Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Traktorki do Trawy

( ilość produktów: 31 )

Traktory i Traktorki Ogrodowe - Kosiarki Samojezdne OLEO-MAC , CEDRUS , HECHT , SIMPLICITY , FERRIS 

Traktorki Ogrodowe OLEO-MAC , CEDRUS , HECHT , SIMPLICITY , FERRIS  to Kosiarki samojezdne - Traktorki ogrodnicze do trawy OLEO-MAC , CEDRUS , HECHT , SIMPLICITY , FERRIS  są idealne do dużych ogrodów, parków oraz publicznych terenów zielonych. Mocne i zwrotne, posiadają zredukowany promień skrętu, aby ułatwić manewry w pobliżu roślin i krzewów. Dostępne z przekładnią mechaniczną lub hydrostatyczną, co pozwala na sterowanie jazdą oraz prędkością przy pomocy tylko jednego pedału. Wyrzut boczny lub do tyłu, funkcja zbierania trawy. W niektórych modelach Traktorków ogrodowych OLEO-MAC , CEDRUS , HECHT , SIMPLICITY , FERRIS  dzięki prostemu do zamontowania zestawowi, można uzyskać funkcję rozdrabniania. Wtedy ścięta trawa pozostaje wewnątrz urządzenia tnącego, gdzie jest kilkakrotnie cięta na drobne cząsteczki, które są następnie rozrzucane na trawniku, aby, jako naturalny nawóz, dostarczać cennych substancji odżywczych dla trawnika. Traktorki ogrodowe OLEO-MAC , CEDRUS , HECHT , SIMPLICITY , FERRIS  to urządzenia, które idealnie nadadzą się do dużych ogrodów oraz parków, jak i publicznych terenów zielonych. Kosiarki samojezdne -Traktorki do trawy OLEO-MAC , CEDRUS , HECHT , SIMPLICITY , FERRIS  charakteryzują się nie tylko doskonałą zwrotnością i dużą mocą, ale również zredukowanym promieniem skrętu, który umożliwia łatwe manewrowanie w pobliżu roślin i krzewów. W sklepie internetowym EWIMAX.pl znajdą Państwo kosiarki traktorki OLEO-MAC , CEDRUS , HECHT , SIMPLICITY , FERRIS  z przekładnią mechaniczną bądź hydrostatyczną pozwalającą na sterowanie traktorkiem ogrodowym za pomocą tylko jednego pedału. Tutaj znajdziemy traktorki ogrodnicze do trawy OLEO-MAC HECHT i Simplicity USA z wyrzutem bocznym lub tylnym oraz modele z pojemnym koszem na trawę. Niektóre traktorki posiadają możliwość zamontowania zestawu do mulczowania trawy, która zmielona do postaci drobnych cząsteczek stanowić będzie naturalny nawóz dla świeżo skoszonego trawnika. Profesjonalne kosiarki traktorki OLEO-MAC , CEDRUS , HECHT , SIMPLICITY , FERRIS  do małych, średnich i dużych powierzchni tylko na EWIMAX.PL

Kosiarki traktorki CEDRUS , OLEO-MAC , HECHT

Samojezdne traktorki do trawy o zredukowanym promieniu skrętu to sprzęt dedykowany zastosowaniom profesjonalnym, przeznaczony do pielęgnacji terenów zielonych o dużej powierzchni - ogrodów, parków, boisk trawiastych, trawników i wielu innych. W ofercie sklepu Ewimax.pl znajdziesz wysokiej jakości sprzęt takich marek jak HechtOleo-Mac czy Cedrus. Zapoznaj się z pełną listą dostępnych urządzeń i ich szczegółową specyfikacją techniczną. Traktorki ogrodowe CEDRUS , Oleo-mac , Hecht, to doskonałe rozwiązanie dla dużych przestrzeni. Nowoczesna technologia i funkcjonalność pozwala profesjonalnie dbać o bardzo rozległe trawniki w jak najkrótszym okresie czasu. Precyzja wykonania traktorów ogrodowych Cedrus zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. 

Nowoczesne traktorki do koszenia trawy - dla firmy i domu

Koszenie dużych powierzchni wymaga użycia sprzętu charakteryzującego się zwiększoną wydajnością działania, wygodnego w obsłudze, gwarantującego komfort i bezpieczeństwo pracy. Takim sprzętem są m.in. prezentowane w tym miejscu samojezdne traktorki do trawy z osią skrętną, w wersji z mechaniczną lub hydrostatyczną przekładnią, wyrzutem bocznym lub tylnym oraz funkcją zbierania skoszonej trawy. To profesjonalne, ale przystępne cenowo narzędzia ogrodnicze do zastosowań komercyjnych lub prywatnych, zapewniające możliwość swobodnego manewrowanie pomiędzy drzewami i krzewami, które w razie potrzeby można doposażyć również w zestaw do rozdrabniania trawy - rozdrobnionej trawa nie trzeba zgrabiać. Posłuży jako naturalny nawóz, użyźniający trawnik.

