzenia na nowy, w przypadku gdy Autoryzowany Serwis stwierdzi na piśmie, że usunięcie wady jest niemożliwe lub nieuzasadnione z ekonomicznego punktu widzenia.
10. Reklamujący winien dostarczyć towar/urządzenie do Autoryzowanego Serwisu. Reklamowany towar/urządzenie powinien być kompletny i w stanie, w jakim znajdował się w momencie uszkodzenia. Powinien się też znajdować w odpowiednio zabezpieczającym opakowaniu.
11. Autoryzowany Serwis obowiązany jest do rozpatrzenia zasadności reklamacji w terminie 14 dni od dnia dostarczenia przez Reklamującego towaru/urządzenia. W przypadku uznania gwarancji, Autoryzowany Serwis obowiązany jest wykonać swoje obowiązki w terminie do 30 dni.
12. Karta gwarancyjna musi być prawidłowo wypełniona. Uprawnienia z tytułu udzielonej gwarancji mogą być realizowane jedynie po przedstawieniu przez Użytkownika ważnej karty gwarancyjnej oraz dowodu zakupu. Samowolne zmiany wpisów w karcie gwarancyjnej lub dokonywanie napraw we własnym zakresie powoduje utratę gwarancji.
13. W przypadku gwarancji na urządzenia akumulatorowe w karcie gwarancyjnej należy wpisać numery seryjne wszystkich elementów zestawu.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Prawdziwe opinie klientów
4.8 / 5.0 1836 opinii

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły