Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Glebogryzarki i kultywatory spalinowe oraz elektryczne

( ilość produktów: 57 )

Kultywator, często określany jako glebogryzarka jest wydajnym pomocnikiem, który zaoszczędzi masę pracy wszystkim ogrodnikom i plantatorom uprawiającym ziemię. W istocie jest to urządzenie, którego szybko obracający się system noży, wgryza się w glebę do głębokości od 18 do 20 cm. Taka praktyka umożliwia przedostanie się powietrza do gleby, jednocześnie mieszając ją z kompostem lub nawozem.

Każdy, kto kiedykolwiek ręcznie uprawiał ziemię, doceni możliwości tego urządzenia. Glebogryzarka znajduje zastosowanie przez cały rok. Na wiosnę przygotujesz nią glebę pod uprawę. Jesienią pomoże ci w nawożeniu kompostu lub obornika na okres zimowy. Wybrane modele glebogryzarek można uzupełnić o zestaw akcesoriów, takich jak pługi, radła, kopaczki do ziemniaków, koła łopatkowe, koła pomocnicze, lub przekształcić urządzenie w jednoosiową jednostkę pociągową.

Przy wyborze glebogryzarki powinniśmy przede wszystkim wziąć pod uwagę zakładaną powierzchnię uprawną oraz stan gleby. Do obrabiania małych powierzchni z dobrym dostępem do sieci elektrycznej idealnym rozwiązaniem będzie mniejsza elektryczna glebogryzarka. Wada jest jej okablowanie, rekompensowana jest bardzo łatwym użyciem, oraz praktycznie zerową potrzebą konserwacji. Natomiast glebogryzarki wyposażone w silniki spalinowe, z reguły są bardziej wydajne, oraz mogą pracować na bardziej oddalonych obszarach uprawnych, gdzie sieć elektryczna nie jest dostępna, ponadto niektóre modele oferują możliwość ich rozbudowy o dodatkowe akcesoria.

Glebogryzarka elektryczna jest bardzo prosta w obsłudze. Natomiast glebogryzarki z silnikiem spalinowym są bardziej wydajne i można nimi pracować na dużych obszarach.

Zaufane Opinie IdoSell
4.50 / 5.00 1257 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-03
Super i polecam
2023-11-16
Zamówienie zgodne z opisem... Maszyna działa super! Polecam

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
pixel