Jeśli poszukujesz nowoczesnego narzędzia do koszenia dużych trawników, boisk lub parków, prezentowane traktorki do trawy będą strzałem w dziesiątkę. To sprzęt samojezdny, napędzany nowoczesnymi silnikami spalinowymi, wyposażony w wygodne fotele, z osią skrętną pozwalającą na łatwe wymijanie przeszkód, co zwiększa szybkość koszenia. Przyjrzyj się dostępnym modelom traktorków i zamów jeden lub kilka z nich!

Traktorek to nie rider, czyli o powszechnej pomyłce

Kosiarka traktorek bardzo często jest mylona z innymi kosiarkami samojezdnymi. Szczególnie dotyczy to riderów. Z zewnątrz wyglądają dość podobnie, czyli mają cztery koła i siedzisko, na którym można usiąść. Różnice dotyczą jednak ich budowy, a szczególnie umiejscowienia ostrzy. Otóż w riderach system ostrzy umieszczony jest przed maszyną. Traktorek do koszenia trawy ma natomiast ostrza umieszczone pod urządzeniem. Jednak rozróżnienie to wcale nie musi być takie proste, bo często zależy od producentów.

Traktorek ma większą funkcjonalność i bardziej rozbudowany zestaw akcesoriów. To z kolei prowadzi do tego, że urządzenia wykorzystywane są nie tylko do koszenia trawy, lecz także służą pomocą podczas innych ogrodowych zadań. Decydując się na tego typu kosiarkę samojezdną, możesz przy okazji zyskać inne urządzenia ułatwiające dbanie o ogród.

Kosiarka traktorek z pewnością nie należy do najtańszych urządzeń koszących. Stanowi jednak najlepsze rozwiązanie do trawników o dużej powierzchni, ponieważ pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Łączy w sobie wygodę modeli spalinowych, a także komfort związany z brakiem wkładu własnych sił w koszenie.

Szukasz urządzenia, którego obsługa nie męczy? Wybierz traktorek ogrodowy. W naszym asortymencie znajdziesz modele z wygodnymi siedziskami, które zapewnią Ci komfort pracy nawet na ogromnej posesji.

Trawnik o dużej powierzchni nie musi być wyzwaniem

Traktorek jest sprzętem, dzięki któremu szybko i wygodnie skosisz trawnik nawet na bardzo dużych terenach. Przyda Ci się on zarówno do przydomowego ogrodu o większych gabarytach, jak i na działkę oraz zielone obszary, przeznaczone do użytku publicznego, takie jak parki czy boiska.

Kosiarka traktorek zdecydowanie ułatwi Ci pielęgnację murawy i sprawi, że czynność, która do tej pory wymagała dużego nakładu sił, stanie się znacznie przyjemniejsza. W przypadku zwykłej kosiarki spalinowej koszenie murawy na dużej działce byłoby bardzo męczące. Traktorek do trawy jest szczególnie polecany, jeśli powierzchnia trawnika to więcej niż 1000 m2.

W sieci marketów budowlanych Castorama znajdziesz różne modele traktorków, co pozwoli Ci wybrać ten odpowiadający Twoim wymaganiom. Wśród nich wyróżniają się egzemplarze, które wyprodukowały zaufane i doświadczone marki takie jak MTD czy Mountfield.

Traktorki wyposażone są w wygodne siedziska, amortyzatory, ergonomiczne kierownice i duże koła, dzięki czemu komfort ich prowadzenia jest bardzo duży, nawet podczas wielogodzinnej pracy. Traktorek do trawy posiada także biegi, które pozwolą Ci kontrolować szybkość koszenia, co znacznie usprawni czynność ścinania trawnika.

Kosiarka traktorek służy przede wszystkim do koszenia trawy, jednak może Ci posłużyć również do innych zadań. Wszystko zależy od dodatków, które możesz domontować do maszyny. Traktorek sprawdzi się do aeracji i wertykulacji murawy. Zabiegi te sprawiają, że trawa ma szansę lepiej się ukorzenić. Napowietrzenie prowadzi do lepszego wzrostu trawy. Traktorek ogrodowy pozwoli Ci przeprowadzić te prace – wystarczy, że podłączysz do niego aerator i wertykulator.

