Choose your languageand country
angielski
polski
Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

CIFARELLI

( ilość produktów: 5 )

CIFARRELI POLSKA - Sklep Internetowy

CIFARRELI - OFICJALNY DYSTRYBUTOR - AUTORYZOWANY DEALER

 

Włoska firma Cifarelli od 1967 roku produkuje sprzęt ogrodniczy i sprzątający.

Cifarelli jest włoską marką która słynie z innowacji. Produkty Cifarelli podlegają ciągłemu procesowi ulepszania dzięki inwestycjom w sektorze badań i rozwoju, jakości i motywacji pracowników zaangażowanych w rozwój produktów i współpracy z różnymi ośrodkami badawczymi, w tym CNR (National Research Council). Do klientów Cifarelli należą gównie zaawansowani użytkownicy sprzętów, co za tym idzie także bardzo wymagający. Do produktów marki należą opryskiwacze spalinowe, otrząsarki do owoców oraz wysokiej klasy dmuchawy.

W latach 60. Włochy przeżywały boom gospodarczy. Po wojnie wszystko było potrzebne: powstało wiele nowych firm, często zakładanych przez ludzi, którzy po pracy w większych firmach zrezygnowali z założenia własnej działalności.

1967

Raffaele Cifarelli, konstruktor silników wysokoprężnych, założył firmę rzemieślniczą w swoim imieniu wraz z żoną Ritą.

W magazynie o powierzchni około 250 metrów kwadratowych, przy Via Zanardi Bonfiglio w Voghera, Cifarelli rozpoczął produkcję opryskiwaczy noszonych na ramieniu marki „Nuvola”, wyposażonych w niemiecki silnik Jlo lub Sachs.

Pierwsza faktura sprzedaży została wystawiona 5 listopada 1967 roku.

1968

Firma natychmiast rozpoczęła sprzedaż swoich produktów za granicą: pierwsza faktura eksportowa, dla próbki, została wystawiona 4 kwietnia 1968 r., A 19 czerwca tego samego roku pojawiło się pierwsze zagraniczne zamówienie dla firmy Fischer w Vevey (Szwajcaria), która jest nadal nasz dystrybutor dzisiaj.

1968-1974

Były to bardzo intensywne lata, częściowo dlatego, że Cifarelli zaczynał bez kapitału, a długi musiały zostać spłacone.

Na szczęście wszystko poszło bardzo dobrze, ponieważ od początku postanowiliśmy skupić się na innowacjach produktowych, aby „zrobić coś innego”: to pragnienie innowacji pozostanie stałym elementem kultury firmy Cifarelli.

Wynaleziono pompę do napełniania, która umożliwia napełnianie zbiornika bez zdejmowania maszyny z ramion.

Rozpoczęto produkcję opryskiwaczy traktorowych.

W tamtych latach Gianfranco Cifarelli dołączył do swojego brata, aby śledzić obszar sprzedaży firmy.

1974

Prace rosły, a równolegle rosło zapotrzebowanie na przestrzeń; również zastosowanie silników wyprodukowanych przez osoby trzecie nie pozwalało na zróżnicowanie, którego Cifarelli poszukiwała nawet w tamtym czasie.

W 1974 roku otwarto nową fabrykę Strada Oriolo w Voghera, pierwszy rdzeń obecnego obszaru.

W tym samym czasie rozpoczęła się produkcja silników do rozpylaczy mgły: pierwszy model, silnik C7, jest nadal w użyciu, chociaż od tego czasu praktycznie każdy element został zmieniony i ulepszony.

Postanowiliśmy zaprzestać produkcji opryskiwaczy traktorowych i skoncentrować się na seryjnej produkcji małych narzędzi.

1977

Już po dziesięciu latach firma miała silne powołanie eksportowe, aw 1977 roku eksportowała już znaczną część swojej produkcji; przeglądając archiwum historyczne, znaleźliśmy przesyłki do Francji, Anglii, Republiki Dominikany, Szwajcarii, Syrii, Malty, Salwadoru, Wenezueli, Ghany, Portugalii i innych krajów.

1981

Wdrożono pierwszy zintegrowany system informatyczny do zarządzania biznesem oparty na IBM System / 34: dziś nazywany ERP.

1985

Firma rozszerzyła się iw 1985 roku zainaugurowała drugi magazyn fabryczny.

Okazją był początek produkcji podkaszarek i nowego silnika o pojemności 32 cm3.

1988

W celu podniesienia jakości i elastyczności produkcji powstał dział tworzyw sztucznych, w którym produkowane były wszystkie elementy wtryskowe.

1992

Wyniki, choć dobre, nie były zgodne z oczekiwaniami; w związku z tym zdecydowaliśmy się zakończyć gamę wykaszarek i maszyn opartych na silniku o pojemności 32 cm3: ślimakowy, napędzany silnikiem kompresor.

1994

Do produkcji trafiła pierwsza wersja odkurzaczy V77 przeznaczonych do zbioru kasztanów.

1996

Wraz ze wzrostem wolumenów powstał wydział obróbki mechanicznej na maszynach sterowanych numerycznie; pozwoliło to na większą kontrolę jakości niektórych kluczowych elementów, takich jak skrzynie korbowe silnika, a na późniejszym etapie elementów wstrząsarki.

