Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

FERRIS USA - kosiarki traktorki

( ilość produktów: 3 )

Ferris jest marką, która od blisko 30 lat produkuje profesjonalne kosiarki dla najbardziej wymagających klientów. Szczególnym elementem kosiarek Ferris, wyróżniającym je wśród konkurencji, jest system niezależnego zawieszenia IS. Opatentowany układ zawieszenia umożliwia niezależne poruszanie się każdego koła w górę i w dół, co rekompensuje nierówności trawnika. Urządzenie tnące kosiarki jest podwieszone, unosząc się i opuszczając wraz z kołami maszyny. System ten eliminuje wstrząsy, co daje nam wysoki komfort pracy operatora, koszenie ze stałą prędkością, stabilność i wydłużony czas eksploatacji maszyny. Wielu operatorów traktorów kosiarek nie zdaje sobie sprawy z faktu, że pracując na nierównym terenie, zwalniają. System zawieszenia IS® Ferris pozwala na zachowanie stałej prędkości pracy przez operatora, eliminując wstrząsy powstałe w wyniku pracy na nierównym terenie. Układ zawieszenie IS® zaprojektowano w taki sposób, by absorbował uderzenia i drgania wywołujące u operatora zmęczenie. Większy komfort przekłada się na większą satysfakcję z pracy i wyższą wydajność.

Profesjonalne kosiarki Ferris

W branży, w której wydajność w stosunku do kosztu inwestycji staje się coraz ważniejsza, bezpośredni związek między komfortem operatora i wielkością koszonego obszaru jest godny uwagi przy zakupie nowego sprzętu. Zawieszenie traktorków kosiarek Ferris IS® zmniejsza obciążenie udarowe podwozia, zapewnia operatorowi najwyższy komfort, pozwala szybciej kosić, jest bardziej stabilne i zwiększa ogólną trwałość użytkową kosiarki. Dlatego marka Ferris nazywana jest specjalistą w dziedzinie profesjonalnego koszenia!

Traktorki ogrodowe

FERRIS to amerykańska marka kosiarek o zerowym promieniu skrętu. Są wykorzystywane często do prac komunalnych, koszenia największych obszarów zielonych np. pól golfowych, boisk piłkarskich i innych obiektów sportowych. W ofercie Ferris znajdziemy kosiarki typu zero-skręt, kosiarki pchane oraz kosiarki typu Stand-On. Firma dostarcza swoim klientom nowoczesne rozwiązania technologiczne od ponad 100 lat. Opatentowany system niezależnego zawieszenia pozwala pracować szybciej, wydajniej i dokładniej nie narażając agregaty koszącego na uszkodzenia podczas jazdy na nierównym terenie. Traktorki kosiarki Ferris wyposażone są w silniki Briggs & Stratton, Yanmar oraz Kawasaki, a układ napędowy pracuje na niezależnych przekładniach Hydro-Gear Mogą pracować przez wiele godzin na wysokich obrotach w trudnych warunkach pogodowych. Można kosić również mokrą trawę. W najsilniejszych modelach wydajność koszenia trawy przekracza 2 hektary na 1 godzinę przy pracy na 80% mocy silnika. Układ zawieszenia jest niezależny dla każdego z 4 kół, amortyzatory MONROE zapewniają płynną pracę i wydłużają żywotność podzespołów, a spawana konstrukcja układu tnącego uchodzi za najbardziej wytrzymałą. System iCD™ układu tnącego został zaprojektowany tak, aby uzyskać najlepsze możliwe cięcie w różnych warunkach. Zerowy promień skrętu pozwala kosić w każdym miejscu, dookoła drzew oraz nawracać w miejscach gdzie nie byłoby to możliwe dla tradycyjnego traktorka ogrodowego.

W Ferris® dostarczamy komercyjny sprzęt do kształtowania krajobrazu, który pomaga w szybszej pracy, jednocześnie osiągając lepsze rezultaty z większą łatwością. Robimy to dzięki naszym wiodącym w branży branży innowacyjności, bezkompromisowej wydajności i jakości.

Naszą innowacyjną podróż rozpoczęliśmy od opracowania pierwszego opatentowanego przez nas systemu zawieszenia do jezdnej kosiarki trawnikowej, umożliwiającego szybsze koszenie, bez zwalniania – nawet na nierównym terenie. W dalszym ciągu rozwijamy tę innowację, poszerzając naszą ofertę produktów z zerowym promieniem skrętu z zawieszeniem. Pracując w harmonii z zawieszeniem, zaprojektowaliśmy nasze korpusy kosiarek tak, aby zapewnić większą kontrolę i uzyskać idealnie równe linie oraz piękne, doskonałe koszenie w krótszym czasie.

Równie imponujące innowacje oferuje nasza linia kosiarek prowadzonych. Firma Ferris® wprowadziła pierwszą w branży prowadzoną kosiarkę z napędem hydrostatycznym, aby profesjonaliści mogli cieszyć się większą łatwością obsługi oraz większą wszechstronnością.

Bez względu na to, czy wybierzesz jedną z naszych kosiarek samojezdnych, czy też prowadzonych, cała nasza gama produktów jest zaprojektowana w taki sposób, aby sprostać rygorom całodziennego i całotygodniowego, komercyjnego koszenia trawy.