Traktorek przyda się również podczas prac porządkowych. Niektóre modele kosiarek są wyposażone w kosze na skoszoną trawę. Możesz dodatkowo wyposażyć maszynę we wkładkę mielącą. Nie masz czasu na sprzątanie pozostałości trawy? Zdecyduj się na skaryfikator, czyli grabie ułatwiające usunięcie wszystkich resztek po skracaniu murawy. Traktorek do koszenia trawy może Ci się przydać również zimą – wystarczy, że dobierzesz do niego spych do śniegu.

Silnik to serce każdego traktorka

Kosiarka traktorek daje ogromne możliwości… lub przysparza ogromnych kłopotów. O tym, co przeważy, decyduje przede wszystkim zastosowany w tych urządzeniach silnik. Jest on sercem, które steruje całą maszyną. Decyduje o jej mocy, właściwościach, a także wielu innych aspektach działania traktorka.

Obecnie stosowane silniki są znacznie lepsze niż jeszcze kilka lat temu. Wyróżnia je konstrukcja mechanizmu zaworowego. Nowoczesne silniki są wyposażone w zawory ułożone w kształcie litery V. Dzięki temu serce maszyny jest lżejsze, a tym samym silnik spala mniej paliwa i generuje znacznie mniejszy hałas podczas pracy.

Jeśli zależy Ci na jeszcze większych oszczędnościach, wybierz modele z silnikiem z zaworami ułożonymi w kształt litery V oraz sterowanymi bezpośrednio, a nie rozrządem z wałkiem w głowicy. Dzięki temu poziom hałasu jest wyjątkowo niski, spalanie bardzo małe, a emisja spalin znacznie mniejsza niż w przypadku innych silników.

Traktorki różnią się od siebie silnikiem. Nie musisz jednak od razu sięgać po maszynę o największej mocy. Wystarczy, że dopasujesz ją do wielkości ogrodu i ukształtowania terenu. Posesja o powierzchni do 20 arów wymaga traktorka z silnikiem 5–8 kW. Większe tereny wymagają już adekwatnie większej mocy silnika.

Inne istotne aspekty traktorka ogrodowego

Moc i silnik to nie wszystko, co powinieneś brać pod uwagę. Kiedy wybierasz traktorek do koszenia trawy, koniecznie sprawdź szerokość cięcia. Modele te oferują szerokość wynoszącą nawet 100 centymetrów. Sprawdza się to na dużych otwartych przestrzeniach. Koszenie przebiega znacznie szybciej, o ile traktorek nie napotyka nieustannie na przeszkody w postaci zasadzonych w ogrodzie roślin.

Płaska działka to idealna przestrzeń dla pracy traktorka. Wtedy wystarczy niewielki promień skrętu. Jednak nierówne i zróżnicowane tereny wymagają już większego skrętu, a także napędu na cztery koła. Z tego powodu tak istotne jest dopasowanie traktorka do posiadanej działki.

Ważne jest także to, co dzieje się ze skoszoną trawą. Traktorki dostępne są w dwóch opcjach: z koszem lub z wyrzutem bocznym. W drugim przypadku trawa jest po prostu wyrzucana z boku maszyny. Wymaga następnie zagrabienia i wyrzucenia. Natomiast traktorki z koszem gromadzą skoszoną trawę w pojemniku o różnej pojemności (nawet do 300 litrów).

Umożliwia to ciągłą pracę bez wielu przerw na opróżnianie kosza. Gromadzenie się skoszonej trawy w specjalnym zbiorniku to duża oszczędność czasu – nie musisz go marnować na grabienie. Przydatną funkcją jest także mulczowanie trawy. Dzięki rozdrabnianiu może być wykorzystywana jako w pełni naturalny nawóz do ogrodu.

Kiedy wybierasz traktorek do koszenia trawy, zwróć uwagę, czy ma funkcję oświetlenia. W naszej ofercie znajdziesz modele z intensywnie działającymi reflektorami, które pozwolą Ci w bezpieczny sposób pracować wieczorem.

Przed zakupem sprawdź też, ile stopni regulacji wysokości koszenia oferuje produkt i jaką wysokość murawy można uzyskać. Jeśli chcesz wybrać traktorek ogrodowy wyposażony w kosz, sprawdź pojemność zbiornika na trawę. To od niej będzie zależało, czy konieczne okażą się częste przerwy w pracy.

Akcesoria – jak zwiększyć funkcjonalność traktorka?

Akcesoria są ogromną zaletą traktorków ogrodowych. To one decydują o jego funkcjonalności. Dzięki akcesoriom możesz wykorzystywać maszynę do odśnieżania, grabienia liści, a także wielu innych ogrodowych zadań. Szukaj zatem modelu, do którego z łatwością dokupisz akcesoria przydatne podczas innych zadań w Twoim ogrodzie.

Zaufane Opinie IdoSell
4.50 / 5.00 1257 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-05
Wszystko w porządku.
2023-11-27
super

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
pixel