1998

Opracowano shaker SC62; maszyna stanowiła radykalną zmianę w porównaniu do konkurencji i wprowadziła zupełnie nowe elementy, takie jak uchwyty z systemem antywibracyjnym. Dzięki SC62 Cifarelli zdobył nagrodę „EIMA Technical Innovation” i stał się punktem odniesienia dla rynku wytrząsarek.

2004

Od 2004 roku shaker był wyposażony w silnik specjalnie zaprojektowany przez Cifarelli: silnik C5 50 cm3.

2006

Produkcja wyciszonej dmuchawy rozpoczęła się w 2006 roku, zdobywając nagrodę „EIMA Technical Innovation” dzięki zastosowanym rozwiązaniom obniżającym poziom hałasu.

W międzyczasie firma rozszerzyła się, otwierając nowy obszar produkcyjny o powierzchni około 2000 metrów kwadratowych, z powierzchniami przeznaczonymi na magazyn, obróbkę tworzyw sztucznych i mechaniczną oraz wzrost liczby pracowników.

2012

Wprowadzono serię 1200, całkowicie odnowioną gamę o nowe rozpylacze mgły, dmuchawy i odkurzacze.

Opryskiwacz M1200 zdobył nagrodę „EIMA Technical Innovation”.

2016

Rodzina Cifarelli podpisała z Emak Spa, spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Mediolanie, umowę sprzedaży 30% udziałów.

2018

Poważna strata pani Rity, założycielki wraz z mężem Raffaele (Aldo) Cifarellim i kierownikiem administracyjnym Firmy, zasmuca serca wszystkich, ale Firma nie może się zatrzymać i nadal pracuje z pamięcią Pani w sercu.

Wprowadzenie produktów akumulatorowych. Pierwszym z serii są elektroniczne kombajny do oliwek, przydatne do udoskonalania wyników zbioru oliwek lub do czyszczenia cieńszych gałęzi rośliny.

Nowy atomizer L3Evo został wprowadzony do krajów spoza Unii Europejskiej.

2019

Nowy produkt poszerza gamę produktów akumulatorowych: dmuchawa ręczna, łatwa w obsłudze i lekka, również dla hobbystów.

2020

Poważna strata pana Raffaele (Aldo), założyciela Cifarelli Spa i wielkiego mistrza dla wszystkich, oznacza bardzo smutną stronę firmy, ale także na jego cześć, jego rodzina i zespół kontynuują pracę dzień po dniu dla sukces firmy.

Rodzina Cifarelli odkupuje wszystkie udziały firmy od Emak Spa, przywracając 100% własność firmy i zapewniając autonomiczny i z odnowionym entuzjazmem rozwój Cifarelli Spa i jego produktów.

Firma dzisiaj

Misją firmy jest innowacja.

Produkty Cifarelli podlegają ciągłemu doskonaleniu dzięki inwestycjom w sektorze B + R, jakości i motywacji pracowników zaangażowanych w rozwój produktów oraz współpracy z różnymi ośrodkami badawczymi, w tym CNR (National Research Council).

Dlatego maszyny Cifarelli stale się rozwijają, a innowacje są często chronione patentami: deponujemy około 2 patentów rocznie.

Rozwój firmy skierowany jest głównie za granicę: maszyny Cifarelli są dystrybuowane w ponad 80 krajach na całym świecie i docierają na wszystkie kontynenty; eksport stanowi 95% obrotów.

Użytkownicy to prawie zawsze profesjonaliści lub zaawansowani użytkownicy, którzy chcą maszyn o najwyższej wydajności.

Dystrybucja odbywa się za granicą przez wybranego dystrybutora w każdym kraju oraz we Włoszech przez wybraną sieć detalistów.

W obu przypadkach celem jest zaoferowanie profesjonalistom optymalnej obsługi posprzedażnej; właśnie dlatego Cifarelli decyduje się nie sprzedawać produktów bezpośrednio publicznie ani w Internecie.

Jakość i elastyczność produktów zawsze stanowiły nasze mocne strony. Wielkość i organizacja naszej firmy pozwala nam na podejmowanie szybkich decyzji i reagowanie na potrzeby klientów szybko iw najlepszy możliwy sposób.

Części, z których wykonane są nasze maszyny, są produkowane na naszych formach i według naszych specyfikacji przez wyspecjalizowanych dostawców.

Posiadamy zdolności produkcyjne przekraczające 300 maszyn dziennie oprócz części zamiennych, które należy jak najszybciej odesłać do klientów, aby zapewnić ciągłość pracy tym, którzy z nich korzystają.

Pracujemy w obiekcie o powierzchni ponad 7 000 m2, w pełni klimatyzowanym, a nasz zespół składa się z ponad 50 osób, które pracują z pasją i zaangażowaniem.

Jesteśmy zawsze gotowi do inwestowania we wdrażanie narzędzi, które ułatwiają pracę naszym pracownikom wspierając ich w ich działaniach.

Era przemysłu 4.0 nie była dla nas zaskoczeniem: Cifarelli Spa zawsze zwracało uwagę na rozwój technologiczny. Od 1981 roku stosujemy najlepsze dostępne technologie, a komputeryzacja procesów jest jednym z naszych atutów.

Zaufane Opinie IdoSell
4.49 / 5.00 1223 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-09-21
Polecam, szybka i sprawna przesyłka jak i również obsługa.
2023-09-01
Ocena bardzo dobra

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
pixel