W strefach naprężeń stosujemy ćwierć calową stal w celu ochrony obszarów narażonych na uderzenia, np. w przypadku najechania na krawężnik lub uderzeń związanych z transportem kosiarki pomiędzy miejscami pracy. Nasi inżynierowie zaprojektowali części ruchome tak, aby działały dłużej, skracając czas przestoju i zwiększając zyski.

Niezależnie od tego, czy zarządzasz flotą urządzeń i ekipą specjalistów od trawników, czy jesteś wymagającym właścicielem domu z dużą działką, kosiarka Ferris® przypomina Ci, dlaczego ją uwielbiasz – za każdym razem, gdy ją uruchomisz.

Historia firmy Ferris

1909

Firma Ferris Industries rozpoczyna działalność jako Uebler Milking Machine Company.

1986

Wraz z pojawieniem się branży pielęgnacji krajobrazu firma przestawiła się na produkcję komercyjnych kosiarek do trawy. Marka Ferris narodziła się z takim samym zaangażowaniem w tworzenie silnych, wytrzymałych maszyn, które charakteryzowały ugruntowane dziedzictwo firmy.

1987

Ferris wprowadza i patentuje pierwszą prowadzoną kosiarkę z napędem hydrostatycznym. Za to przełomowe rozwiązanie firma otrzymała prestiżową nagrodę za innowacyjność od Outdoor Power Equipment Institute (OPEI).

1998

Ferris zrewolucjonizował przemysł, wprowadzając niezależne zawieszenie (Independent Suspension, I.S.) – pierwszy w historii niezależny system zawieszenia dla kosiarki samojezdnej. Zawieszenie I.S. otrzymało nagrodę OEMmie za innowacyjne rozwiązania techniczne.

1999

Ferris stał się spółką zależną Simplicity Manufacturing, Inc. W ciągu następnego roku spółka Simplicity zademonstrowała swoje zaangażowanie w działalność firmy poprzez zwiększenie siły roboczej, ukończenie rozbudowy fabryki oraz przeznaczenie zasobów na rozwój produktów.

2000

Ferris wprowadza nową rodzinę kosiarek rotacyjnych o szerokości od 48 do 72 cali. Największy model posiadał 4-kołowe niezależne zawieszenie I.S., co potwierdzało pozycję Ferris w branży jako specjalisty Commercial Mower Specialist™.

2002

Wraz z wprowadzeniem modelu IS® 5000Z firma Ferris osiągnęła nowy poziom prędkości i wydajności. Była to pierwsza kosiarka z silnikiem diesla w linii Ferris, wyposażona w silnik wysokoprężny klasy przemysłowej marki Caterpillar. Wzrost popytu na produkty skłonił firmę do ponownego rozpoczęcia ekspansji.

2004

Firma Briggs & Stratton Power Products Group zakupiła Simplicity Manufacturing, wraz z jej spółkami zależnymi Ferris, Snapper i Giant-Vac. Aby dostosować się do nieustannego rozwoju, do zakładu produkcyjnego w Munnsville dodano dodatkową powierzchnię magazynową.

2005

Pojawiły się modele IS®1500Z, IS® 4500Z i HydroCut™ 36. Niezwykły popyt na nowe modele spowodował trzykrotny wzrost produkcji w ciągu roku.

2006

Wprowadzono dwa nowe modele, IS® 5100Z i całkowicie nowy IS® 2000Z. Stałe zaangażowanie Ferris w niezawodność i innowacyjność zapewniło firmie pozycję lidera na rynku komercyjnym.

2008

Firma Ferris wprowadza na rynek korpus kosiarki z tylnym rozładunkiem z systemem rozdrabniającym montowanym w standardzie.

2009

Ferris wprowadza na rynek model IS® 2500Z z silnikiem diesla i z zerowym promieniem skrętu. Branża jest świadkiem ewolucji koszenia dzięki innowacyjnej kosiarce Ferris Evolution™ – kompaktowej kosiarki z zerowym promieniem skrętu, która stawia operatora w najbardziej ergonomicznej pozycji do koszenia. Briggs & Stratton z dumą otwiera Centrum Doskonałości w Roermond w Holandii. Centrum to zostało zbudowane w celu obsługi potrzeb szkoleniowych europejskiej, bliskowschodniej i afrykańskiej sieci dystrybutorów oraz dealerów produktów Yard and Power Products.

2012

Ferris wprowadza model FM35. Ta bijakowa kosiarka prowadzona została zaprojektowana do pracy w najbardziej wymagających środowiskach i jest idealna do koszenia nierównych i zarośniętych obszarów.

2013

Ferris wprowadza na rynek serię kosiarek prowadzonych FW35 klasy komercyjnej oraz kompaktowe kosiarki IS® 600Z i IS® 700Z z zerowym promieniem skrętu.

2015

Ferris wprowadza na rynek serię kompaktowych kosiarek prowadzonych FW25 klasy komercyjnej.

2016

Po sześciu udanych latach model IS® 2500Z zostaje zastąpiony przez ulepszony model IS® 2600Z. Ta kosiarka z zerowym promieniem skrętu jest zgodna z najnowszym rozporządzeniem w sprawie emisji spalin EPA FINAL TIER 4. Ferris wprowadza również swoją pierwszą kosiarkę z zerowym promieniem skrętu i elektronicznym wtryskiem paliwa – IS® 2100Z.

Zaufane Opinie IdoSell
4.47 / 5.00 1125 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-15
Szybko sprawnie produkt zgodny z opisem
2023-05-12
Wszystko zgodnie z zamówieniem

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
pixel